flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/1414/14 від 5 січня 2017 року (2) (накладення заборони на звільнення)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

"05" січня 2017 р.                                                       Справа № 925/1414/14

         Господарський суд Черкаської області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Євтушенко Б.В., за участю: ліквідатора банкрута – Занька М.М., представника за довіреністю – Теслі В.І. (від Смілянської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області), розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду у м. Черкаси клопотання ліквідатора банкрута про недопущення звільнення Плічко С.В. від виконання зобов’язань щодо погашення боргів у справі за заявою Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області до фізичної особи-підприємця Плічко Світлани Валентинівни  про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

         Постановою господарського суду Черкаської області від 03.10.2014 боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Занька М. М. 

22.09.2016 ліквідатор банкрута подав до суду клопотання про недопущення звільнення Плічко С.В. від виконання зобов'язань щодо погашення боргів у справі про  банкрутство боржника.

         Клопотання призначене до розгляду в судовому засіданні.

05.01.2017 від представника Смілянської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області надійшов відзив, в якому просить суд клопотання ліквідатора залишити без задоволення, судове засідання провести без участі представника.

У судовому засіданні ліквідатор банкрута клопотання підтримав, представник Смілянської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області проти клопотання ліквідатора банкрута заперечував. 

Заслухавши доводи та пояснення учасників провадження у справі про банкрутство боржника, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора банкрута задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції з 19.01.2013, далі – Закон) провадження  у  справах  про  банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно з ч.5 та ч.6 ст.92 Закону господарський суд за вмотивованим клопотанням будь-кого з учасників у справі про банкрутство, арбітражного керуючого або за власною ініціативою може не допустити звільнення фізичної особи - підприємця від зобов’язань, якщо боржник: ухилявся від виконання зобов’язань щодо погашення боргів; вчинив дії щодо приховування майна; не надавав необхідну інформацію або надавав недостовірну інформацію господарському суду, який розглядає справу про банкрутство.

 Про заборону звільнення фізичної особи - підприємця від зобов’язань у зв’язку з припиненням провадження у справі про банкрутство господарський суд виносить ухвалу, яка підлягає негайному виконанню.

Неодноразові звернення ліквідатора з вимогою до боржника про передачу останнім документації, печаток та штампів, матеріальних та інших цінностей залишені без задоволення.

 Ліквідатор банкрута звернувся до господарського суду Черкаської області з заявою про зобов’язання Плічко С.В. передати ліквідатору всю документацію з підприємницької діяльності, печатки та штампи, матеріальні та інші цінності.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 13.05.2015 заяву ліквідатора банкрута задоволено та зобов’язано Плічко Світлану Валентинівну (вул. Ромейка, 49, м. Сміла, Черкаська область, ідентифікаційний номер 2908107142) та Плічко Миколу Миколайовича (вул. Гагаріна, 51, кв. 1, смт. Драбів, Черкаська область, ідентифікаційний номер 2579711238) передати ліквідатору банкрута, арбітражному керуючому Заньку М.М., у 15-денний термін бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута.

         На виконання ухвали суду видано наказ про примусове виконання рішення від 03.06.2015.

Постановою  державного виконавця Смілянського міського відділу ДВС Смілянського міськрайонного управління юстиції винесено постанову про відкриття виконавчого провадження від 11.06.2015 №47799207. Однак, наказ суду від 03.06.2015 не виконано. 

         Ліквідатор банкрута звернувся з заявою до Смілянської міжрайонної прокуратури про дослідження обставин доведення боржника до банкрутства.

         Листом від 19.07.2015 прокуратура повідомила ліквідатора про те, що його заява передана до СВ Смілянського МВ УМВС України в Черкаській області.

         Ліквідатор знову звернувся до прокуратури та Національної поліції. Смілянський відділ поліції повідомив, що проведена перевірка та складено висновок. 

За таких обставин, суд вважає, що наявні підстави для застосування до Плічко С.В. заходів по недопущенню звільнення її від зобов'язань перед кредиторами у зв'язку з припиненням провадження у справі про банкрутство боржника. 

         Керуючись ст.2, ч.5 та ч.6 ст.92 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Накласти заборону на звільнення Плічко Світлани Валентинівни (вул. Ромейка, 41, м. Сміла, Черкаська область, 20700, ідентифікаційний номер 2908107142) від зобов'язань (подальшого виконання грошових вимог кредиторів у справі)   у зв'язку з припиненням провадження у справі про банкрутство.

 Повне судове рішення складено 06.01.2017. 

Суддя                                                                 І.І. Гура