flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Постанова по справі № 925/1933/14 від 26 лютого 2015 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

 "26" лютого 2015 р.                                                    Справа № 925/1933/14

Господарський суд Черкаської області в особі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Мирошниченко Б.В., за участю: розпорядника  майном боржника - арбітражного керуючого Іванюка О.М., розглядає у відкритому підсумковому  засіданні суду справу за заявою Смілянської об’єднаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області до приватного підприємства “Базальт” про порушення провадження у справі про банкрутство, -

ВСТАНОВИВ:  

         Ухвалою господарського суду Черкаської області від 25 листопада 2014 року порушено провадження у справі про банкрутство приватного підприємства “Базальт”, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Іванюка Олександра Миколайовича.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 27 січня 2015 року затверджено реєстр вимог кредиторів

Осіб, які виявили бажання взяти участь в санації боржника не виявлено.

Зборами кредиторів обраний комітет кредиторів (протокол зборів кредиторів від 05.02.2015). Розпорядник майна боржника, арбітражний керуючий Іванюк О.М. на підставі рішення комітету кредиторів звернувся до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури,  призначення ліквідатором арбітражного керуючого Іванюка О.М.

Ініціюючий кредитор та боржник були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, однак участі своїх представників в судовому засіданні не забезпечили, про наявність поважних причин неявки представників не повідомили.

Від ініціюючого кредитора надійшла факсограма з клопотанням про розгляд справи за відсутності його представника.

У судовому засіданні розпорядник майна боржника подане ним клопотання підтримав.

Відповідно до статей 75, 85 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами, у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

Справа розглядається у порядку Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон)

Заслухавши розпорядника майна, дослідивши наявні у справі матеріали, суд дійшов висновку, про недостатність майна боржника-юридичної особи для задоволення вимог кредиторів і для відновлення його платоспроможності, а відповідно і про неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання, що є правовою підставою визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури

Розпорядник майна боржника відповідно до рішення комітету кредиторів (протокол зборів комітету кредиторів № 1 від 05.02.2015) заявив клопотання про призначення його ліквідатором банкрута.

Враховуючи наявність рішення комітету кредиторів (протокол № 1 від 05.02.2015), клопотання арбітражного керуючого Іванюка О.М. зі згодою на призначення його ліквідатором банкрута, відповідно до ст.114 Закону суд вважає можливим задовольнити клопотання комітету кредиторів про призначення арбітражного керуючого Іванюка О.М. ліквідатором банкрута.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 27, 37, 38, 41, 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами), суд – 

ПОСТАНОВИВ:

1.Визнати приватне підприємство “Базальт” (вул. Перемоги, 18, м. Сміла, Черкаська область, код ЄДРПОУ 30993635) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.

2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Іванюка О.М. (вул. Чигиринська, 13, м. Черкаси, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1247 від 15.07.2013).

3.Ліквідатору банкрута:

здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет; 

повідомити про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надати державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;

вжити заходів до виявлення і витребування документації і майна банкрута, виявлення кредиторів, та не пізніш як через два місяці після прийняття цієї постанови направити суду інформацію про виконану роботу; 

не пізніше 12 місяців з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про оплату праці і понесені витрати (з розрахунками, доказами і їх переліком), а також у разі її завершення – ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звіту судом.

4.Скасувати арешт та інші заборони на майно боржника, накладені ухвалою суду від 25.11.2014, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника.

5.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута. Посадовим особам банкрута, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора, передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

          6.Копію постанови направити ініціюючому кредитору, ліквідатору банкрута, Головному управлінню юстиції у Черкаській області, Смілянському міському відділу державної виконавчої служби Смілянського міськрайонного управління юстиції, державному реєстратору.   

Постанова суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено 02.03.2015.

          Суддя                                                                                 І.І. Гура