flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/28/16 від 2 лютого 2017 року (1) (визнання грошових вимог кредитора)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

          "02" лютого 2017 р.                                             Справа № 925/28/16

 Господарський суд Черкаської області у складі судді - Гури І.І., при секретарі судового засідання - Євтушенко Б.В., за участю ліквідатора банкрута - Іванюка О.М., представників за довіреностями: Гаврилової С.А. (від ПАТ "Державне продовольчо -зернова корпорація України"),  Нестеренка Б.В. (від ПАТ "Аграрний фонд"), Демиденка В.І. (від ПАТ "Компанія "РАЙЗ""), розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ПАТ "Компанія "РАЙЗ" про визнання грошових вимог  у справі за заявою голови ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю “Н. Стоун-Агро”   Плесюка О.С. про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

         Постановою господарського суду Черкаської області від 11.02.2016   боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Удовенка Романа Петровича.

          Повідомлення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю “Н. Стоун-Агро” банкрутом  оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 12.02.2016 за №28198.

         Ухвалою суду від 17.05.2016 задоволено заяву  ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Удовенка Р.П. про припинення його повноважень, звільнено арбітражного керуючого Удовенка Р.П.  від виконання  повноважень  ліквідатора банкрута, призначено ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю “Н. Стоун-Агро” арбітражного керуючого Іванюка Олександра Миколайовича.

 28.11.2016 до суду надійшла заява ПАТ "Компанія "РАЙЗ" про визнання грошових вимог , у якій просить суд:

- визнати грошові вимоги кредитора до боржника, що складаються з 433 125,00 грн. суми основного боргу, 2 756,00 грн. судових витрат, що загалом становить 435 881,00 грн.;

- грошові вимоги кредитора включити до погашення в ліквідаційній процедурі в шосту чергу, а судовий збір включити до погашення в першу чергу.

Заява мотивована тим, що 27.05.2014 між ПАТ "Компанія "РАЙЗ" та ТОВ "Н.Стоун-Агро" був укладений договір поставки насіння с/г культур на умовах товарного кредиту №261/16 та додаток  до нього №З/П-10016-00854 від 27.05.2014, ПАТ "Компанія "РАЙЗ"  свої зобов'язання виконав, поставив товар на загальну суму 577 500,00 грн., що підтверджується видатковою накладною №ВН-10016-00780 від 30.05.2014, ТОВ "Н.Стоун-Агро"  розрахувався частково, в сумі 144 375,00 грн., отже, заборгованість складає 433 125,00 грн.

У повідомленні  на заяву ПАТ "Компанія "РАЙЗ" ліквідатор банкрута  визнав вимоги обґрунтованими, однак, заявленими з пропущенням, встановленого  законом, строку, тому відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону , основний борг віднесено до 6 черги, а судовий збір, сплачений за подання даної заяви до суду -  до 1 черги задоволення вимог.

Заслухавши доводи учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне. 

Згідно ч.3 ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” - "особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником"  кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується , у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет . зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються у шосту чергу.  

У судовому засіданні:

- представник  ПАТ "Компанія "РАЙЗ"  підтримав вимоги   ПАТ "Компанія "РАЙЗ";

- ліквідатор банкрута дотримувався викладеного у повідомленні на заяву;

- представники  ПАТ "Державне продовольчо -зернова корпорація України" та ПАТ "Аграрний фонд" не заперечили щодо задоволення заяви ПАТ "Компанія "РАЙЗ".

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників процесу, приходить до таких висновків.

 Грошові вимоги ПАТ "Компанія "РАЙЗ" підтверджені наявними у матеріалах справи доказами, однак заявлені поза строком, установленим Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі - Закон).

Згідно ч. 3 ст. 95  Закону  кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

 Повідомлення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю “Н. Стоун-Агро” банкрутом  оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 12.02.2016.

Заява ПАТ "Компанія "РАЙЗ" про визнання грошових вимог від 16.11.2016.

Тому вимоги  ПАТ "Компанія "РАЙЗ"  погашаються в шосту чергу, а сплачений судовий збір за подання заяви з вимогами до боржника до суду підлягає  включенню в 1 чергу задоволення згідно ст. 45 Закону.

         На підставі зазначеного, керуючись ст. ст. 45, 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” , ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд         

УХВАЛИВ: 

         Задовольнити заяву публічного акціонерного товариства  "Компанія "РАЙЗ" про визнання грошових вимог.

Визнати вимоги публічного акціонерного товариства  "Компанія "РАЙЗ" до товариства з обмеженою відповідальністю “Н. Стоун-Агро” - 433 125,00 грн.  основного боргу, що підлягає задоволенню в шосту чергу, 2 756,00 грн. судового збору, що підлягає  задоволенню в першу чергу.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області.

Повне рішення складено 07 лютого 2017 року.

Суддя                                                                                                  І.І. Гура