flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 04/5026/693/2012 від 7 листопада 2017 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

"07" листопада 2017 р.                                              Справа № 04/5026/693/2012

Господарський суд у складі головуючого судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Євтушенко Б.В., за участю ліквідатора банкрута –  арбітражного керуючого Голінного А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси  клопотання ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Голінного А.М. про  продовження строку ліквідаційної процедури  та клопотання ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Голінного А.М. про затвердження звітів ліквідатора у справі за заявою боржника  товариства з обмеженою відповідальністю “Дельта ЛТД” про  визнання його банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 17.05.2012 боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

Ухвалою суду від 26.02.2013 задоволено заяву ліквідатора банкрута - голови ліквідаційної комісії  Мітасової Тетяни Сергіївни  про звільнення її від виконання обов'язків ліквідатора банкрута, достроково припинено повноваження ліквідатора банкрута Мітасової Т.С. згідно заяви останньої, призначено ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю “ Дельта -ЛТД ” арбітражного керуючого Голінного Андрія Михайловича.

Від ліквідатора банкрута 12.10.2017 надійшли клопотання ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Голінного А.М. про  продовження строку ліквідаційної процедури  та про затвердження звітів ліквідатора.

Ухвалою від 25.10.2017 розгляд клопотань ліквідатора банкрута  призначено на 07.11.2017, викликано у судове засідання ліквідатора банкрута та учасників комітету кредиторів.    

Учасники комітету кредиторів представників  у судове  засідання не направили, хоча належним чином повідомлялися судом про місце та час судового  засідання, що підтверджується відміткою канцелярії суду про відправку на ухвалі суду від 25.10.2017. .

   У судовому засіданні ліквідатор банкрута свої  клопотання підтримав та просив задовольнити.

   Заслухавши ліквідатора банкрута, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора банкрута задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.  

Згідно протоколу  № 12 зборів комітету кредиторів банкрута від 10.10.2017 ними вирішено  звернутися до суду з клопотанням  про продовження строку ліквідаційної процедури  банкрута  та повноважень ліквідатора на шість місяців, на підписання та подання даного клопотання  уповноважити арбітражного керуючого Голінного А.М.; рішення  не прийнято щодо затвердження звіту ліквідатора про нарахування та виплату основної грошової винагороди та звіту про здійснення та відшкодування витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції від 04.11.2012 (далі – Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

 Приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  на  шість місяців.

Ухвалою суду від 09.07.2013 затверджено, встановлений комітетом кредиторів (протокол від 24.05.2013 №1), розмір оплати послуг арбітражного керуючого – два мінімальних розміри заробітної плати, визначеної законодавством України, за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень.

Згідно ст. 3-1 Закону арбітражний керуючий має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим законом.

Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень  встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлене  цим законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні  дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.

Згідно ст. 3-1 Закону звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала можу бути оскаржена у встановленому порядку.

Подані звіти арбітражного  керуючого-ліквідатора   банкрута підлягають затвердженню судом, оскільки ліквідатор виконував свої повноваження у справі, оплата його послуг встановлена  Законом та судом, а понесені витрати обгрунтовані.

На  підставі  зазначеного, керуючись ст. ст. 3-1, 22, 24  Закону  України  “Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом” в редакції від 04.11.2012, ст. 86 ГПК України,       

УХВАЛИВ:

1.Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

Продовжити строк ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю “Дельта ЛТД” та повноважень ліквідатора банкрута Голінного А.М. на  шість місяців.

Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт. Зобов'язати ліквідатора кожні два місяця подавати  суду поточні звіти.

  1. Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

Затвердити звіт № 3  про витрати арбітражного керуючого Голінного А.М., пов'язані з виконанням обов'язків  ліквідатора банкрута , згідно якого сума понесених витрат арбітражним керуючим при проведенні ліквідаційної процедури за період з 23.03.2017 по 31.08.2017.

Затвердити  звіт № 3 про оплату послуг арбітражного керуючого Голінного А.М. при  виконанні повноважень ліквідатора банкрута за період з 22.03.2017 по 31.08.2017.

Затвердити звіт № 4  про витрати арбітражного керуючого Голінного А.М., пов'язані з виконанням обов'язків  ліквідатора банкрута , згідно якого сума понесених витрат арбітражним керуючим при проведенні ліквідаційної процедури за період з 31.08.2017 по 07.10.2017.

Затвердити  звіт № 4 про оплату послуг арбітражного керуючого Голінного А.М. при  виконанні повноважень ліквідатора банкрута за період з 01.09.2017 по 30.09.2017.

    Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                                                    І.І. Гура