flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/2151/14 від 26 червня 2017 року (заяву повернуто без розгляду)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

"26" червня 2017 р.                                 Справа № 925/2151/14

         Суддя господарського суду Черкаської області  Гура І.І., розглянувши заяву ТОВ “НВК “Зембудсервіс” про визнання договорів купівлі-продажу нежитлових приміщень недійсними

у справі за заявою публічного акціонерного товариства КБ “ПриватБанк”

до товариства з обмеженою відповідальністю “Хлібна Нива”

про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

          21.06.2017 від ТОВ “НВК “Зембудсервіс” надійшла заява про визнання договорів купівлі-продажу нежитлових приміщень недійсними, в якій просить суд:

- визнати недійсним Договір купівлі-продажу нежитлового приміщення за номером 29 літ А, за адресою: м. Київ, вул. Лютеранська, буд. 26/17, яке має загальну площу 49,60 кв.м. від 17.04.2013 року між ТОВ "Хлібна Нива", в особі Генерального директора Баландіна В.В. та громадянкою Російської Федерації Тимошенко Н.В., який посвідчений приватним нотаріусом Київського нотаріального округу Мельник І.Л. за реєстровим №302.

- визнати недійсним Договір купівлі-продажу нежитлового приміщення за номером 31 літ А, за адресою: м. Київ, вул. Лютеранська, буд. 26/17, яке має загальну площу 59,00 кв.м. від 18.04.2013 року між ТОВ "Хлібна Нива", в особі Генерального директора Беландіна В.В. та громадянкою Російської Федерації Тимошенко Н.В., який посвідчений приватним нотаріусом Київського нотаріального округу Мельник І.Л. за реєстровим №303.

Тобто в поданій заяві об’єднано дві вимоги немайнового характеру.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України “Про судовий збір” за подання до господарського суду заяви про визнання правочинів (договорів) недійсними в межах провадження у справі про банкрутство справляється судовий збір - 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

  До заяви додано квитанцію №135 від 21.06.2017, з якої вбачається, що заявником сплачено судовий збір в розмірі 3200 грн., тобто лише за одну вимогу немайнового характеру.

Згідно ч.3 ст.6 Закону України “Про судовий збір” у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до  п.4 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду,  якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Оскільки у поданій заяві об'єднано дві вимоги щодо двох різних договорів, суд вважає, що таке об'єднання вимог в одній заяві і сумісний розгляд цих вимог суттєво утруднить вирішення спору.

Згідно п.5 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо порушено правила об'єднання вимог або об’єднано в одній позовній заяві кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з’ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору.   

  Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.   

         Таким чином, заява ТОВ “НВК “Зембудсервіс” про визнання договорів купівлі-продажу нежитлових приміщень недійсними і додані до неї документи підлягають поверненню заявнику без розгляду.

         Керуючись Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.п.4,5 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

         Повернути заяву ТОВ “НВК “Зембудсервіс” про визнання договорів купівлі-продажу нежитлових приміщень недійсними і додані до неї документи без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                                    І.І. Гура