flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/1126/13 від 16 січня 2015 року (продовження строку ліквідпроцедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
16 січня 2015 року                                  Справа № 925/1126/13

Господарський суд у складі головуючого судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Мирошниченко Б.В., за участю: ліквідатора банкрута - Рекун В.А., представника УПФУ в Золотоніському районі Черкаської області – Малихіна В.В. за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні  у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури

у справі за заявою приватного акціонерного товариства "Веста-К" про визнання його банкрутом, -

ВСТАНОВИВ:

         Постановою суду від 25 липня 2013 року порушено провадження у справі про банкрутство приватного акціонерного товариства “Веста-К” (Черкаська область, м. Золотоноша, вул. Садовий проїзд, буд. 7, код  ЄДРПОУ - 03356921); визнано приватне акціонерне товариство “Веста-К” банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців. Покладено обов’язки ліквідатора на голову ліквідаційної комісії Рекуна Володимира Анатолійовича (м. Черкаси, вул. Ільїна, 330, кв. 16, ідентифікаційний номер - 2311002631).

Ухвалою суду від 07 серпня 2014 року задоволено заяву ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Рекуна В.А., продовжено строк ліквідаційної процедури приватного акціонерного товариства "Веста-К" та повноважень ліквідатора у справі на шість місяців, до 07 січня 2015 року.

          31 грудня 2014 року ліквідатор банкрута подав до суду клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури, яким просив суд продовжити строк ліквідаційної процедури на три місяці. Додав протокол зборів комітету кредиторів, копію рішення № 62/14 від 27.08.2014 та копії заяв про звернення до суду про видачу судового наказу.

         Клопотання мотивовано наступним. Ліквідатор здійснював продаж майна банкрута у відповідності до ст. 44 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ” та ухвали господарського суду Черкаської області від 17 березня 2014 року. На день подання клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури обліковується дебіторська заборгованість фізичних осіб-боржників банкрута. З метою погашення заборгованості ліквідатор звернувся до Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області про видачу наказів про стягнення боргу, що підтверджується копіями заяв в додатках до клопотання. Не реалізоване майно банкрута на прилюдних торгах  через ТБ “Електронні торги України” - коліно каналізаційне та обладнання котельні, що підтверджується рішенням № 62/14 від 27 серпня 2914 року. Комітетом кредиторів прийнято рішення звернутися до господарського суду Черкаської області про продовження строку ліквідаційної процедури та призначити Рекуна В.А. ліквідатором банкрута на період продовження строку ліквідаційної процедури. Наслідків перевищення строку ліквідаційної процедури  Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ” не містить.

         Ухвалою суду від 31 грудня 2014 року вказане клопотання призначено до розгляду в судове засідання на 16 січня 2015 року.

         Перед початком судового засідання ліквідатор банкрута подав доповнення до клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури, яким просить суд продовжити строк ліквідаційної процедури на шість місяців. В доповненнях ліквідатор банкрута вказав, що Золотоніським міськрайонним судом станом на 15.01.2015 не винесено жодного рішення стосовно заборгованості  фізичних осіб перед банкрутом, а також те, що п. 2 ст. 30 Закону України “Про виконавче провадження ” зазначає : “Державний виконавець зобов’язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови” - термін продовження ліквідаційної процедури на три місяці є недостатнім.

         Яцун В.О. та Державна екологічна інспекція в Черкаській області, що є учасниками комітету кредиторів боржника, представників у судове засідання не направили з невідомих суду причин, хоча були належним чином повідомлені про дату та час судового засідання , що підтверджується  підписами Яцун В.О. та представника Державна екологічна інспекція в Черкаській області за довіреністю на копії ухвали суду від  31.12.2014.

         У судовому засіданні :

         - ліквідатор банкрута підтримав подане клопотання та доповнення до нього з підстав та мотивів викладених у ній, просив доповнене клопотання задовольнити;

         - представник УПФУ в Золотоніському районі Черкаської області не заперечив проти задоволення клопотання ліквідатора.

         В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників судового засідання, розглянувши клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури та доповнення до нього, суд вважає, що подане клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення.

         Процедура ліквідації приватного акціонерного товариства "Веста-К" проводиться відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " (в редакції від 19.01.2013) (далі за текстом - Закон).

Протоколом зборів кредиторів банкрута від  29 грудня 2014 року вирішено визнати роботу ліквідатора задовільною. Затвердити щомісячні звіти ліквідатора про виконану роботу. Клопотати перед господарським судом Черкаської області про продовження строку ліквідаційної процедури та призначити Рекуна В.А. ліквідатор банкрута на період продовження строку ліквідаційної процедури.

         Згідно  ч. 1 ст. 37 Закону постановою суду ліквідаційна процедура встановлюється строком на дванадцять місяців.

         По їх закінченню, відповідно до ч. 6 ст. 45 Закону, якщо залишилися непроданими активи боржника і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній господарським судом юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів боржника за рахунок отриманих активів. Ліквідатор у разі потреби передавання активів боржника, які залишаються непроданими на час закінчення процедури ліквідації, в управління іншій юридичній особі погоджує кандидатуру такої особи з комітетом кредиторів та звертається до господарського суду з відповідним клопотанням. Таке клопотання ліквідатор надає господарському суду не пізніше ніж за два місяці до завершення процедури ліквідації і зазначає в ньому обсяг активів, що продавалися і не були продані, причини нездійснення продажу, а також загальну суму незадоволених вимог кредиторів.

         Відповідно до ч. 7 ст. 46 Закону, ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.

         Відповідно до ч. 4 ст. 53 Господарського процесуального кодексу України призначені господарським судом строки можуть бути ним продовжені  за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи.

         Викладене підтверджує, що юридична особа, в якої в ліквідаційній масі наявне майно, повинна ліквідуватися протягом часу, який є достатнім, але не раніше ніж до настання факту, що має юридичне значення для справи про банкрутство, - до повного розпродажу майна та здійснення всіх заходів, передбачених Законом стосовно ліквідації банкрута, розрахунків з кредиторами й затвердження судом звіту ліквідатора. Або через затвердження судом мирової угоди.

          Керуючись ст.ст. 53, ст. 86 ГПК України, ст.ст. 37,45,46 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, –

УХВАЛИВ:

Задовольнити клопотання ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Рекуна В.А.

Продовжити строк ліквідаційної процедури приватного акціонерного товариства "Веста-К"  та повноважень ліквідатора у справі на шість місяців, до 16 серпня 2015 року.

Зобов’язати ліквідатора кожен місяць подавати суду звіт про хід ліквідаційної процедури.

Зобов’язати ліквідатора банкрута вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду звіт.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

         Копію ухвали направити ліквідатору банкрута, боржнику, комітету кредиторів.

         Повний текст ухвали складено 17 січня 2015 року.

Суддя                                                                          І.І. Гура