flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 5026/1750/2012 від 13 жовтня 2015 року (продовження строку для надання до суду звіту ліквідатора)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

 "13" жовтня 2015 р.                                             Справа № 5026/1750/2012

         Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Мирошниченко Б.В., за участю представників за довіреністю: Титаренко Є.І. (від ліквідатора банкрута),   Ільященко А.С. (від Управління Пенсійного Фонду України в м. Черкасах Черкаської області), Недоступ О.О. (від ДПІ у м. Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні господарського суду Черкаської області  клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку для надання суду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута для його затвердження у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “Черкасириба-1” про визнання банкрутом, - 

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 28.08.2014 боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича.

       31.08.2015 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про продовження строку для надання суду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ТОВ “Черкасириба-1” для його затвердження до 30 жовтня 2015 року. 

         Клопотання мотивоване наступним: враховуючи строки, визначені Законом, строк ліквідаційної процедури закінчився 28.08.2015.Станом на сьогодні у банкрута залишилось нереалізованим комплекс будівель. 28.08.2015 на офіційному сайті Вищого господарського суду України та Міністерства юстиції України опубліковане оголошення про проведення другого повторного аукціону з продажу комплексу будівель. Також. станом на сьогодні триває  розгляд в межах даної справи  заяви ПАТ "Аграрний комерційний банк" про заміну поточного кредитора, розгляд відкладено судом на 08.09.2015. Тобто, подати до суду звіт та ліквідаційний баланс в строки, встановлені Законом, не є можливим.

         Ухвалою суду від 01.09.2015 розгляд клопотання призначено у судове засідання  на 13.10.2015, викликано у судове засідання ліквідатора банкрута та повідомлено про час і місце проведення засідання  членів комітету кредиторів.

У судовому засіданні:

- представник  ліквідатора банкрута клопотання підтримав з підстав, викладених у ньому;

- представник  УПФУ в м. Черкасах  не заперечив проти задоволення клопотання ліквідатора;

- представник  ДПІ в м. Черкасах  не заперечив проти задоволення клопотання ліквідатора.

     Заслухавши доводи та пояснення учасників провадження у справі про банкрутство боржника, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.  

Відповідно до ст. 53 Господарського процесуального кодексу України за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Про відновлення пропущеного строку зазначається в рішенні, ухвалі чи постанові господарського суду. Про відмову у відновленні строку виноситься ухвала, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Ухвалу про відмову у відновленні пропущеного строку може бути оскаржено.

Призначені господарським судом строки можуть бути ним продовжені за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи.

Відповідно до ч. 7 ст. 46 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатор виконує

свої повноваження  до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи-банкрута.

Таким чином, оскільки ліквідаційну процедуру не завершено, господарський суд вважає за необхідне задовольнити клопотання ліквідатора.

Керуючись ч. 7 ст. 46 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”,  ст.ст. 53, 86 ГПК України, суд –

УХВАЛИВ:

           Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

         Продовжити строк для надання суду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ТОВ “Черкасириба-1” для його затвердження до 30 жовтня 2015 року. 

         Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                                        І.І. Гура