flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/101/15 від 20 січня 2015 року (повернення заяви без розгляду)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

 "20" січня 2015 р.                                                        Справа № 925/101/15

Суддя господарського суду Черкаської області Гура І.І., розглянувши заяву публічного акціонерного товариства “ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК” та публічного акціонерного товариства “ДОЧІРНІЙ БАНК СБЕРБАНКУ РОСІЇ” до товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий дім “Сван” про порушення провадження у справі про банкрутство, -

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство “ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК” та публічне акціонерне товариство “ДОЧІРНІЙ БАНК СБЕРБАНКУ РОСІЇ” звернулися до господарського суду із заявою про визнання товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий дім “Сван” банкрутом.

Заява мотивована тим, що відповідно до ч. 8 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі - Закон), заява кредитора може ґрунтуватися на об'єднаній заборгованості боржника за сукупністю його різних зобов'язань перед цим кредитором. Кредитори мають право об'єднати свої вимоги до боржника і звернутися до суду з однією спільною заявою. Така заява підписується всіма кредиторами, які об'єднали свої вимоги до боржника. Сукупні безспірні вимоги кредиторів разом  складають 8243122,82 грн., які боржник неспроможний виконати перед кредиторами протягом більше ніж три місяці після настання встановленого строку їх сплати.

Заява про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню заявнику без розгляду, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 11 Закону, за подання заяви про порушення справи про банкрутство справляється судовий збір у порядку, передбаченому законом.

         Відповідно до ст. 15 Закону, господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Відповідно до ч.2 ст. 41 Закону господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до  п. 4 ч.1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду,  якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Заявниками до заяви про порушення провадження у справі додано копію платіжного доручення № 3415806 від 14 січня 2015 року про сплату судового збору, яка не може бути належним доказом сплати судового збору.

Повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.

Керуючись  ст. 15 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом”, ст. ст. 4-1, 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Повернути публічному акціонерному товариству “ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК” та публічному акціонерному товариству “ДОЧІРНІЙ БАНК СБЕРБАНКУ РОСІЇ” заяву про порушення провадження у справі про банкрутство з доданими до неї документами без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку до Київського апеляційного господарського суду.

         Суддя                                                                                    І.І. Гура