flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Постанова по справі № 925/1459/15 від 15 червня 2016 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

 "15" червня 2016 р.                                                   Справа № 925/1459/15

 

 Господарський суд Черкаської області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання  - Мирошниченко Б.В., за участю представників за довіреностями:Мисана В.М. (від розпорядника майна боржника-арбітражного керуючого Новосельцева В.П.), Сивокінь С.С. (від ПАТ КБ "Приватбанк"),   розглянувши у відкритому підсумковому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Новосельцева В.П. про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Новосельцева В.П. у справі за заявою державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області до приватного підприємства “НІА Сервіс”  про порушення провадження у справі про банкрутство,

ВСТАНОВИВ:

          Ухвалою суду від 11.11.2015 порушено  провадження у справі про банкрутство приватного підприємства “НІА Сервіс” , введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто п'ятнадцять календарних днів, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Руснак Інну Володимирівну.

         Ухвалою суду від 02.02.2016 заяву  арбітражного керуючого Руснак І.В. задоволено, звільнено арбітражного керуючого Руснак І.В. від виконання повноважень розпорядника майна, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Новосельцева В.П.

         Ухвалою попереднього засідання суду від 27.04.2016 проведення підсумкового засідання суду призначено на 23.06.2016.

         Однак, 27.05.2016 до суду надійшло клопотання розпорядника майна боржника - Новосельцева В.П. про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, у якому просить суд: 1. визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру; 2. призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Новосельцева В.П., яке було ухвалою суду від 31.05.2016 призначене до розгляду на 15.06.2016.

         У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів  приймає одне з таких судових рішень, зокрема, постанову про визнання  боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

         Тобто, вказане клопотання розпорядника майна боржника розглядається саме у підсумковому засіданні, дату якого судом змінено, призначаючи до розгляду клопотання  розпорядника майна боржника, на 15.06.2016.

         ДПІ у м. Черкасах - один із учасників комітету кредиторів боржника представника  у підсумкове  засідання не направила з невідомих суду причин, хоча належним чином повідомлялася  судом про місце та час підсумкового засідання, що підтверджується відміткою канцелярії суду про відправку на ухвалі суду від 31.05.2016.

         Боржник представника  у підсумкове  засідання не направив з невідомих суду причин, хоча належним чином повідомлявся судом про місце та час судового зсідання, однак до суду не надійшло повідомлення  про вручення чи про невручення поштового відправлення.

         У судовому засіданні:

         - представник розпорядника майна боржника клопотання повністю  підтримав;

         - представник ПАТ КБ "Приватбанк" не заперечив щодо задоволення клопотання. 

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи учасників провадження у справі про банкрутство боржника, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити, з огляду на наступне.    

На засіданні комітету кредиторів (протокол зборів комітету кредиторів  від 06.05.2016)  прийнято рішення про  звернення до суду з клопотанням про відкриття ліквідаційної процедури відносно боржника та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Новосельцева В.П., уповноважено розпорядника майна боржника підготувати відповідне клопотання та подати його до господарського  суду від імені комітету кредиторів.

Заяв від осіб, які б виявили бажання взяти участь в санації боржника не надходило.

Аналізуючи установлені обставини, суд дійшов висновку про недостатність активів боржника-юридичної особи для задоволення вимог кредиторів і для відновлення його платоспроможності, а відповідно і про неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, що є правовою підставою визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

На запитання суду розпорядник майна боржника - арбітражний керуючий Новосельцев В.П.  підтвердив свою згоду на участь у справі та відсутність обставин, які перешкоджають призначенню її на посаду ліквідатора банкрута.

Згідно зі ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013, з наступними змінами, далі-Закон) суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч. 8, 9 ст.26 Закону до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), інші питання, передбачені цим Законом.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне клопотання розпорядника майна боржника про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури банкрута, і призначення його ліквідатором банкрута  задовольнити.     

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 27, 37, 38, 41, 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд –

ПОСТАНОВИВ:  

           1.Визнати  банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру приватного підприємства “НІА Сервіс” (вул. Сумгаїтська, 17, оф. 35, м. Черкаси, 18000, ідентифікаційний код 37308110)

      2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Новосельцева Володимира Петровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 478 від 14.03.2013, адреса: вул. Добровольського, буд. 38, м. Черкаси, Україна, 18030).   

          3.Ліквідатору банкрута:

вжити заходів до виявлення і прийняття документації та майна банкрута, і не пізніш як через два місяці після прийняття цієї постанови направити суду інформацію про виконану роботу, зокрема, акт інвентаризації майна банкрута (Наказ Мінфіну України  від 11.08.1994 №69), реквізити залишеного основного рахунку у банку. До повного прийняття фінансово-господарської документації, печаток і штампів банкрута від керівника про хід їх витребування інформувати кожні два місяці;

не пізніше 20-го дня 12 місяця з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом.

4.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута. Посадовим особам банкрута, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора, передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

5.Зобов’язати учасників провадження у справі про банкрутство боржника, які будуть обрані головою зборів кредиторів та/або головою комітету кредиторів, направляти до господарського суду для приєднання до матеріалів справи копії протоколів таких зборів, на яких вирішені питання про обрання і зміну складу комітету кредиторів та/або голови комітету кредиторів.

6.Скасувати заборони на майно боржника, накладені ухвалою суду від 11.11.2015, чи й будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника.

7. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання приватного підприємства “НІА Сервіс” банкрутом, що додається.

Постанова суду з дня проголошення набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

      Направити дану постанову боржнику, ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів, Головному управлінню юстиції у Черкаській області,  Соснівському відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції, державному реєстратору виконкому Черкаської міської ради.

 

         Повне рішення складено 16 червня 2016 року.

 

 

 

         Суддя                                                                                І.І. Гура