flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 04/5026/803/2012 від 20 серпня 2015 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

          20 серпня 2015 року                                         Справа № 04/5026/803/2012

Господарський суд Черкаської області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Пастуховій О.С., за участю:

ліквідатора банкрута – Левченко О.А.,

представників:   ДК “Газ України” НАК “Нафтогаз України” - Овчарука О.О. за довіреністю, ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України” -  Мусієнка Г.І., Фурсова В.В. за довіреностями,  УПФУ в Жашківському районі – Данілова О.В. за довіреністю, Уманська ОДПІ - Бодревська І.В. за довіреністю, прокурор  Черкаської області – Єщенка О.М.,

 розглянувши у  відкритому судовому засіданні справу за заявою управління Пенсійного фонду України в Жашківському районі Черкаської області до товариства з обмеженою відповідальністю "ВІГ - Жашківський цукровий завод", м. Жашків Черкаська область про визнання банкрутом , -

ВСТАНОВИВ:

           Постановою господарського суду Черкаської області від 18 квітня 2014 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Левченко  Олену Аркадіївну.    

10.07.2015 справа №04/5026/803/2012 повернулась з Вищого господарського  суду України  до господарського суду Черкаської області.

          Від ліквідатора банкрута надійшло клопотання, в якому просить:

          1) продовжити строк ліквідаційної процедури на ТОВ "ВІГ-Жашківський цукровий завод"  на шість місяців;

2) продовжити ліквідатору банкрута строк для подання звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута до завершення ліквідаційної процедури з врахуванням частини 7 статті 46 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи-банкрута.

          Клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні.  

       У судовому засіданні ліквідатор банкрута, представники від ДК “Газ України” НАК “Нафтогаз України”, прокурор Черкаської області, Уманська ОДПІ клопотання підтримали. Представники від УПФУ в Жашківському районі, ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України” проти задоволення клопотання не заперечували.

Заслухавши доводи та пояснення учасників провадження у справі про банкрутство боржника, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора банкрута задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.   

Відповідно до клопотання ліквідатора банкрута, необхідність продовження строку ліквідаційної процедури обґрунтована наступним.

З метою повернення (стягнення) дебіторської заборгованості банкрута,  ліквідатором на підставі інформації та документів, що були в його розпорядженні, продовжуються вживатись заходи на повернення дебіторської заборгованості, зокрема, надіслана до господарського суду Київської області заява з грошовими вимогами до ТОВ «ВВІКО» та ТОВ «ВІГ-Ж.Ц.З.» .

Також, ліквідатором вживаються заходи по впорядкуванню архівних документів ТзОВ «ВІГ-Ж.Ц.З.» для передачі їх на зберігання в архів.

Відповідно до ст. 53 Господарського процесуального кодексу України за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Про відновлення пропущеного строку зазначається в рішенні, ухвалі чи постанові господарського суду. Про відмову у відновленні строку виноситься ухвала, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Ухвалу про відмову у відновленні пропущеного строку може бути оскаржено.

Призначені господарським судом строки можуть бути ним продовжені за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи.

Таким чином, оскільки у даній справі не була досягнута визначена ст. 37 Закону мета ліквідаційної процедури, а саме не були задоволені вимоги кредиторів шляхом продажу майна банкрута, тому господарський суд вважає за необхідне продовжити строк ліквідаційної процедури на шість місяців.

Керуючись Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”,  ст.ст. 53, 86 ГПК України, суд –

УХВАЛИВ:

           Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

           Продовжити строк ліквідаційної процедури на ТОВ "ВІГ-Жашківський цукровий завод"  на шість місяців.

Продовжити ліквідатору банкрута строк для подання звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута до завершення ліквідаційної процедури з врахуванням частини 7 статті 46 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи-банкрута.

          Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                                        І.І. Гура