flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/2151/14 від 4 січня 2017 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

"04" січня 2017 р.                                             Справа № 925/2151/14

         Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді - Гури І.І., при секретарі судового засідання Євтушенко Б.В., за участю: ліквідатора банкрута – Вінника А.С., представника за довіреністю - Кочмара В.К. (від РВ ФДМУ по Черкаській області),  розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора  у справі за заявою публічного акціонерного товариства Комерційний банк “ПриватБанк”, м. Дніпропетровськ до товариства з обмеженою відповідальністю “Хлібна Нива”, с. Косарі, Кам’янський район, Черкаська область   про банкрутство,  

ВСТАНОВИВ:

         Постановою господарського суду Черкаської області від 29.04.2015   боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Вінника А.С. Строк ліквідаційної процедури продовжувався, зокрема ухвалою суду від 16.11.2016 до 31.12.2016.   

       16.12.2016  до суду від ліквідатора банкрута надійшло клопотання, у якому посилаючись на рішення комітету кредиторів , оформленого протоколом №7 від 15.12.2016, просить суд продовжити строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора строком до 01.03.2017.

          Ухвалою суду від 26.12.2016 клопотання ліквідатора банкрута призначено до розгляду в судове  засідання на 04.01.2016, викликано ліквідатора банкрута, повідомлено учасників комітету кредиторів банкрута.

    У судовому засіданні:

         -  ліквідатор банкрута клопотання підтримав;

         -  представник РВ ФДМУ по Черкаській області не заперечив.

Заслухавши доводи та пояснення учасників провадження у справі про банкрутство боржника, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.    

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон) провадження  у  справах  про  банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно зі ст. 37 Закону у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось та питання про продовження строку погоджено комітетом кредиторів (протокол зборів комітету кредиторів №7 від 15.12.2016), вбачається за необхідне продовжити строк ліквідаційної  процедури та повноважень ліквідатора банкрута.

Згідно ст. 53 ГПК України призначені господарським судом строки можуть бути ним продовжені за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи.

Керуючись Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”,  ст. ст. 4-1, 53, 86 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

           Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

 Продовжити строк ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю “Хлібна Нива” та повноважень ліквідатора банкрута,  арбітражного керуючого Вінника А.С., до 01.03.2017. 

Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт.

     Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                І.І. Гура