flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Постанова по справі № 925/1066/15 від 25 липня 2017 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 "25" липня 2017 р.                                           Справа № 925/1066/15

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді: Гури І.І., при секретарі судового засідання Євтушенко Б.В., за участю:

розпорядника майна боржника - Голінного А.М.,

представників за довіреностями:   Рябчун О.М. (від ТОВ “АВУАР-СЕРВІС”), Середи Р.М. (від боржника), Рисіна О.О. (від ТОВ “Сіверус”), Хандюк Т.О. (від СТОВ ім. Шевченка), Замедянського Ю.В. (від ПАТ “Банк Форум”), Осколкової К.В. (від ЗАО “Юроп Фудс ГБ”), Парненка А.А. (від ТОВ “Перше факторингове бюро”), Беркович О.В. (від ТОВ “КОМПАНІЯ “АГРОРОСТ”),

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області матеріали справи за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “АВУАР-СЕРВІС”

до товариства з обмеженою відповідальністю “РОСЬАГРОПРОДУКТ”

про визнання банкрутом, 

ВСТАНОВИВ:

         Ухвалою господарського суду Черкаської області від 09.07.2015 порушено провадження у справі про банкрутство боржника, введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто п'ятнадцять календарних днів. 

Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Голінного А.М. 

         Ухвалою суду від 05.07.2017 затверджено реєстр вимог кредиторів, проведення підсумкового засідання суду призначено на 25.07.2017.   

          25.07.2017 до суду надійшли наступні документи:

- клопотання та заява ТОВ “Перше факторингове бюро” про доручення до матеріалів справи протоколів зборів комітету кредиторів №1 та №2 від 21.07.2017, визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Голінного А.М.;

- заява арбітражного керуючого Голінного А.М. про надання згоди на участь у справі. 

У судовому засіданні розпорядника майна боржника та представники учасників провадження у справі про банкрутство боржника клопотання щодо визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Голінного А.М. підтримали.

Заяв від осіб, які б виявили бажання взяти участь в санації боржника не надходило.

Згідно зі ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013, далі-Закон) суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст.27 Закону у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.

 До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов’язані прийняти одне з таких рішень, зокрема, подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень, зокрема, постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Аналізуючи встановлені обставини, суд дійшов висновку про недостатність активів боржника-юридичної особи для задоволення вимог кредиторів і для відновлення його платоспроможності, а відповідно і про неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, що є правовою підставою визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Враховуючи наявність рішення комітету кредиторів, заяви арбітражного керуючого на участь у справі, відсутність у суду заперечень щодо призначення вказаної особи на посаду ліквідатора банкрута, суд вважає, що клопотання ТОВ “Перше факторингове бюро” про призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Голінного А.М. підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 1, 27, 37, 38, 41, 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд   

ПОСТАНОВИВ:   

1.Визнати товариство з обмеженою відповідальністю “РОСЬАГРОПРОДУКТ” (Черкаська обл., м. Канів, вул. Київська, 11, ідентифікаційний код 03119517) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.      

          2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Голінного А.М. (м. Черкаси, вул. Канівська,7, кв.66, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1407 видане Міністерством юстиції України 16.07.2013, наказ від 03.07.2013 №1318/5).

3.Ліквідатору банкрута:  

вжити заходів до виявлення і прийняття документації та майна банкрута, і не пізніш як через два місяці після прийняття цієї постанови направити суду інформацію про виконану роботу, зокрема, акт інвентаризації майна банкрута (Наказ Мінфіну України  від 11.08.1994 №69), реквізити залишеного основного рахунку у банку. До повного прийняття фінансово-господарської документації, печаток і штампів банкрута від керівника про хід їх витребування інформувати кожні два місяці;

не пізніше 20-го дня 12 місяця з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом.

  1. Припинити повноваження арбітражного керуючого Голінного А.М. як розпорядника майна боржника.

Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута. Посадовим особам банкрута, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора, передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

5.Зобов’язати учасників провадження у справі про банкрутство боржника, які будуть обрані головою зборів кредиторів та/або головою комітету кредиторів, направляти до господарського суду для приєднання до матеріалів справи копії протоколів таких зборів, на яких вирішені питання про обрання і зміну складу комітету кредиторів та/або голови комітету кредиторів.

6.Скасувати заборони на майно боржника чи й будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника.

  1. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання боржника банкрутом, що додається.

Постанова суду з дня проголошення набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                                          І.І. Гура