flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Постанова по справі № 925/1363/15 від 9 лютого 2016 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 "09" лютого 2016 р.                                                   Справа № 925/1363/15

Господарський суд Черкаської області в складі судді Гури І.І., секретар судового засідання  Мирошниченко Б.В., за участі:  

представника за довіреністю – Недоступ О.О. (від ДПІ у м. Черкасах),

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у справі за заявою державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області

до товариства з обмеженою відповідальністю “Реал-агро”

про визнання банкрутом,      

ВСТАНОВИВ:

         Ухвалою господарського суду Черкаської області від 13.10.2015 порушено провадження у справі про банкрутство боржника, введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто п'ятнадцять календарних днів. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Левкович Олену Кононівну.            

         Ухвалою суду від 10.12.2015 затверджено реєстр вимог кредиторів.

                   Від начальника ДПІ у м. Черкасах надійшло клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Левкович О.К.                 

      Клопотання призначене до розгляду в судовому засіданні.  

          04.02.2016 від  арбітражного керуючого Левкович О.К. надійшла заява про згоду на призначення її ліквідатором у справі про банкрутство ТОВ “Реал-агро”.

У судовому засіданні представник  від ДПІ у м. Черкасах клопотання підтримав та просив задовольнити. 

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи представника  від ДПІ у м. Черкасах, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити, з огляду на наступне.     

На засіданні комітету кредиторів (протокол зборів комітету кредиторів  від 18.12.2015) було прийняте рішення про звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Левкович Олену Кононівну.   

Заяв від осіб, які б виявили бажання взяти участь в санації боржника не надходило.

Аналізуючи встановлені обставини, суд дійшов висновку про недостатність активів боржника-юридичної особи для задоволення вимог кредиторів і для відновлення його платоспроможності, а відповідно і про неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, що є правовою підставою визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно зі ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013, з наступними змінами, далі-Закон) суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч. 8, 9 ст.26 Закону до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), інші питання, передбачені цим Законом.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне клопотання начальника ДПІ у м. Черкасах про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури задовольнити та призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Левкович Олену Кононівну. 

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 27, 37, 38, 41, 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд 

ПОСТАНОВИВ:  

1.Визнати товариство з обмеженою відповідальністю “Реал-агро” (вул. Кірова, 55, к. 38, м. Черкаси, Черкаська область, 18000, код ЄДРПОУ 32180356) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.  

                    2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Левкович Олену Кононівну (07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Черняхівська, 19, кв. 51, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №575, видане Міністерством юстиції України 19.03.2013, наказ від 05.03.2013 №371/5) та припинити її повноваження як розпорядника майна боржника. 

3.Ліквідатору банкрута: 

вжити заходів до виявлення і прийняття документації та майна банкрута, і не пізніш як через два місяці після прийняття цієї постанови направити суду інформацію про виконану роботу, зокрема, акт інвентаризації майна банкрута (Наказ Мінфіну України  від 11.08.1994 №69), реквізити залишеного основного рахунку у банку. До повного прийняття фінансово-господарської документації, печаток і штампів банкрута від керівника про хід їх витребування інформувати кожні два місяці;

не пізніше 20-го дня 12 місяця з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом.

4.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута. Посадовим особам банкрута, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора, передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

5.Зобов’язати учасників провадження у справі про банкрутство боржника, які будуть обрані головою зборів кредиторів та/або головою комітету кредиторів, направляти до господарського суду для приєднання до матеріалів справи копії протоколів таких зборів, на яких вирішені питання про обрання і зміну складу комітету кредиторів та/або голови комітету кредиторів.

6.Скасувати заборони на майно боржника, накладені ухвалою суду від 13.10.2015, чи й будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника.

7. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання товариства з обмеженою відповідальністю “Реал-агро”  банкрутом, що додається.

Постанова суду з дня проголошення набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Направити дану постанову боржнику, ліквідатору банкрута, ініціюючому кредитору, Головному управлінню юстиції у Черкаській області,  Центральному відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції, державному реєстратору (реєстраційна служба Черкаського міського управління юстиції  Черкаської області).   

         Суддя                                                                                        І.І. Гура