flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/1066/15 від 2 листопада 2017 року (2) (визнання поточних вимог кредитора)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

"02" листопада 2017 р.                                              Справа № 925/1066/15

Господарський суд Черкаської області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання - Євтушенко Б.В., за участю: арбітражного керуючого  Ярмолінського Ю.В. - ліквідатора СТОВ ім. Шевченка, представників за довіреностями: Замедянського Ю.В. (від ПАТ "БАНК ФОРУМ"),  Хандюк Т.О. (від СТОВ ім. Шевченка),  Кармоліта Я.В. (від ліквідатора банкрута), розглянувши  у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси  заяву товариства з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ "АГРОРОСТ" про визнання поточних грошових вимог кредитора   у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “АВУАР-СЕРВІС” до товариства з обмеженою відповідальністю “РОСЬАГРОПРОДУКТ” про визнання банкрутом,  

ВСТАНОВИВ:

Постановою суду від 25.07.2017 визнано товариство з обмеженою відповідальністю “РОСЬАГРОПРОДУКТ” банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Голінного А.М.

          27.09.2017 до суду надійшла заява від  ТОВ "Компанія "АГРОРОСТ" про визнання поточних грошових вимог кредитора, у якій просить визнати поточні кредиторські вимоги в сумі 1 435 662,72 грн.  та включити в реєстр вимог кредиторів боржника, у складі яких:

         - 1 432 462,72 грн. - поточні грошові вимоги до боржника;

         - 3200,00 грн. судовий збір за подачу до суду заяви про визнання поточних  грошових вимог до боржника.

         Ухвалою суду від 29.09.2017 розгляд  заяви ТОВ "Компанія "АГРОРОСТ" призначено у судове засідання на 02.11.2017.

         ТОВ "Компанія "АГРОРОСТ" представника у судове засідання не направила, хоча була належним чином повідомлена  про місце та час судового засідання, що підтверджується повідомленням  про вручення поштового відправлення.

 У відзиві на заяви кредиторів з поточними вимогами ліквідатор банкрута заявлені вимоги ТОВ "Компанія "АГРОРОСТ" визнав повністю, відніс: 3200,00 грн.  - у 1 чергу, 1 432 462,72 грн. - у 4 чергу.

У судовому засіданні:

- представник ліквідатора банкрута повідомив, що вимоги ТОВ "Компанія "АГРОРОСТ" ліквідатором визнані повністю.

   Заслухавши учасників процесу дослідивши матеріали справи, суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими, доведеними наявними в матеріалах справи доказами, а заяву ТОВ "Компанія "АГРОРОСТ" такою, що підлягає до задоволення з наступних підстав та мотивів. 

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”  (далі –  Закон) поточні кредитори – кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону вимоги за зобов’язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред’являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

27.07.2017 за №44874 оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання  товариства з обмеженою відповідальністю “РОСЬАГРОПРОДУКТ” банкрутом.

Згідно ст.45 Закону кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею.

         Оскільки вимоги ТОВ "Компанія "АГРОРОСТ" виникли після порушення провадження у справі про банкрутство боржника, то вони являються поточними, заявлені вимоги у строк, і підтверджені доказами, тому заява ТОВ "Компанія "АГРОРОСТ"  з поточними вимогами до боржника підлягає задоволенню, доказ понесених витрат по сплаті судового збору за подання даної заяви до суду на суму 3200,00 грн. наявний.

          Керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. 1, ч.1 ст. 38, 45 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд,  -   

УХВАЛИВ:

Задовольнити заяву товариства з обмеженою відповідальністю  "Компанія "АГРОРОСТ" про визнання поточних грошових вимог кредитора.

Визнати поточні кредиторські вимоги товариства з обмеженою відповідальністю  "Компанія "АГРОРОСТ" на суму 1 432 462,72 грн.  такими, що підлягають задоволенню в четверту чергу  і включити їх до реєстру вимог кредиторів.

Визнати вимоги товариства з обмеженою відповідальністю  "Компанія "АГРОРОСТ" на суму 3200,00 грн. (судовий збір) такими, що підлягають задоволенню в першу чергу   і включити їх до реєстру вимог кредиторів.

 Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 07 листопада  2017 року.

Суддя                                                                                                   І.І. Гура