flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/1066/15 від 2 листопада 2017 року (3) (оплата послуг арбітражного керуючого)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

         "02" листопада 2017 р.                                                           Справа № 925/1066/15

Господарський суд Черкаської області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання - Євтушенко Б.В., за участю: арбітражного керуючого Ярмолінського Ю.В. - ліквідатора СТОВ ім. Шевченка, представників за довіреностями: Замедянського Ю.В. (від ПАТ "БАНК ФОРУМ"),  Хандюк Т.О. (від СТОВ ім. Шевченка),  Кармоліта Я.В. (від ліквідатора банкрута), розглянувши  у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси  клопотання ліквідатора банкрута про визначення розміру основної грошової винагороди арбітражному керуючому у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “АВУАР-СЕРВІС” до товариства з обмеженою відповідальністю “РОСЬАГРОПРОДУКТ” про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

          17.10.2017 до суду надійшло клопотання ліквідатора банкрута про визначення розміру основної грошової винагороди арбітражному керуючому, у якому він просить суд:

         -   визначити йому  основну грошову винагороду в розмірі двох мінімальних заробітних плат, що станом на сьогодні складає  6400,00 грн. за кожен місяць виконання ним своїх повноважень;

         - встановити, що сума основної грошової винагороди визначається, виходячи із місячного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої  на законодавчому рівні, яка дійсна станом на 01 число місяця, за який розраховується  грошова винагорода.

         Ухвалою суду від 25.10.2017 розгляд клопотання призначено на 02.11.2017.

         У судовому засіданні представник  ліквідатора банкрута підтримав клопотання ліквідатора.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити з наступних правових підстав та мотивів. 

Постановою суду від 25.07.2017 визнано товариство з обмеженою відповідальністю “РОСЬАГРОПРОДУКТ”  банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Голінного А.М.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон) провадження у  справах  про  банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ст. 115 Закону арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород.

Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень керуючого санацією, ліквідатора.

Зборами  комітету кредиторів від 11.10.2017  прийнято рішення визначити арбітражному керуючому Голінному А.М. основну грошову винагороду за виконання повноважень ліквідатора банкрута  в розмірі двох мінімальних заробітних плат, що станом на сьогоднішній  день складає 6400,00 грн. за кожен місяць виконання ним своїх повноважень; встановити, що сума основної грошової винагороди  визначається, виходячи із місячного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на законодавчому рівні, яка дійсна станом на 01 число місяця за який розраховується грошова винагорода.

Керуючись ст.ст. 2, 115 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції, чинній з 19.01.2013), ст. 86 ГПК України, суд  

УХВАЛИВ: 

Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

           Визначити арбітражному керуючому Голінному А.М. основну грошову винагороду в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним своїх повноважень ліквідатора банкрута.

          Встановити, що сума основної грошової винагороди визначається, виходячи із місячного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої  на законодавчому рівні, яка дійсна станом на 01 число місяця, за який розраховується  грошова винагорода.

Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 07 листопада 2017 року.

Суддя                                                                                                  І.І. Гура