flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 04/5026/1976/2012 від 2 листопада 2015 року (заміна первісного кредитора його правонаступником)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

          "02" листопада 2015 р.                             Справа № 04/5026/1976/2012

      Суддя господарського суду Черкаської області Гура І.І., розглянувши клопотання Звенигородської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області у справі за заявою прокурора Катеринопільського району в інтересах держави в особі Звенигородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області

до приватного підприємства “Міжрегіональна будівельна компанія”

про визнання банкрутом відсутнього боржника, –  

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою суду від 28.12.2012 порушено провадження у справі за заявою прокурора Катеринопільського району  в інтересах держави в особі Катеринопільської ОДПІ до приватного підприємства "Міжрегіональна будівельна компанія" про визнання банкрутом відсутнього боржника.

Ухвалою суду від 22.08.2013 задоволено частково заяву Звенигородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області, замінено Катеринопільську об'єднану державну податкову інспекцію  державної податкової служби, ініціюючого кредитора  у справі  його правонаступником - Звенигородською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Черкаській області.

         Постановою господарського суду Черкаської області від 15.01.2013  боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Ярмолінського  Ю.В.

        Від Звенигородської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області надійшло клопотання про заміну кредитора на його правонаступника.  

В клопотанні зазначено, що постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №311 “Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України” утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби, реорганізувавши шляхом приєднання територіальні органи Міністерства доходів і зборів згідно з Додатком 2.

        Згідно з Додатком 2 до вказаної постанови “Перелік територіальних органів Міндоходів, які реорганізуються”   Звенигородська   ОДПІ   ГУ   Міндоходів   у   Черкаській   області і реорганізується шляхом приєднання до Звенигородської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області.

На  виконання   вимог  зазначеної постанови  Кабінету  Міністрів  України  29.05.2015 державним реєстратором, відповідно до ст.35 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” до Єдиного державного реєстру внесено запис про рішення щодо припинення юридичної особи - Звенигородської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаськ області (код ЄДРПОУ 35668880, юридична адреса: Черкаська область м.Звенигородка. вул. Енгельса, 142).

Разом з тим, відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 08.05.2015 створено територіальний орган Державної фіскальної служби у Черкаській області - Звенигородську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Черкаській області (код ЄДРПОУ 39785739, юридична адреса: Черкаська область, Звенигородський район, м. Звенигородка, вул. Енгельса, 142), яка є правонаступником Звенигородської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області.

Дослідивши матеріали справи, вбачається за необхідне клопотання Звенигородської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

У відповідності до  ст. 25 ГПК України: у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб’єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов’язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

         Відповідно до ст. 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов‘язанні може бути замінений  іншою  особою внаслідок:

1) передання   ним  своїх  прав  іншій  особі  за  право чином (відступлення права вимоги);

2) правонаступництва;

3) виконання обов‘язку боржника поручителем або заставодавцем (майновим поручителем);

4) виконання обов‘язку боржника третьою особою.

         У даному випадку Звенигородська ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області є правонаступником Звенигородської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області, а тому суд вважає за необхідне клопотання кредитора задовольнити та замінити зазначеного кредитора на Звенигородську ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області.

На підставі зазначеного, керуючись ст. 86 ГПК України, - 

УХВАЛИВ:

         Клопотання Звенигородської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області задовольнити.  

         Замінити Звенигородську ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області на його правонаступника Звенигородську ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області.

          Суддя                                                                               І.І. Гура