flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 04/5026/1976/2012 від 9 лютого 2016 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

         "09" лютого 2016 р.                                         Справа № 04/5026/1976/2012

Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Гури І.І., секретар судового засідання Мирошниченко Б.В., за участі:

представника за довіреністю – Черевичного Д.А. (від ліквідатора банкрута), 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси клопотання ліквідатора банкрута про продовження ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора, а також затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування і виплату оплати послуг та відшкодування витрат під час виконання повноважень ліквідатора банкрута у справі за заявою прокурора Катеринопільського району  в інтересах держави в особі Звенигородської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області

до приватного підприємства “Міжрегіональна будівельна компанія”

про визнання банкрутом відсутнього боржника,

ВСТАНОВИВ :

         Постановою господарського суду Черкаської області від 15.01.2013  боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Ярмолінського  Ю.В.

26.11.2015 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про продовження ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора.

26.11.2015 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування і виплату оплати послуг та відшкодування витрат під час виконання повноважень ліквідатора банкрута.

         Клопотання призначені до розгляду в судовому засіданні.

          09.02.2016 від ліквідатора банкрута надійшов лист, в якому просить суд продовжити строк ліквідаційної процедури на три місяці у зв’язку з необхідністю продажу активів ПП “Міжрегіональна будівельна компанія”.    

Представники членів комітету кредиторів та прокуратури були повідомлені про час та дату розгляду справи, у судове засідання не з’явились, причин неявки не повідомили, відзиву до суду не направили, хоч суд зобов'язував їх це зробити.   

                   У судовому засіданні представник ліквідатора банкрута клопотання підтримав та просив задовольнити.  

Заслухавши доводи та пояснення представника ліквідатора банкрута, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора банкрута задовольнити з наступних правових підстав та мотивів. 

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”  (далі –  Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ч. 4 ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 р. у справі №01-10-01/369.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  та повноважень ліквідатора на три місяці.

Відповідно до ст. 31 Закону кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Звіт про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку.

За таких обставин, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання ліквідатора банкрута та затвердити звіт арбітражного керуючого Ярмолінського  Ю.В. про нарахування і виплату оплати послуг, здійснення та відшкодування витрат під час виконання повноважень ліквідатора банкрута за період з 01.05.2015 по 25.11.2015 на суму 23      678,62 грн.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. 31, ст. ст. 5, 22, 24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд

УХВАЛИВ: 

Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

        Продовжити  строк  ліквідаційної  процедури приватного підприємства “Міжрегіональна будівельна компанія” та повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Ярмолінського  Ю.В., на три місяці.  

Затвердити звіт арбітражного керуючого Ярмолінського  Ю.В. про нарахування і виплату оплати послуг, здійснення та відшкодування витрат під час виконання повноважень ліквідатора банкрута за період з 01.05.2015 по 25.11.2015 на суму 23 678,62 грн. 

         Зобов’язати ліквідатора подавати до суду щомісячні звіти виконаної роботи по вжиттю заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни.    

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                                  І.І. Гура