flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справы № 925/1461/15 выд 13 жовтня 2015 року (порушення провадження у справі про банкрутство)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про порушення провадження у справі

 "13" жовтня 2015 р.                                                     Справа № 925/1461/15

        Господарський суд Черкаської області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Мирошниченко Б.В., за участю:                                              

представника за довіреністю – Недоступ О.О. (від ініціюючого кредитора),

арбітражного керуючого – Гриценка І.І.,

розглянувши у відкритому підготовчому  засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду справу за заявою державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області

до товариства з обмеженою відповідальністю “Янтар-Черкаси”

про порушення провадження у справі про банкрутство,

ВСТАНОВИВ:

Ініціюючим кредитором, ДПІ у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області, подано заяву від 31.08.2015 про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Янтар-Черкаси”.   

Ухвалою суду від 03.09.2015 заяву прийнято до розгляду.    

Від арбітражного керуючого Гриценка І.І. надійшла заява про надання згоди на призначення його арбітражним керуючим у справі про банкрутство боржника.

Від арбітражного керуючого Голінного А.М. надійшло клопотання про проведення засідання без його участі, подану ним заяву від 01.09.2015 підтримує.

Представник боржника у судове засідання не з’явився, причин неявки не повідомив.

Представник ініціюючого кредитора заявлені вимоги підтримав. Арбітражний керуючий Гриценко І.І. надав згоду на участь у справі. 

Арбітражний керуючий Гриценко І.І., визначений автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України подав заяву про згоду на участь у справі.

До дня судового засідання також надійшли заяви про участь у справі від арбітражних керуючих Голінного А.М., Новосельцева В.П., Іванюка О.М., Сиволобова М.М.

         Суд розглянув справу відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України за наявними у ній матеріалами.

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон-2013). 

Заслухавши представника ініціюючого кредитора, арбітражного керуючого Гриценка І.І. та дослідивши наявні у справі докази, суд встановив наступне. 

Відповідно до ст.10 Закону-2013 справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - це грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Безспірність вимог підтверджена рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 08.01.2013 по справі №2а/2370/4617/2012, виконавчим листом по адміністративній справі від 21.03.2013, постановою Соснівського відділу ДВС Черкаського міського управління юстиції від 19.06.2013 ВП№38603179 про відкриття виконавчого провадження.  

Таким чином:

безспірна сума основного боргу, з наявністю якої Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” визначає можливість подальшого продовження провадження у справі про банкрутство, на час порушення провадження у справі складає 1714008,17 грн.;

вимоги боржника не погашені більше трьох місяців;

Вказані обставини є правовою підставою порушення провадження у справі про банкрутство боржника.

Суд вважає, що вимоги заявника підлягають визнанню у повному обсязі у розмірі  1714008, 17 грн., 

Відповідно до ч.9 ст.16 Закону суд зобов’язаний ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, а також вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави і зобов'язати ініціюючого кредитора опублікувати в офіційних друкованих органах оголошення про порушення справи про банкрутство (абз. 2 п. 1 Прикінцевих та перехідних положень Закону).

     На запит суду автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення розпорядника майна господарським судом у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України визначено арбітражного керуючого Гриценка Ігоря Івановича, яким надано суду заяву про згоду стати розпорядником майна в цій справі та копії документів, що підтверджують його право на здійснення діяльності арбітражного керуючого, копії свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1216, виданого 04.07.2013 (наказ Міністерства юстиції України від 07.06.2013 №8115/5) і договору добровільного страхування, а також інформацію про його діяльність як арбітражного керуючого. 

При призначенні розпорядника майна боржника суду належить  встановити розмір оплати його послуг та джерела її сплати. Згідно з ч.2 ст.115 Закону грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині.

Оскільки боржником не надано суду довідки про середньомісячну заробітну плату керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, суд визначає її в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Джерело оплати визначено Законом, витрати ініціюючого кредитора на ці цілі відповідно до ст.45 Закону-2013 відшкодовуються у першу чергу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10-12, 16, 19, 22, 45, 114, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України, суд –

УХВАЛИВ:

        1.Порушити провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Янтар-Черкаси” (вул. Сумгаїтська, 8/5, м. Черкаси, 18000, код ЄДРПОУ 25204850).  

2.Визнати вимоги державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області в розмірі  1714008, 17 грн.

          3.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

4.Ввести процедуру розпорядження майном боржника строком на сто п'ятнадцять календарних днів.

          5.Призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Гриценка Ігоря Івановича (а/с №9, м. Полтава, 36008, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1216, видане Міністерством юстиції України 04.07.2013, наказ від 07.06.2013 №8115/5).

           6. Відмовити арбітражним керуючим     Голінному А.М., Новосельцеву В.П., Іванюку О.М., Сиволобову М.М.   у призначенні їх розпорядниками майна по даній справі.

7. Встановити розмір оплати послуг розпорядника майна боржника – дві мінімальні заробітні плати за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень.

Встановити джерелом сплати послуг – щомісячне авансування коштів ініціюючим кредитором у розмірі, зазначеному у цьому пункті ухвали суду.

8. Вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави;

9. Встановити строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до   20 листопада 2015 року.                   

Боржнику разом з розпорядником майна забезпечити: розгляд вимог конкурсних кредиторів; надіслання повідомлень заявнику про повне або часткове їх визнання чи відхилення із мотивованим обгрунтуванням підстав відхилення; надання суду копій надісланих повідомлень та доказів їх надіслання.

10. Визначити 20 листопада 2015 року  датою складення розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду.

11.Визначити   10 грудня 2015 року о 11 год.30 хв. датою попереднього засідання суду. Про час і місце проведення засідання повідомити учасників провадження у справі про банкрутство боржника додатково винесеною ухвалою.

12.Встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до   8 грудня 2015 року .

Направити дану ухвалу ініціюючому кредитору, боржнику, розпоряднику майна боржника, Центральному відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції для виконання п.7 резолютивної частини цієї ухвали суду, а також для відома: Головному управлінню юстиції у Черкаській області.

Ухвала набрала законної сили, строк пред’явлення ухвали до виконання відповідно до Закону України “Про виконавче провадження” один рік.

    Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

         Суддя                                                                                   І.І. Гура