flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 5026/1750/2012 від 5 березня 2015 року (зупинення провадження)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

  05 березня 2015 року                                                 Справа № 5026/1750/2012

         Господарський суд у складі головуючого судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Мирошниченко Б.В., за участю: ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Звєздічева М.О., представників: ТОВ “Нікос” - Оберемка І.І. за довіреністю, Управління Пенсійного Фонду України в м. Черкасах Черкаської області - Жалдак В.І. за довіреністю,  ТОВ “Сатурн- Магніт” - Цинда Л.Г. за довіреністю, ПАТ “Райффайзен банк Аваль” - Міхай-Седова Ю.С. за довіреністю, ПАТ “Аграрний комерційний банк” - Зуєнко В.В. за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання ТОВ “Сатурн-Магніт” про заміну поточного кредитора  у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Черкасириба-1", -  

ВСТАНОВИВ :

Стан справи – ліквідаційна процедура.

Ухвалою суду від 27 листопада 2014 року справу прийнято до свого провадження суддею Гурою І.І.

18 лютого 2015 року до суду від представника ТОВ “Сатурн-Магніт” надійшло клопотання про заміну кредитора, в  якому просять суд замінити поточного кредитора АТ “Райффайзен Банк Аваль” у справі № 10/5026/1750/2012 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Черкасириба-1" на ТОВ “Сатурн-Магніт”.

Клопотання мотивовано наступним. 25.11.2014 ПАТ “Райффайзен Банк Аваль” уклало договір відступлення прав ПАТ “Аграрний комерційний банк”. 25.11.2014 ПАТ “Аграрний комерційний банк” уклало договір факторингу з ТОВ “Фінансова компанія “Фактор плюс”. 25.11.2014 ТОВ “Фінансова компанія “Фактор плюс” уклало договір про врегулювання з ТОВ “Фінансова компанія “Фактор плюс” уклало договір про врегулювання  з ТОВ “Сатурн-Магніт”.

Ухвалою суду від 23 лютого 2015 року вказане клопотання призначено до розгляду в судове засідання 05 березня 2015 року. У судове засідання викликано представника ТОВ “Сатурн-Магніт”, ПАТ " Аграрний комерційний банк", ПАТ “Райффайзен Банк Аваль”, ліквідатора банкрута,  ТОВ “Нікос” та повідомлено про розгляд комітет кредиторів.

До початку судового  засідання до суду надійшли наступні документи

- від ТОВ “Нікос” надійшло клопотання, яким просять суд зупинити розгляд клопотання ТОВ “Сатурн-Магніт” про заміну поточного кредитора в справі № 10/5026/1750/2012 до розгляду господарським судом іншої, пов’язаної справи № 925/356/15;

- від ТОВ “Нікос” надійшов відзив з додатками на клопотання ТОВ “Сатурн-Магніт” про заміну поточного кредитора, в якому просить суд, керуючись ст.ст. 512,514 ЦК України, відмовити в задоволенні клопотання ТОВ “Сатурн-Магніт”;

- від ліквідатора банкрута Звєздічева М.О. надійшло клопотання про зупинення провадження, в якому останній просить суд провадження у справі в частині розгляду клопотання ТОВ “Сатурн-Магніт” про заміну кредитора зупинити до вирішення по суті клопотання АТ “Райффайзен Банк Аваль” про заміну кредитора правонаступником – ПТ “Аграрний комерційний банк”.

У  судовому  засіданні:

- ліквідатор банкрута підтримав своє клопотання;

- Представник ТОВ “Нікос” звернув увагу суду, що для розгляду заяви ТОВ “Сатурн-Магніт” необхідний представник ТОВ “Фінансова компанія “Фактор Плюс”, який відсутній; вважає необхідним зупинити розгляд обох заяв – і АТ “Райффайзен банк Аваль” і ТОВ “Сатурн- Магніт” про заміну кредитора до розгляду судом іншої, пов’язаної справи №925/356/15, про що зазначив у своєму клопотанні про зупинення, оскільки у вказаній справі  розглядається позов про визнання недійсним договору  факторингу.      

- Представник ТОВ “Сатурн-Магніт” не заперечив проти задоволення клопотання ліквідатора про зупинення розгляду заяви ТОВ “Сатурн-Магніт” про заміну кредитора до вирішення по суті клопотання АТ “Райффайзен банк Аваль” про заміну кредитора.

- Представник ПАТ “Райффайзен банк Аваль” не заперечив проти задоволення клопотання ліквідатора про зупинення розгляду клопотання ТОВ “Сатурн - Магніт” про заміну кредитора до вирішення по суті клопотання АТ “Райффайзен банк Аваль” про заміну кредитора, звертає увагу суду, що документи і АТ “Райффайзен банк Аваль” і ТОВ “Сатурн-Магніт” взаємопов’язані, тому можливо доцільно обидві заяви АТ “Райффайзен банк Аваль” та ТОВ “Сатурн-Магніт” розглядати одночасно; заперечив проти задоволення клопотання представника ТОВ “Нікос” про зупинення розгляду заяв АТ “Райффайзен банк Аваль” та ТОВ “Сатурн - Магніт” про заміну кредитора до розгляду судом справи №925/356/15, оскільки вважає, що це не впливає та діє призумпція правомірності правочину; не заперечив проти задоволення клопотання ліквідатора, але вважає доцільним обидві заяви АТ “Райффайзен банк Аваль” та ТОВ “Сатурн- Магніт” розглядати одночасно, оскільки документи  їх взаємопов’язані, однак посилається на те, щоб порядок  розгляду  заяв був зручний суду.

- Представник ПАТ “Аграрний комерційний банк” послався на розсуд суду.

Суд, розглянувши клопотання ліквідатора банкрута Звєздічева М.О. про зупинення провадження, заслухавши думку учасників судового засідання, вважає його підлягаючим до задоволення.

Згідно ст. 4-1ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ст. 79 ГПК України, господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь в судовому процесі, або за своєю ініціативою у випадках: заміни однієї з сторін її правонаступником.

Враховуючи вище викладене, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 79 ГПК України, суд вважає клопотання ліквідатора банкрута про зупинення провадження  обґрунтованим, підлягаючим задоволенню, провадження у справі в частині розгляду клопотання ТОВ “Сатурн-Магніт” про заміну кредитора - зупиненню до  вирішення по суті клопотання АТ “Райффайзен Банк Аваль” про заміну кредитора правонаступником – ПАТ “Аграрний комерційний банк”.

З огляду на викладене, керуючись  ст.ст. 22, 79, 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ :

Задовольнити клопотання ліквідатора банкрута Звєздічева М.О.

Зупинити провадження у справі в частині розгляду клопотання ТОВ “Сатурн-Магніт” про заміну кредитора до вирішення по суті клопотання АТ “Райффайзен банк Аваль” про заміну кредитора.

Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області протягом п’яти днів.

Суддя                                                                          І.І. Гура