flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 5026/1385/2012 від 2 липня 2015 року (продовження строку ліквідпроцедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

           "02" липня 2015 р.                                  Справа № 5026/1385/2012

 Господарський суд Черкаської області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання - Мирошниченко Б.В., за участю:

ліквідатора банкрута – Юдицького О.В.,

від публічного акціонерного товариства “Дочірній банк Сбербанку Росії” – Рямушкін І.Є. – представник за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання ліквідатора №02-01/9414/01-1385 від 11.06.2015 про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора,

про затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування  витрат

у справі за заявою публічного акціонерного товариства “Дочірній банк Сбербанку Росії”

до приватного підприємства “Інко-78”

про визнання  банкрутом. 

ВСТАНОВИВ:

            Постановою господарського суду Черкаської області від 16 травня 2013 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Юдицького Олександра Вікторовича.       

          Від ліквідатора банкрута надійшло клопотання №02-01/9414/01-1385, в якому просить суд:

-    продовжити строк ліквідаційної процедури та його повноважень на шість місяців;

-    затвердити звіт арбітражного керуючого  Юдицького О.В. про оплату послуг та відшкодування  витрат за період проведення ліквідаційної процедури банкрута з 01.11.2014 по 31.05.2015 в розмірі 17 080,70 грн.

         Клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні.

До початку судового засідання ліквідатор надав звіт про діяльність та клопотання про залучення доказів: протокол зборів комітету кредиторів від 11.06.2015, звіт арбітражного керуючого  про оплату послуг та відшкодування  витрат за період з 01.11.2014 по 31.05.2015.

Представник публічного акціонерного товариства “Дочірній банк Сбербанку Росії” у судовому засіданні  клопотання ліквідатора підтримав повністю, ліквідатор – заявлене клопотання підтримав в повному обсязі та просив задовольнити.д

Відповідно до ст. 37 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон) у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час і місце такого засідання, не перешкоджає провадженню у справі.

За клопотанням комітету кредиторів або інвесторів, або власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) банкрута чи з власної ініціативи господарський суд може прийняти рішення про введення процедури санації й після визнання боржника банкрутом у разі наявності плану санації та до початку продажу майна банкрута.

Комітет кредиторів банкрута рішенням від 11.06.2015 вирішив звернутись до господарського суду з клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора на шість місяців.

Відповідно до ст. 53 Господарського процесуального кодексу України за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Про відновлення пропущеного строку зазначається в рішенні, ухвалі чи постанові господарського суду. Про відмову у відновленні строку виноситься ухвала, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Ухвалу про відмову у відновленні пропущеного строку може бути оскаржено.

Призначені господарським судом строки можуть бути ним продовжені за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи.

Таким чином, оскільки у даній справі не була досягнута визначена ст. 37 Закону мета ліквідаційної процедури, а саме не були задоволені вимоги кредиторів шляхом продажу майна банкрута, тому господарський суд вважає за необхідне продовжити строк ліквідаційної процедури на шість місяців.

Відповідно до ст. 115 Закону арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород.

Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень керуючого санацією, ліквідатора.

Сплата грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у зв'язку з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство здійснюються за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.

Кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Ліквідатор щомісяця звітує перед комітетом кредиторів про нарахування та виплату основної та додаткової грошових винагород арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування витрат.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів.

Ухвалою від 01 серпня 2013 року затверджено арбітражному керуючому Юдицькому О.В. основну грошову винагороду за час виконання повноважень розпорядника майна боржника та ліквідатора банкрута в розмірі двох мінімальних заробітних плат, а також фонд для авансування грошової винагороди, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому, визначений рішенням комітету кредиторів.  

За таких обставин, враховуючи, що питання про затвердження звіту арбітражного керуючого про оплату послуг та відшкодування витрат затверджено рішенням комітету кредиторів (протокол засідання комітету кредиторів від 11.06.2015), суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за період з 01.11.2014 по 31.05.2015 на суму 17      080,70 грн.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 37,  115 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 53, 86 ГПК України суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури  та затвердження звіту ліквідатора про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за період з 01.11.2014 по 31.05.2015  задовольнити повністю.

Продовжити  строк  ліквідаційної  процедури  приватного підприємства “Інко-78” (вул. Г.Сталінграду, 44, кв. 12, м. Черкаси,  код ЄДР 33006989) та повноважень ліквідатора, арбітражного керуючого Юдицького Олександра Вікторовича на шість місяців.

Затвердити звіт арбітражного керуючого Юдицького Олександра Вікторовича ліквідатора приватного підприємства “Інко-78” про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за період з 01.11.2014 по 31.05.2015 на суму 17 080,70 грн.

 
        Суддя                                                                                           І.І. Гура