flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 10/5026/290/2011 від 1 березня 2016 року (призначення судової експертизи)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"01" березня 2016 р.                                         Справа № 10/5026/290/2011

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого - судді Гури І.І., при секретарі – Мирошниченко Б.В., за участю: розпорядника майна боржника – Звєздічева М.О., представників за довіреностями: Ахмістова О.М. (від ПАТ “Азот”), Литвиненко І.М. (від УПФУ в м. Черкасах), Середи Р.М. (від ПАТ "Янцівський гранітний кар'єр"), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси заяву розпорядника майна боржника про затвердження мирової угоди та припинення провадження у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Агросолтек" до відкритого акціонерного товариства "Первомайський кар'єр "Граніт" про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

    15.10.2015 від розпорядника майна боржника надійшла заява про затвердження мирової угоди та припинення провадження у справі.

         Розгляд заяви відкладався, зокрема, ухвалою суду від 28.01.2016 на 01.03.2016, викликано у судове засідання : керуючого санацією, розпорядника майна боржника, усіх кредиторів.

Учасники процесу належним чином  повідомлялися судом про місце та час судового засідання, що підтверджується відміткою канцелярії суду про відправку на ухвалі суду від 28.01.2016, причини неявки не повідомили.

До початку судового засідання - 01.03.2016 ПАТ "Янцівський гранітний кар'єр"  подало клопотання до суду про призначення експертизи, у якому просить суд:

1. призначити у справі судову економічну експертизу, проведення якої доручити атестованим судовим експертам Черкаського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України

2. на вирішення експерта поставити питання:

1) Чи має ВАТ "Первомайський кар'єр "Граніт" станом на сьогоднішній день фінансову можливість за рахунок власних обігових коштів та/або за рахунок прибутку виплатити в повному обсязі заборгованість перед УПФУ в м. Черкасах Черкаської області, Миколаївським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Первомайським міськрайонним центром зайнятості, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, ТОВ "Агросолтек", ПрАТ "Бластко", ТОВ "УніКредит Лізинг", ПП "ІнтерІнформЦентр", ПАТ "Азот", ЗАТ "Соснівський гарнкар'єр", ТОВ "Девелопмен Констракшн Холдинг", ТОВ "Нью Системс Центр", ПАТ "Янцівський гранітний кар'єр", ТОВ "Нью Системс РЕ", ПАТ "Інвесткапітал" у сумі 89 517 102 (вісімдесят дев'ять мільйонів п'ятсот сімнадцять тисяч сто дві) грн. 20 коп.?

2) Чи має ВАТ "Первомайський кар'єр "Граніт" за період з 2016 року по 2025 рік фінансову можливість за рахунок  власних обігових коштів та/або за рахунок прибутку виплатити в повному обсязі заборгованість перед УПФУ в м. Черкасах Черкаської області, Миколаївським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Первомайським міськрайонним центром зайнятості, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, ТОВ "Агросолтек", ПрАТ "Бластко", ТОВ "УніКредит Лізинг", ПП "ІнтерІнформЦентр", ПАТ "Азот", ЗАТ "Соснівський гарнкар'єр", ТОВ "Девелопмен Констракшн Холдинг", ТОВ "Нью Системс Центр", ПАТ "Янцівський гранітний кар'єр", ТОВ "Нью Системс РЕ", ПАТ "Інвесткапітал" у сумі 89 517 102 (вісімдесят дев'ять мільйонів п'ятсот сімнадцять тисяч сто дві) грн. 20 коп.?

3. провадження у справі зупинити до проведення судової експертизи та отримання висновку експерта.

Клопотання подане з метою захисту прав кредиторів та отримання незалежних висновків стосовно умов мирової угоди та наявності у боржника фінансової можливості виплатити в повному обсязі заборгованість перед кредиторами. Для роз'яснення цих питань, що виникли при вирішенні спору необхідні спеціальні знання.

У судовому засіданні:

- представник ПАТ "Янцівський гранітний кар'єр" підтримав клопотання  про призначення експертизи, вказав, що думка кредиторів боржника щодо мирової угоди різноголосна, тому з метою встановлення  дійсності мирової угоди, наскільки вона реальна, подане клопотання  про призначення експертизи ; оплату здійснить заявник клопотання - ПАТ "Янцівський гранітний кар'єр" ;

- розпорядник майна боржника щодо клопотання про призначення  експертизи посилався  на розсуд суду;

- представник ПАТ “Азот” не заперечив щодо задоволення клопотання про призначення  експертизи;

 - представник УПФУ в м. Черкасах щодо клопотання про призначення  експертизи послалася  на розсуд суду.

