flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 14/5026/2470/2011 від 21 січня 2016 року (відмовлено у задоволенні заяви)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

          "21" січня 2016 р.                                   Справа № 14/5026/2470/2011

          Господарський  суд  Черкаської  області  у складі судді  Гури І.І., розглянувши клопотання ліквідатора банкрута про призначення до розгляду заяви про визнання кредиторських вимог ПАТ "Брокбізнесбанк" у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий дім “Логос” до товариства з обмеженою відповідальністю “Макот” про визнання банкрутом відсутнього боржника, -

ВСТАНОВИВ:

          11.01.2016 ліквідатор банкрута звернувся до суду із заявою про призначення до розгляду заяви про визнання кредиторських вимог ПАТ "Брокбізнесбанк".

         Заява мотивована  тим, що:

         - 27.01.2015 на адресу ліквідатора надійшла заява  ПАТ "Брокбізнесбанк" від 26.01.2015 про визнання кредитором. Ліквідатор, розглянувши заяву, прийняв рішення про обґрунтованість вимог  ПАТ "Брокбізнесбанк" та необхідність включення боргу ТОВ “Макот” перед ПАТ "Брокбізнесбанк" в  сумі 31 474,15 грн. до реєстру вимог кредиторів боржника у 4 чергу.

         - однак, судом заявлені вимоги  ПАТ "Брокбізнесбанк"  не розглянуті, рішення про визнання  вимог та визначення черговості їх погашення судом не винесено;

         - з метою включення вимог ПАТ "Брокбізнесбанк" до реєстру вимог кредиторів боржника та визначення черговості їх задоволення, просить суд призначити до розгляду заяву  ПАТ "Брокбізнесбанк" від 26.01.2015 про визнання кредитором. у справі нас уму 31 474,15 грн.

         До заяви ліквідатор додав копію заяви ПАТ "Брокбізнесбанк" від 26.02.2015 про визнання кредитором з додатками.

         Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

         Розгляд даної справи здійснюється згідно ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції, що діяла до 19.01.2013 (далі - Закон).

         Згідно ч. 5 ст. 52 Закону ліквідатор письмово повідомляє  про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом  усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення  можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута. 

         Задоволення вимог кредиторів здійснюється в порядку черговості, передбаченому статтею 31 цього Закону. Кредитори можуть оскаржити результати розгляду  їх вимог ліквідатором до господарського суду до затвердження господарським  судом ліквідаційного балансу (ч. 7 ст. 52 Закону).             На виконання вимог, вказаних у ст. 52 Закону,   ПАТ "Брокбізнесбанк" звернувся  до ліквідатора  банкрута з заявою  про визнання кредитором, яка була розглянута ліквідатором, вимоги були визнані повністю  та включені до реєстру вимог кредиторів у 4 чергу. 

         ПАТ "Брокбізнесбанк" не подавав до суду заяву про визнання кредитором,

що і не передбачено Законом.

         ПАТ "Брокбізнесбанк" не оскаржив результати розгляду  його  вимог ліквідатором до господарського суду, хоча має дане право.

         Отже, відсутні процесуальні  підстави для призначення судом до розгляду заяви про визнання кредиторських вимог ПАТ "Брокбізнесбанк", тому суд відмовляє у задоволенні даного клопотання ліквідатора банкрута.

         Керуючись ст. ст. 4-1, 86 ГПК України,  ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції, що діяла до 19.01.2013, суд, -

УХВАЛИВ:

         Відмовити у задоволенні клопотання ліквідатора банкрута про призначення до розгляду заяви про визнання кредиторських вимог ПАТ "Брокбізнесбанк".

         Суддя                                                                                    І.І. Гура