Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" листопада 2017 р. Справа № 04/14-10/5026/2337/2011
Господарський суд Черкаської області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання - Євтушенко Б.В., за участю представників за довіреностями: Кононенко О.В. (від Березаня Я.Г), Кошлія Р.В. (від ПАТ "Сбербанк"), Крупного О.Г. (від ПАТ "Укргазбанк"), розпорядника майна, в.о. керівника - арбітражного керуючого Юдицького О.В. (від боржника), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси справу за заявою публічного акціонерного товариства "Сведбанк" до товариства з обмеженою відповідальністю "СВАН-1" про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 25.10.2011 порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "СВАН-1".
Ухвалою суду від 30.08.2017 призначено до розгляду у судове засідання на 21.09.2017: клопотання розпорядника майна боржника про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора банкрута; клопотання представника боржника - Кошлія Р.В. (довіреність від в.о. керівника, розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Юдицького О.В.) про визнання боржника банкрутом та перехід в ліквідаційну процедуру; клопотання представника ПАТ "Сбербанк" про визнання боржника банкрутом та перехід в ліквідаційну процедуру. Розгляд клопотань відкладався.
У судовому засіданні:
- представник ПАТ "Сбербанк" підтримав своє клопотання;
- в.о. керівника боржника, розпорядник майна боржника - арбітражний керуючий Юдицький О.В. підтримав своє клопотання, подане від імені комітету кредиторів боржника;
- представник ПАТ "Укргазбанк" підтримав клопотання з метою захисту інтересів заставних кредиторів боржника;
- представник Березаня Я.Г. заперечила щодо задоволення цих клопотань.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників провадження у справі, приходить до таких висновків.
Згідно ч. 8 ст. 26 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі- Закон) до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених Законом.
Згідно ч. 3 ст. 27 Закону у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень, зокрема, постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно ч. 4 ст. 27 Закону у разі якщо комітетом кредиторів у межах строку дії процедури розпорядження майном не прийнято жодного з передбачених цією статтею рішень , господарський суд протягом п'яти днів після закінчення процедури розпорядження майном боржника за наявності ознак банкрутства приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, якщо інше не передбачене статтею.
Згідно ч. 6 ст. 27 Закону з дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.
На засіданні зборів комітету кредиторів (протокол від 15.09.2017) прийнято рішення - підтримати рішення зборів комітету кредиторів боржника, оформлених протоколами від 19.11.2013, 11.08.2015, 09.06.2016, 26.07.2016, 27.09.2016 про звернення до суду про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Юдицького О.В., який виконував функції розпорядника майна боржника та його керівника.
Заяв від осіб, які б виявили бажання взяти участь в санації боржника не надходило.
Аналізуючи установлені обставини, баланс боржника станом на 31.08.2017, суд дійшов висновку про недостатність активів боржника-юридичної особи для задоволення вимог кредиторів і для відновлення його платоспроможності, а відповідно і про неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, що є правовою підставою визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно зі ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 6, 8, 9 ст.26 Закону до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).
Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.
Під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону.
Щодо зауваження представника Березаня Я.Г. у судовому засіданні про те, що нею не подано відзив на дане клопотання арбітражного керуючого Юдицького О.В.. оскільки в ухвалі суду не вказано клопотання від якого числа призначено до розгляду, а їх не одне, суд зазначає, що всі ці клопотання одного змісту.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
До суду подали заяви про участь у справі такі арбітражні керуючі:
- Новосельцев В.М.;
-Юдицький О.В.
Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру банкрута, і призначити ліквідатором банкрута кандидатуру, запропоновану комітетом кредиторів - арбітражного керуючого Юдицького О.В.
Згідно ст. 114 Закону кандидатура для виконання повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, однак під час такого призначення господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно, в той же час, відхилення судом запропонованих кандидатур та призначення іншого повинно бути мотивованим.
Керуючись ст. 86 ГПК України, ст. ст. 1, 27, 37, 38, 41, 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд
УХВАЛИВ:
1.Задовольнити клопотання розпорядника майна боржника-арбітражного керуючого Юдицького О.В. про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора банкрута.
2.Задовольнити клопотання представника боржника - Кошлія Р.В. (довіреність від в.о. керівника, розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Юдицького О.В.) про визнання боржника банкрутом та перехід в ліквідаційну процедуру.
3.Задовольнити клопотання представника ПАТ "Сбербанк" про визнання боржника банкрутом та перехід в ліквідаційну процедуру.
5.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Юдицького Олександра Вікторовича (свідоцтво №416 від 05.04.2013; адреса: 18021, м. Черкаси, вул. Г.Дніпра, буд. 7, к. 171)
6.Ліквідатору банкрута:
вжити заходів до виявлення і прийняття документації та майна банкрута, і не пізніш як через два місяці після прийняття цієї постанови направити суду інформацію про виконану роботу, зокрема, акт інвентаризації майна банкрута (Наказ Мінфіну України від 11.08.1994 №69), реквізити залишеного основного рахунку у банку. До повного прийняття фінансово-господарської документації, печаток і штампів банкрута від керівника про хід їх витребування інформувати кожні два місяці;
не пізніше 20-го дня 12 місяця з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом.
7.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута. Посадовим особам банкрута, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора, передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.
8.Зобов’язати учасників провадження у справі про банкрутство боржника, які будуть обрані головою зборів кредиторів та/або головою комітету кредиторів, направляти до господарського суду для приєднання до матеріалів справи копії протоколів таких зборів, на яких вирішені питання про обрання і зміну складу комітету кредиторів та/або голови комітету кредиторів.
9.Скасувати заборони на майно боржника та будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника.
Постанова суду з дня проголошення набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено 03 листопада 2017 року.
Суддя І.І. Гура