flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/1428/13 від 31 січня 2017 року (1) (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

 "31" січня 2017 р.                                                      Справа № 925/1428/13

Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Євтушенко Б.В., за участю  ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Носань Н.С., представника за довіреністю: Артеменка О.О. (від ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Носань Н.С.), розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури та  повноважень ліквідатора у справі за заявою публічного акціонерного товариства "ВТБ Банк" до приватного підприємства "Комфорт-К" про визнання банкрутом, -

ВСТАНОВИВ:

  Постановою господарського суду Черкаської області від 27.02.2014 боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру,  ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Носань Н.С.  Строк ліквідаційної процедури та повноважень  ліквідатора продовжувався.

                    03.01.2017 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та її повноважень ще на шість місяців.   

         Клопотання мотивоване необхідністю  вчинення подальших заходів в справі про банкрутство, зокрема, розгляду справа за позовом до колишнього керівництва банкрута про стягнення збитків, завершення стягнення х колишнього керівництва банкрутів збитків по відкритому виконавчому провадженню, керуючись положеннями Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та рішенням комітету кредиторів (протокол № 7 від 27.12.2016).

         Ухвалою суду від 05.01.2017 клопотання призначено до розгляду у судове засідання на 31.01.2017, викликано ліквідатора та учасників комітету кредиторів банкрута.

Учасники комітету кредиторів банкрута представників у судове засідання

не направили з невідомих суду причин, хоча належним чином повідомлялися судом про місце та час судового засідання, що підтверджується відміткою канцелярії суду про відправку на ухвалі суду від 05.01.2017.

         До початку судового засідання ліквідатор  банкрута подала суду протокол засідання комітету  кредиторів в доповнення до клопотання.

                   У судовому засіданні  ліквідатор банкрута підтримала своє клопотання.

Заслухавши доводи ліквідатора банкрута, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити з наступних правових підстав та мотивів. 

Відповідно до ст. 37 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон) у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, те, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось та питання про продовження строку погоджено комітетом кредиторів (протокол засідання комітету кредиторів № 7 від 27.12.2016), вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури та повноважень ліквідатора банкрута на шість місяців.

Згідно ст. 53 ГПК України за заявою сторони, прокурора чи з своєї  ініціативи господарський суд може визнати причини пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків,  передбачених цим Кодексом.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. 37 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами), ст. ст. 53, 86 ГПК України суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання ліквідатора  банкрута задовольнити.

Продовжити  строк  ліквідаційної  процедури приватного підприємства "Комфорт-К" та повноважень ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Носань Н.С. на шість місяців.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

            Повне рішення складено 06 лютого 2017 року.

           Суддя                                                                                          І.І. Гура