flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/2390/14 від 13 січня 2015 року (порушення провадження у справі про банкрутство)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про порушення провадження у справі

 "13" січня 2015 р.                                                            Справа № 925/2390/14

Господарський суд Черкаської області в особі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Мирошниченко Б.В., за участю представників сторін: заявника -  Федченко В.Л. за довіреністю, Батаргіна Ю.О. за довіреністю, боржника – Саража Д.В. за довіреністю, арбітражного керуючого – Коротка А.В., розглянувши у відкритому підготовчому засіданні у м. Черкаси справу  за заявою Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області до приватного підприємства  "Укрромбуд" про порушення провадження у справі про банкрутство, –

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою суду від 30 грудня 2014 року прийнято до розгляду заяву про порушення провадження у справі про банкрутство приватного підприємства  "Укрромбуд" (20700, вул. Кармелюка, буд. 78, кв.45, м. Сміла, Черкаська область, код ЄДРПОУ 35384928) до розгляду; підготовче засідання призначено на 13 січня 2015 року, визнано явку представників сторін обов’язковою, зобов'язано ініціюючого кредитора надати суду належні докази відправлення копії заяви про порушення справи про банкрутство з додатками боржнику; зобов'язано арбітражного керуючого Рибій Олега Володимировича надати господарському суду до 12 січня 2015 року  заяву про участь у справі про банкрутство в якості розпорядника майна боржника.

Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство надано довідку про кандидатуру для призначення розпорядником майна даного боржника арбітражного керуючого Рибій Олега Володимировича, якому була надіслана рекомендованим листом з повідомленням ухвала суду від 30 грудня 2014 року, якою його  зобов'язано надати  суду заяву про участь у справі про банкрутство в якості розпорядника майна боржника.

05 січня 2015 року до суду від арбітражного керуючого Рибій О.В. надійшла заява про відмову від участі арбітражного керуючого в справі № 925/2390/14 про банкрутство приватного підприємства  "Укрромбуд", в зв’язку із знаходженням на тривалому лікуванні відмовляється від участі у справі.

05 січня 2015 року до суду від арбітражного керуючого Сиволобова Максима Марковича надійшла заява про згоду на участь у справі про банкрутство, з доданими додатками.

05 січня 2015 року до суду від арбітражного керуючого Іванюка Олександра Миколайовича надійшла заява, якою останній повідомив суду про звою згоду та просив призначити його розпорядником майна у справі про банкрутство, з доданими додатками.

Перед початком судового засідання до суду надійшли наступні документи:

 - заява арбітражного керуючого Короткої А.В. про участь у справі про банкрутство, якою остання вказала, що згодна на призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) у справі №925/2390/14 про банкрутство приватного підприємства  "Укрромбуд", не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ”, додала копію свідоцтва Міністерство юстиції України на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1016 від 01 серпня 2013 року;

- клопотання про приєднання матеріалів до справи представника Смілянської ОДПІ, просять приєднати до матеріалів справи математичний розрахунок усієї заявленої суми боргу;

- клопотання Смілянської ОДПІ про призначення розпорядником майна ПП “Укрромбуд” арбітражного керуючого Коротку Аллу Володимирівну.

         У судовому засіданні:

- представники заявника вимоги підтримали  повністю, з підстав, викладених у заяві про порушення провадження у справі; підтримали своє клопотання про призначення розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Коротку А.В., розмір оплати послуг – дві мінімальні заробітні плати в місяць, джерело фінансування – за рахунок реалізованого майна боржника;

- представник боржника згідний з заявою заявника, вказав, що сума боргу у заяві вірна, повідомив, що боржник не може  надалі розраховуватися з кредиторами;

         В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 16 Закону у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника.

Згідно з вимогами ст. 1 Закону неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.

Пунктом 2 ч. 3 ст. 10 Закону визначено, що безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Згідно з заявою кредитора та поданими до неї доказами безспірні вимоги кредитора перевищують розмір трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати та невиконані боржником понад три місяці.

Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України визначено арбітражного керуючого Рибій О.В., який на виконання вимог ухвали суду надав суду заяву про відмову від участі арбітражного керуючого в справі №925/2390/14 про банкрутство приватного підприємства  "Укрромбуд", в зв’язку із знаходженням на тривалому лікуванні відмовляється від участі у справі.

До суду, крім того, надійшли заяви про згоду на призначення розпорядниками майна боржника від арбітражних керуючих Сиволобова М.М., Іванюка О.М. та Короткої А.В., які прийняті судом до розгляду.

Отже, враховуючи подану арбітражним керуючим Рибій О.В. заяву про відмову від участі у справі про банкрутство та враховуючи подані клопотання ініціюючого кредитора та заяву арбітражного керуючого Короткої А.В. про її згоду на призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) у справі №925/2390/14 про банкрутство приватного підприємства  "Укрромбуд", суд вважає можливим задовольнити вказані клопотання та заяву і призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Коротку Аллу Володимирівну.

Згідно з ч. 10 ст. 16 Закону з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

         Таке оголошення має містити повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна, граничний строк подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника.

Керуючись ст.ст. 1, 10, 16, ч. 2 ст. 115 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України суд –

УХВАЛИВ:

         Порушити провадження у справі про банкрутство приватного підприємства  "Укрромбуд" (20700, вул. Кармелюка, буд. 78, кв.45, м. Сміла, Черкаська область, код ЄДРПОУ 35384928).

         Визначити розмір вимог ініціюючого кредитора  у сумі  411 717, 35 грн.

грн.

Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Ввести процедуру розпорядження майном боржника.

Розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого Коротку Аллу Володимирівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від 01.08.2013 № 1016;  адреса: 19500, Черкаська область, м. Городище, вул. Франка, 8).

Встановити арбітражному керуючому Короткій Аллі Володимирівні оплату послуг (грошову винагороду) за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень, джерело фінансування – за рахунок реалізованого майна боржника.

Задовольнити заяву арбітражного керуючого Рибій О.В. про відмову від участі у справі про банкрутство.

Відмовити  арбітражним керуючим: Сиволобову М.М. та Іванюку О.М. про призначення розпорядником майна боржника.

Вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

Зобов’язати розпорядника майна:  до 26 лютого  2015 року подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів;

         - до 26 лютого  2015 року скласти реєстр вимог кредиторів та подати його на затвердження до господарського суду;

         - разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість, провести інвентаризацію майна боржника   не пізніше  5 березня  2015 року.

         Попереднє засідання суду призначити на  14 год. 30 хв.  11 березня 2015 року.                  

         Засідання провести в приміщенні господарського суду Черкаської області за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, каб. 225, тел. канцелярії: 31-21-49, 37-64-62.

Оприлюднити на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство боржника - приватного виробничого підприємства "Черкаське шляхове ремонтно-будівельне управління", текст якого додається.

Копію ухвали направити: ініціюючому кредитору, боржнику, арбітражному керуючому Рибій О.В., Іванюку О.М. та Сиволобову М.М., Головному управлінню юстиції у Черкаській області, Смілянському міському відділу ДВС Смілянського МУЮ, державному реєстратору (Реєстраційній службі Смілянського МУЮ Черкаської області :  вул. Леніна, 37, м.Сміла).

Повний текст ухвали складено 14.01.2015

Суддя                                                                                І, І. Гура