flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/1461/15 від 12 січня 2017 року (заміна ліквідатора) (1)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

 "12" січня 2017 р.                                     Справа № 925/1461/15

Господарський суд Черкаської області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Євтушенко Б.В., за участю: представників за довіреностями: Грушевого Ю.В. (від АТ "Райффайзен Банк Аваль"),  Остроушко Т.В. (від ДПІ у м. Черкасах), Короля А.М. (від Черкаської міської ради), розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання ДПІ у м. Черкасах про припинення повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Гриценка І.І.,  та призначення  ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Новосельцева В.П. у справі за заявою державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю “Янтар-Черкаси” про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

12.12.2016 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про усунення його від виконання обов’язків ліквідатора.

20.12.2016 до суду надійшло клопотання представника ДПІ у м. Черкасах, в якому, посилаючись на рішення комітету кредиторів від 05.12.2016, просить суд: 1. припинити повноваження ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Гриценка І.І.,  у зв'язку з неналежним виконанням своїх обов'язків; 2. призначити  ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Новосельцева В.П. 

         Клопотання призначені до розгляду в судовому засіданні.

         Ліквідатор банкрута у судове засідання не з'явився, витребувані ухвалою суду від 22.11.2016 документи не надав.

         У судовому засіданні представники кредиторів клопотання ДПІ у м. Черкасах підтримали та просили задовольнити.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення учасників провадження у справі про банкрутство боржника, суд встановив наступне.

Ліквідатор банкрута в судові засідання не з’явився, вимоги суду з невідомих причин не виконав.

У зв’язку з неявкою ліквідатора банкрута та не наданням без поважних причин витребуваних судом доказів розгляд справи неодноразово було відкладено.   

         Як вбачається з матеріалів справи, 05.12.2016 було проведено засідання  комітету кредиторів, на якому вирішено усунути арбітражного керуючого Гриценка І.І. від виконання обов’язків ліквідатора у зв’язку з його незадовільною роботою та призначити на посаду ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Новосельцева В.П.

До господарського суду із заявою про призначення ліквідатором у даній справі звернувся арбітражний керуючий Новосельцев В.П.

Господарський суд не вбачає перешкод щодо призначення ліквідатором у даній справі арбітражного керуючого Новосельцева В.П., який звернувся до суду з відповідною заявою, має свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого №478 від 14.03.2013 та застрахував відповідальність професійної діяльності арбітражного керуючого згідно з договором №3111628 від 01.04.2016.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції від 19.01.2013, далі – Закон) провадження  у  справах  про  банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ст.41 Закону ліквідатор не рідше ніж один раз на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

Ліквідатор зобов’язаний на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.

У разі невиконання або неналежного виконання ліквідатором своїх обов’язків господарський суд за клопотанням комітету кредиторів або з власної ініціативи може припинити повноваження ліквідатора і призначити нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом.

Згідно ч.3 ст.114 Закону усунення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від виконання ним своїх обов’язків здійснюється господарським судом за клопотанням комітету кредиторів, органу, уповноваженого управляти державним майном (для державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків) або за власною ініціативою у разі, зокрема, невиконання або неналежного виконання обов’язків, покладених на арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).

Таким чином, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання ДПІ у м. Черкасах, усунути арбітражного керуючого Гриценка І.І. від виконання обов’язків ліквідатора у зв’язку з неналежним виконанням своїх обов’язків та призначити на посаду ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Новосельцева В.П.

У своєму клопотанні ліквідатор банкрута просить суд усунути його від виконання обов’язків ліквідатора у зв’язку з фізичною завантаженістю, що не підтверджено жодними доказами.

У зв’язку з вищезазначеним, суд вважає, що клопотання ліквідатора банкрута підлягає частковому задоволенню, оскільки припиняє повноваження ліквідатора банкрута з причин неналежного виконання ним своїх обов’язків.

Керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд

УХВАЛИВ:

1.Клопотання ДПІ у м. Черкасах про припинення повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Гриценка І.І.,  та призначення  ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Новосельцева В.П. задовольнити повністю.  

2.Клопотання ліквідатора банкрута про усунення його від виконання обов’язків ліквідатора задовольнити частково.

3.Усунути арбітражного керуючого Гриценка І.І. від виконання обов’язків ліквідатора банкрута.

4.Призначити ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю “Янтар-Черкаси” арбітражного керуючого Новосельцева Володимира Петровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №478 від 14.03.2013, адреса: вул. Добровольського, 38/2, м. Черкаси, 18030).

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                        І.І. Гура