Суд, дослідивши матеріали справи, розглянувши клопотання, заслухавши думку учасників процесу, виходить з наступного.

Клопотання ПАТ "Янцівський гранітний кар'єр"  про призначення експертизи є обґрунтованим, оскільки дійсно окремі кредитори боржника погоджуються на затвердження  судом мирової угоди, інші - заперечують.

Водночас запитання, які ставить перед судом ПАТ "Янцівський гранітний кар'єр" потребують спеціальних знань.

Відповідно до норм ст. 41 ГПК України, для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу.

Учасники судового процесу мають право пропонувати господарському суду питання, які мають бути роз'яснені судовим експертом. Остаточне коло цих питань встановлюється господарським судом в ухвалі.

За таких обставин суд вважає за необхідне призначити судову експертизу, в зв’язку з чим клопотання ПАТ "Янцівський гранітний кар'єр" підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 79 ГПК України господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь в судовому процесі, або за своєю ініціативою у випадках призначення господарським судом судової експертизи.

Враховуючи вищенаведене, та керуючись ст. ст. 4-1, 41, ч. 2 ст. 79, ст. 86 ГПК України, Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання  його банкрутом" суд, –

УХВАЛИВ:       

          1.Задовольнити  клопотання ПАТ "Янцівський гранітний кар'єр" про призначення експертизи.

          2.     Призначити судову економічну експертизу, проведення якої доручити  Черкаському відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31/1)

          3.Зобов’язати керівника Черкаського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз під розписку попередити призначеного експерта про відповідальність, передбачену ст. ст. 384, 385 Кримінального кодексу України за дачу завідомо неправдивого висновку або відмову дати висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов’язків.

      4.          На вирішення експерту поставити наступні питання:

      4.1. Чи має ВАТ "Первомайський кар'єр "Граніт" станом на сьогоднішній день фінансову можливість за рахунок власних обігових коштів та/або за рахунок прибутку виплатити в повному обсязі заборгованість перед УПФУ в м. Черкасах Черкаської області, Миколаївським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Первомайським міськрайонним центром зайнятості, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, ТОВ "Агросолтек", ПрАТ "Бластко", ТОВ "УніКредит Лізинг", ПП "ІнтерІнформЦентр", ПАТ "Азот", ЗАТ "Соснівський гарнкар'єр", ТОВ "Девелопмен Констракшн Холдинг", ТОВ "Нью Системс Центр", ПАТ "Янцівський гранітний кар'єр", ТОВ "Нью Системс РЕ", ПАТ "Інвесткапітал" у сумі 89 517 102 (вісімдесят дев'ять мільйонів п'ятсот сімнадцять тисяч сто дві) грн. 20 коп.?

      4.2. Чи має ВАТ "Первомайський кар'єр "Граніт" за період з 2016 року по 2025 рік фінансову можливість за рахунок  власних обігових коштів та/або за рахунок прибутку виплатити в повному обсязі заборгованість перед УПФУ в м. Черкасах Черкаської області, Миколаївським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Первомайським міськрайонним центром зайнятості, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, ТОВ "Агросолтек", ПрАТ "Бластко", ТОВ "УніКредит Лізинг", ПП "ІнтерІнформЦентр", ПАТ "Азот", ЗАТ "Соснівський гарнкар'єр", ТОВ "Девелопмен Констракшн Холдинг", ТОВ "Нью Системс Центр", ПАТ "Янцівський гранітний кар'єр", ТОВ "Нью Системс РЕ", ПАТ "Інвесткапітал" у сумі 89 517 102 (вісімдесят дев'ять мільйонів п'ятсот сімнадцять тисяч сто дві) грн. 20 коп.?

        5.Зобов’язати учасників  процесу  надати експертам на їх вимогу необхідні документи.

        6.Зобов’язати експерта після закінчення експертизи надати суду письмовий висновок про результати проведеної експертизи, надати розрахунок її вартості та повернути господарському суду Черкаської області матеріали справи №10/5026/290/2011 за належністю.

         7.     Обов’язок оплати вартості судової експертизи покласти на подавача  клопотання - ПАТ "Янцівський гранітний кар'єр".

          8. Зупинити провадження у справі в частині розгляду  заяви розпорядника майна боржника про затвердження мирової угоди та припинення провадження у справі до надання суду письмового висновку про результати проведеної експертизи.

         9. Матеріали справи № 10/5026/290/2011 направити до Черкаського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз .

            10.  Копію ухвали надіслати учасникам судового провадження та   Черкаському відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

     Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду України в порядку та строки передбачені ст. ст. 93,  106 ГПК України.

Суддя                                                                                    І.І. Гура