flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Постанова по справі № 925/1424/16 від 29 червня 2017 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 "29" червня 2017 р.                                         Справа № 925/1424/16

Господарський суд у складі головуючого судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Євтушенко Б.В., за участю представника за довіреністю -Назаренка С.А. (від ТОВ “Юридична фірма “Арт-Плес”), арбітражного керуючого Носань Н.С., розглянувши у відкритому підсумковому засіданні справу за заявою Назаренка Сергія Анатолійовича до відкритого акціонерного товариства “Буцьке ремонтно-транспортне підприємство” про визнання банкрутом,   

ВСТАНОВИВ:  

Ухвалою попереднього засідання від 25.05.2017 проведення підсумкового засідання суду призначено  на 29.06.17 на 12 год. 00 хв.

До початку підсумкового засідання до суду надійшло клопотання від представника голови комітету кредиторів - ТОВ “Юридична фірма “Арт-Плес”, у якому він просить суд на виконання рішення комітету кредиторів:

         - визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру;

- ліквідатором банкрута призначити  арбітражного керуючого Носань Н.С.

Від арбітражного керуючого Носань Н.С. надійшла заява-згода на участь у справі.

Боржник представника у судове засідання не направив, не повідомивши причини, хоча  належним чином повідомлявся судом  про місце та час судового засідання, що підтверджується відміткою канцелярії суду про відправку на ухвалі суду від 25.05.2017.

Розпорядник майна боржника у судове засідання не з'явився, не повідомивши причини, хоча  належним чином повідомлявся судом  про місце та час судового засідання, що підтверджується відміткою канцелярії суду про відправку на ухвалі суду від 25.05.2017.

У судовому засіданні:

- представник  ТОВ “Юридична фірма “Арт-Плес” підтримав клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури;

-  арбітражний керуючий Носань Н.С. підтримала свою заяву-згоду  на участь у справі.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників процесу, встановив наступне.

Заяв від осіб, які б виявили бажання взяти участь в санації боржника не надходило.

Згідно зі ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013, з наступними змінами, далі-Закон) суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст.27 Закону у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.

 До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов’язані прийняти одне з таких рішень, зокрема, подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень, зокрема, постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

У разі якщо комітетом кредиторів у межах строку дії процедури розпорядження майном не прийнято жодного з передбачених цією статтею рішень, господарський суд протягом п’яти днів після закінчення процедури розпорядження майном боржника за наявності ознак банкрутства приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, якщо інше не передбачено цією статтею.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Аналізуючи встановлені обставини, зважаючи на рішення зборів комітету кредиторів (№1 від 23.06.2017), суд дійшов висновку про недостатність активів боржника-юридичної особи для задоволення вимог кредиторів і для відновлення його платоспроможності, а відповідно і про неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, що є правовою підставою визнання боржника банкрутом,  відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Носань Н.С.

         Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 1, 27, 37, 38, 41, 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд   

ПОСТАНОВИВ:  

1.Визнати відкрите акціонерне товариство "Буцьке ремонтно-транспортне підприємство" (20114, Черкаська обл., Маньківський район, смт. Буки, вул. Пушкіна, 43, код ЄДРПОУ 00908685) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.   

                    2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Носань Наталію Сергіївну (адреса для кореспонденції: а/с 177, м. Черкаси, 18001, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №548 від 10.04.2013). 

3.Ліквідатору банкрута: 

вжити заходів до виявлення і прийняття документації та майна банкрута, і не пізніш як через два місяці після прийняття цієї постанови направити суду інформацію про виконану роботу, зокрема, акт інвентаризації майна банкрута (Наказ Мінфіну України  від 11.08.1994 №69), реквізити залишеного основного рахунку у банку. До повного прийняття фінансово-господарської документації, печаток і штампів банкрута від керівника про хід їх витребування інформувати кожні два місяці;

не пізніше 20-го дня 12 місяця з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом.

4.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута. Посадовим особам банкрута, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора, передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

5.Зобов’язати учасників провадження у справі про банкрутство боржника, які будуть обрані головою зборів кредиторів та/або головою комітету кредиторів, направляти до господарського суду для приєднання до матеріалів справи копії протоколів таких зборів, на яких вирішені питання про обрання і зміну складу комітету кредиторів та/або голови комітету кредиторів.

6.Скасувати заборони на майно боржника та будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника.

  1. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання відкрите акціонерне товариство "Буцьке ремонтно-транспортне підприємство" банкрутом, що додається. 

Постанова суду з дня проголошення набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

         Повне рішення складено 10 липня 2017 року.

Суддя                                                                                              І.І. Гура