flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/1032/14 від 8 листопада 2017 року (продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

         "08" листопада 2017 р.                                                  Справа № 925/1032/14

Господарський суд Черкаської області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Євтушенко Б.В., за участю: ліквідатора банкрута - арбітражного  керуючого  Юдицького О.В.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні  суду у м. Черкаси клопотання ліквідатора банкрута  про продовження строку ліквідаційної процедури та затвердження звіту ліквідатора банкрута про грошову винагороду та відшкодування витрат за період ліквідаційної процедури у справі за заявою публічного акціонерного товариства “Дочірній Банк Сбербанку Росії” до товариства з обмеженою відповідальністю “Виробничо-комерційна фірма “Інтерсетан” про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

          19.10.2017 до суду надійшло клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури та затвердження звіту ліквідатора банкрута про грошову винагороду та відшкодування витрат за період проведення ліквідаційної процедури, у якому він просить суд:

  1. продовжити строк ліквідаційної процедури та повноважень  ліквідатора на 6 місяців;
  2. затвердити звіт арбітражного керуючого-ліквідатора банкрута про основну грошову винагороду  (оплату послуг) та відшкодування витрат арбітражного  керуючого за  період з 01.02. 2017 по 30.09.2017 на загальну суму  59 725,45 грн.

         Ухвалою суду від 25.10.2017 клопотання призначене до розгляду  у судове засідання на 08.11.2017, викликано: ліквідатора та учасників комітету кредиторів.

         Учасники комітету кредиторів у судове засідання не з'явились, не повідомивши причини, хоча  належним чином повідомлені про дату та час судового засідання, що підтверджується повідомленнями  про вручення поштових  відправлень.

         У судовому засіданні ліквідатор банкрута  подав клопотання про приєднання протоколу зборів комітету кредиторів від 13.10.2017 до матеріалів справи, підтримав своє клопотання.

         Заслухавши доводи та пояснення ліквідатора банкрута, дослідивши матеріали справи, суд вважає клопотання обґрунтованим, підлягаючим  задоволенню з наступних правових підстав та мотивів. 

Постановою суду від 23.02.16 визнано товариство з обмеженою відповідальністю “Виробничо-комерційна фірма “Інтерсетан”   банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Юдицького Олександра Вікторовича.

Ухвалою суду від 19.04.2017 продовжено  строк  ліквідаційної  процедури банкрута та повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Юдицького О.В., на шість місяців.  

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон) провадження  у  справах  про  банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно зі ст. 37 Закону у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Згідно ст. 53 ГПК України  за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи  господарський суд може визнати причину пропуску встановленого  законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим кодексом.

Враховуючи те, що у встановлений  законом строк завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось та питання про продовження строку погоджено комітетом кредиторів (протокол  від 13.10.2017), вбачається за необхідне продовжити  строк ліквідаційної  процедури та повноважень ліквідатора банкрута на шість місяців.

Відповідно до ст. 115 Закону арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів.

Вказаний ліквідатором у клопотанні, звіт затверджений  комітетом кредиторів банкрута (протокол від 13.10.2017).

За таких обставин, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання ліквідатора банкрута.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 2, 37, 115 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами), ст. ст. 4-1, 53, 86 ГПК України, суд   

УХВАЛИВ

Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити повністю.

Продовжити  строк  ліквідаційної  процедури банкрута та повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Юдицького О.В., на шість місяців.  

Затвердити  звіт арбітражного керуючого Юдицького О.В. - ліквідатора банкрута про основну грошову винагороду  (оплату послуг) та відшкодування витрат арбітражного  керуючого за  період з 01 лютого 2017 року по 30 вересня 2017 року на загальну суму  59 725,45 грн.

Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                                                          І.І. Гура