flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/1836/13 від 4 листопада 2015 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

         "04" листопада 2015 р.                                             Справа № 925/1836/13

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді - Гури І.І., при секретарі судового засідання – Мирошниченко Б.В., за участю: ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Холостого О.І.,  представника  ПАТ “Фідобанк” та  ТОВ “Грифон Капітал” - Калюжного В.М. за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси

клопотання ліквідатора банкрута про продовження ліквідаційної процедури банкрута

у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Кристал" про визнання його банкрутом, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою суду від 26 листопада 2013 року порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Кристал" (19500, Черкаська область, м. Городище, вул. Героїв Чорнобиля, буд. 157, кв. 53, ідентифікаційний код - 22807944). Визнано товариство з обмеженою відповідальністю "Кристал" банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців. Ліквідатором банкрута призначено  голову ліквідаційної комісії - Вінника Сергія Васильовича (18002, м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, 10, кв. 15).

Строк ліквідаційної процедури продовжувався судом, зокрема, ухвалою суду від 23.04.2015 продовжено строк ліквідаційної процедури  на 6 місяців, до 25 вересня 2015 року.

Ухвалою суду від 22.07.2015 призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Холостого Олександра Івановича (18008, м.Черкаси, вул.Вернигори, 29, кв.8, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого  (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №490, видане 27.03.2013 (наказ Міністерства юстиції України від 05.03.2013 №371/5); зобов‘язано арбітражного керуючого Холостого О.М., зокрема, скликати збори комітету кредиторів для вирішення питань подальшого провадження у справі про банкрутство боржника; не пізніш як через два місяці після прийняття цієї ухвали направити суду інформацію про виконану роботу і докази прийняття фінансово-господарської документації банкрута; скласти і подати суду ліквідаційний баланс, а також повний звіт про проведення ліквідаційної процедури.

05 жовтня 2015 року ліквідатор банкрута подав до суду заяву про  продовження ліквідаційної процедури на 6 місяців на підставі рішення засідання комітету кредиторів банкрута, оформленого протоколом № 6 від 25.09.2015. До клопотання доданий звіт про проведення ліквідаційної процедури

Ухвалою суду  від 08.10.2015 дане клопотання ліквідатора призначено до розгляду у судове засідання на 04.11.2015, викликано: учасників комітету кредиторів банкрута та ліквідатора банкрута.

Учасники комітету кредиторів у судове засідання не з'явились, хоча  належним чином повідомлялися судом  про дату та час судового засідання, що підтверджується відміткою про відправку на ухвалі суду від 08.10.2015.

         У судовому засіданні:

         - ліквідатор  банкрута підтримав своє клопотання;

         - представник  ПАТ “Фідобанк” та  ТОВ “Грифон Капітал” повідомив, що ТОВ “Грифон Капітал” право вимоги до боржника відступив іншій юридичній особі, та інша особа подасть до суду відповідне клопотання про заміну кредитора банкрута.

         Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ліквідатора банкрута, розглянувши клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури, суд вважає, що подане клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення.

         Процедура ліквідації товариства з обмеженою відповідальністю "Кристал" проводиться відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " (в редакції від 19.01.2013) (далі за текстом - Закон).

          25.09.2015 на зборах комітету кредиторів банкрута, оформленого протоколом № 6 , вирішено подати до суду клопотання про продовження ліквідаційної процедури банкрута на 6 місяців, зобов'язано арбітражного керуючого (ліквідатора) Холостого О.І. подати відповідне клопотання до господарського  суду.

         Згідно  ч. 1 ст. 37 Закону постановою суду ліквідаційна процедура встановлюється строком на дванадцять місяців.

         По їх закінченню, відповідно до ч. 6 ст. 45 Закону, якщо залишилися непроданими активи боржника і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній господарським судом юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів боржника за рахунок отриманих активів. Ліквідатор у разі потреби передавання активів боржника, які залишаються непроданими на час закінчення процедури ліквідації, в управління іншій юридичній особі погоджує кандидатуру такої особи з комітетом кредиторів та звертається до господарського суду з відповідним клопотанням. Таке клопотання ліквідатор надає господарському суду не пізніше ніж за два місяці до завершення процедури ліквідації і зазначає в ньому обсяг активів, що продавалися і не були продані, причини нездійснення продажу, а також загальну суму незадоволених вимог кредиторів.

         Відповідно до ч. 7 ст. 46 Закону, ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.

         Відповідно до ч. 4 ст. 53 Господарського процесуального кодексу України призначені господарським судом строки можуть бути ним продовжені  за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи.

         Викладене підтверджує, що юридична особа, повинна ліквідуватися протягом часу, який є достатнім, але не раніше ніж до настання факту, що має юридичне значення для справи про банкрутство, - до повного розпродажу майна та здійснення всіх заходів, передбачених Законом стосовно ліквідації банкрута, розрахунків з кредиторами й затвердження судом звіту ліквідатора. Або через затвердження судом мирової угоди.

         Судом не завершений розгляд заяви ТОВ "Грифон-Капітал" про заміну кредитора  та клопотання ТОВ  "Грифон Капітал"  про внесення змін до реєстру кредиторів.

          Керуючись ст.ст. 53, ст. 86 ГПК України, ст.ст. 37,45,46 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, –

УХВАЛИВ:

Задовольнити клопотання ліквідатора банкрута.

Продовжити строк ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю "Кристал" та повноважень ліквідатора у справі на 6 місяців, до 25 березня 2016 року.

Зобов’язати ліквідатора кожен місяць подавати суду звіт про хід ліквідаційної процедури.

Зобов’язати ліквідатора банкрута вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду звіт.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

         Копію ухвали направити ліквідатору банкрута, учасникам  комітету кредиторів.

Суддя                                                                                      І.І. Гура