flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Постанова по справі № 925/2390/14 від 4 червня 2015 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

 "04" червня 2015 р.                                                   Справа № 925/2390/14

Господарський суд Черкаської області в складі судді Гури І.І.,  при секретарі судового засідання  Мирошниченко Б.В., за участю: 

розпорядника майна боржника – Короткої А.В.,

представника за довіреністю – Власенка І.І. (від ЧОУ ПАТ “Державний ощадний банк України”),

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання розпорядника майна боржника про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у справі за заявою Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області до приватного підприємства  “Укрромбуд” про визнання банкрутом, –  

ВСТАНОВИВ:  

         Смілянська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Черкаській області звернулась до суду з заявою про порушення справи про банкрутство приватного підприємства  “Укрромбуд”.

          Ухвалою господарського суду Черкаської області від 13.01.2015 порушено провадження у справі про банкрутство приватного підприємства  “Укрромбуд”, введено процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Коротку Аллу Володимирівну.

Ухвалою суду від 11.03.2015 затверджено реєстр вимог кредиторів.

      Від розпорядника майна боржника надійшло клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

      Клопотання призначене до розгляду в судовому засіданні.  

     Від Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області надійшло клопотання про розгляд справи без участі її представника, клопотання просить задовольнити.

          Представники боржника та членів комітету кредиторів у судове засідання не з’явились, причин неявки не повідомили.

У судовому засіданні розпорядник майна боржника клопотання підтримав та просив задовольнити. Представник від ЧОУ ПАТ “Державний ощадний банк України” клопотання розпорядника майна боржника підтримав.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи учасників провадження у справі про банкрутство боржника, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити, з огляду на наступне.    

На засіданні комітету кредиторів (протокол №2 засідання комітету кредиторів  від 14.05.2015) було прийняте рішення про звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Заяв від осіб, які б виявили бажання взяти участь в санації боржника не надходило.

Аналізуючи установлені обставини, суд дійшов висновку про недостатність активів боржника-юридичної особи для задоволення вимог кредиторів і для відновлення його платоспроможності, а відповідно і про неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, що є правовою підставою визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

На запитання суду арбітражному керуючому Короткій А.В. останній підтвердив свою згоду на участь у справі та відсутність обставин, які перешкоджають призначенню її на посаду ліквідатора банкрута.

Згідно зі ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013, з наступними змінами, далі-Закон) суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч. 8, 9 ст.26 Закону до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), інші питання, передбачені цим Законом.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне клопотання розпорядника майна боржника про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури задовольнити та призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Коротку А.В.    

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 27, 37, 38, 41, 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд –

ПОСТАНОВИВ:  

1.Визнати приватне підприємство “Укрромбуд” (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Кармелюка, 78, кв.45, код ЄДРПОУ 35384928) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

       2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Коротку Аллу Володимирівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від 01.08.2013 № 1016;  адреса: 19500, Черкаська область, м. Городище, вул. Франка, 8) та припинити її повноваження як розпорядника майна боржника.

3.Ліквідатору банкрута:

вжити заходів до виявлення і прийняття документації та майна банкрута, і не пізніш як через два місяці після прийняття цієї постанови направити суду інформацію про виконану роботу, зокрема, акт інвентаризації майна банкрута (Наказ Мінфіну України  від 11.08.1994 №69), реквізити залишеного основного рахунку у банку. До повного прийняття фінансово-господарської документації, печаток і штампів банкрута від керівника про хід їх витребування інформувати кожні два місяці;

не пізніше 20-го дня 12 місяця з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом.

4.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута. Посадовим особам банкрута, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора, передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

5.Зобов’язати учасників провадження у справі про банкрутство боржника, які будуть обрані головою зборів кредиторів та/або головою комітету кредиторів, направляти до господарського суду для приєднання до матеріалів справи копії протоколів таких зборів, на яких вирішені питання про обрання і зміну складу комітету кредиторів та/або голови комітету кредиторів.

6.Скасувати заборони на майно боржника, накладені ухвалою суду від 13.01.2015, чи й будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника.

7. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання приватного підприємства  “Укрромбуд” банкрутом, що додається.

Постанова суду з дня проголошення набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено 08.06.2015.

      Направити дану постанову боржнику, ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів, Головному управлінню юстиції у Черкаській області,  державному реєстратору (Реєстраційній службі Смілянського міського управління юстиції Черкаської області: вул. Леніна, 37, м. Сміла), Смілянському міському відділу державної виконавчої служби Смілянського міського управління юстиції.

                Суддя                                                                                      І.І. Гура