flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Постанова по справі № 925/1961/14 від 25 серпня 2015 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

 "25" серпня 2015 р.                                         Справа № 925/1961/14

         Господарський суд у складі головуючого судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Пастуховій О.С., за участю: представників за довіреністями – Ільященко А.С. та Кабаннік М.В. (управління пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області), представника за   довіреністю – Остроушко Т.В. (Державна податкова інспекція у м. Черкаси ГУ ДФС у Черкаській області), розпорядника майна боржника – арбітражного керуючого – Вихор Ю.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду

клопотання

заявника            розпорядника майна боржника – арбітражного керуючого   

                            Вихор Ю.С.

про                      про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної

                            процедури

у справі за заявою

ініціюючого кредитора Державної податкової інспекції у м. Черкасах                                    Головного управління Міндоходів у Черкаській   

                                           області

 

до боржника      товариства з обмеженою відповідальністю “Паперова фабрика “Новий Київ”

 про                                 про визнання банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 03 грудня 2014 року порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Паперова фабрика “Новий Київ”, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Вихор Ю.С.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 27 травня 2015 року затверджено реєстр вимог кредиторів.

Осіб, які виявили бажання взяти участь в санації боржника не виявлено.

Зборами кредиторів обраний комітет кредиторів (протокол зборів кредиторів від 11.06.2015). Розпорядник майна боржника, арбітражний керуючий Вихор Ю.С. на підставі рішення комітету кредиторів звернувся до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури,  призначення ліквідатором арбітражного керуючого Вихор Ю.С.

У судовому засіданні представник ініціюючого кредитора проти  клопотання  не заперечив.

У судовому засіданні представник Управління пенсійного фонду України в м. Черкаси Черкаської області клопотання  підтримав.

Боржник, товариства з обмеженою відповідальністю “Паперова фабрика “Новий Київ”,  повідомлявся рекомендованим листом про час і місце судового розгляду за місцем його державної реєстрації, що підтверджується відмітками канцелярії на ухвалі суду про відправку, і, виходячи з положень ст.51, 93 ЦК України є доказами належного повідомлення учасників провадження у справі про банкрутство боржника. У зв’язку з неотриманням поштової кореспонденції за вказаною стороною адресою (при відсутності у справі заяви про необхідність надсилання ухвал на іншу адресу), суд вважає, що сторона не отримала ухвалу суду, не з’явилась у судове засідання та не направила суду витребувані документи без поважних причин. Неявка без поважних причин належним чином повідомленої сторони не є перешкодою для розгляду справи, у зв’язку з чим суд, відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України розглянув справу за наявними у ній матеріалами.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами.

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом засовуються положення  Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон-2013).

Заслухавши присутніх у судовому засіданні та дослідивши наявні у справі матеріали суд установив наступне.

Ініціюючим кредитором подано заяву від 30.10.2014 про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, ухвалою суду 03.11.2014 порушено провадження у справі про банкрутство, введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Вихор Ю.С.

Зборами кредиторів обраний комітет кредиторів (протокол зборів від 11.06.2015).

Заяв від осіб, які б виявили бажання взяти участь в санації боржника не надходило.

Вказані обставини підтверджені наданими суду доказами (документами про виникнення заборгованості перед кредиторами, про здійснення ліквідатором роботи із виявлення кредиторів, аналізу документів та майна боржника). 

Аналізуючи установлені обставини суд дійшов висновку про недостатність активів боржника-юридичної особи для задоволення вимог кредиторів і для відновлення його платоспроможності, а відповідно і про неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, що є правовою підставою визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Розпорядник майна – арбітражний керуючий Вихор Ю.С. подав до суду клопотання, у якому вона на підставі рішення зборів комітету кредиторів боржника та клопотання комітету кредиторів боржника просить суд винести рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута, арбітражного керуючого Вихор Ю.С.

Враховуючи наявність рішення комітету кредиторів, наявність заяви арбітражного керуючого на участь у справі, відсутність у суду заперечень щодо призначення вказаної особи на посаду ліквідатора банкрута суд вважає, що клопотання комітету кредиторів про призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого  Вихор Ю.С. підлягає задоволенню.

За викладених обставин суд відмовляє в задоволенні заяви арбітражного керуючого Новосельцева В.П. про призначення його ліквідатором банкрута.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 27, 37, 38, 41, , 114 Закону-2013, суд –

П О С Т А Н О В И В :

1. Визнати товариство з обмеженою відповідальністю “Паперова фабрика “Новий Київ”  (18006, м. Черкаси, вул. Добровольського, 1, оф.23, ідентифікаційний код 36995140) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

3. В задоволенні заяви арбітражного керуючого Новосельцева В.П. про призначення його ліквідатором банкрута відмовити.

2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Вихор Юлію Сергіївну  (м. Прилуки, вул. .Бажана, буд.36, кв.21, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора №530 від 15.03.2013, видане Міністерством юстиції України).

3.Ліквідатору банкрута:

вжити заходів до виявлення і прийняття документації та майна банкрута, і не пізніш як через два місяці після прийняття цієї постанови направити суду інформацію про виконану роботу, зокрема, акт інвентаризації майна банкрута (Наказ Мінфіну України  від 11.08.1994 №69), реквізити залишеного основного рахунку у банку. До повного прийняття фінансово-господарської документації, печаток і штампів банкрута від керівника про хід їх витребування інформувати кожні два місяці;

кожні три місяці з дня винесення постанови подавати суду відомості у формі таблиць з даними: а) про реалізацію майна (найменування майна, інвентарний номер, вартість оцінки, дата оголошення про продаж, сума продажу, найменування покупця, дати передачі майна і надходження коштів); б) про використання коштів по чергам виплати (отримувач, підстава здійснення платежу, сума, дата і номер платіжного документа);

не пізніше 20-го дня 12 місяця з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом.

4.Зобов’язати учасників провадження у справі про банкрутство боржника, які будуть обрані головою зборів кредиторів та/або головою комітету кредиторів, направляти до господарського суду для приєднання до матеріалів справи копії протоколів таких зборів, на яких вирішені питання про обрання і зміну складу комітету кредиторів та/або голови комітету кредиторів.

5.Скасувати заборони на майно боржника, накладені ухвалою суду від 05.02.2015, чи й будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника, в т.ч. звільнити активи банкрута з податкової застави (у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна: запис 4 зареєстровано 10.04.2012 09:05:29 за № 12378112).

6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання товариства з обмеженою відповідальністю “Паперова фабрика “Новий Київ”  банкрутом, що додається.

Постанова суду з дня проголошення набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Направити дану постанову боржнику, ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів, Головному управлінню юстиції у Черкаській області,  державному реєстратору (відділу державної  реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції, м. Черкаси, вул.Благовісна, 170 – для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та для виконання п.4 резолютивної частини цієї постанови), Центральному відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції (для виконання п.6 резолютивної частини цієї постанови суду).

       Суддя                                                                               І.І. Гура