flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/1066/15 від 2 листопада 2017 року (1) (визнання поточних вимог кредитора)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

"02" листопада 2017 р.                                              Справа № 925/1066/15

Господарський суд Черкаської області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання - Євтушенко Б.В., за участю: арбітражного керуючого  Ярмолінського Ю.В. - ліквідатора СТОВ ім. Шевченка, представників за довіреностями: Замедянського Ю.В. (від ПАТ "БАНК ФОРУМ"),  Хандюк Т.О. (від СТОВ ім. Шевченка),  Кармоліта Я.В. (від ліквідатора банкрута), розглянувши  у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси  заяву  сільськогосподарського  товариства з обмеженою відповідальністю ім. Шевченка про визнання поточних кредиторських  вимог   у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “АВУАР-СЕРВІС” до товариства з обмеженою відповідальністю “РОСЬАГРОПРОДУКТ” про визнання банкрутом,  

ВСТАНОВИВ:

Постановою суду від 25.07.2017 визнано товариство з обмеженою відповідальністю “РОСЬАГРОПРОДУКТ” банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Голінного А.М.

25.09.2017 до суду надійшла заява від сільськогосподарського  товариства з обмеженою відповідальністю ім. Шевченка про визнання поточних кредиторських  вимог, у якій він просить суд визнати поточні кредиторські  вимоги в сумі 1 154 722,98 грн., що підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів у наступній черговості:

- в першу чергу погашення - 3200,00 грн. судового збору;

- в четверту чергу погашення - 1 015 289,63 грн.;

- в шосту чергу погашення - 136 233,35 грн. пені.

                  Ухвалою суду від 29.09.2017 розгляд  заяви сільськогосподарського  товариства з обмеженою відповідальністю ім. Шевченка призначено у судове засідання на 02.11.2017.

 У відзиві на заяви кредиторів з поточними вимогами ліквідатор банкрута заявлені вимоги сільськогосподарського  товариства з обмеженою відповідальністю ім. Шевченка  визнав повністю, відніс їх: в першу чергу погашення - 3200,00 грн. судового збору; в четверту чергу погашення - 1 015 289,63 грн.; в шосту чергу погашення - 136 233,35 грн. пені.

У судовому засіданні:

- представники сільськогосподарського  товариства з обмеженою відповідальністю ім. Шевченка  підтримали заявлені вимоги;

- представник ліквідатора банкрута повідомив, що вимоги  сільськогосподарського  товариства з обмеженою відповідальністю ім. Шевченка ліквідатором визнані повністю.

   Заслухавши учасників процесу дослідивши матеріали справи, суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими, доведеними наявними в матеріалах справи доказами, а заяву сільськогосподарського  товариства з обмеженою відповідальністю ім. Шевченка  такою, що підлягає до задоволення з наступних підстав та мотивів. 

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”  (далі –  Закон) поточні кредитори – кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону вимоги за зобов’язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред’являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

27.07.2017 за №44874 оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання  товариства з обмеженою відповідальністю “РОСЬАГРОПРОДУКТ” банкрутом.

Згідно ст.45 Закону кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею.

         Оскільки вимоги сільськогосподарського  товариства з обмеженою відповідальністю ім. Шевченка виникли після порушення провадження у справі про банкрутство боржника, то вони являються поточними, заявлені вимоги у строк, і підтверджені доказами, тому заява сільськогосподарського  товариства з обмеженою відповідальністю ім. Шевченка  з поточними вимогами до боржника підлягає задоволенню, доказ понесених витрат по сплаті судового збору за подання даної заяви до суду на суму 3200,00 грн. наявний.

          Керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. 1, ч.1 ст. 38, 45 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд,  -  

УХВАЛИВ:

         Задовольнити заяву сільськогосподарського  товариства з обмеженою відповідальністю ім. Шевченка про визнання поточних кредиторських  вимог.

         Визнати поточні  вимоги сільськогосподарського  товариства з обмеженою відповідальністю ім. Шевченка в сумі 1 015 289,63 грн.  такими, що

 підлягають задоволенню в четверту чергу  і включити їх до реєстру вимог кредиторів.

Визнати  поточні вимоги сільськогосподарського  товариства з обмеженою відповідальністю ім. Шевченка в сумі 136 233,35 грн. (пеня) такими, що підлягають задоволенню в шосту чергу  і включити їх до реєстру вимог кредиторів.

Визнати  вимоги сільськогосподарського  товариства з обмеженою відповідальністю ім. Шевченка в сумі 3200,00 грн. (судовий збір) такими, що підлягають задоволенню в першу  чергу  і включити їх до реєстру вимог кредиторів.

          Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 07 листопада  2017 року.

Суддя                                                                                                 І.І. Гура