flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/292/15 від 26 січня 2017 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

"26" січня 2017 р.                                  Справа № 925/292/15

          Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Євтушенко Б.В., за участю:

ліквідатора банкрута – Галічевої В.О.,                                                                        

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду заяву ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень на шість місяців та затвердження основної грошової винагороди у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “Буассон Еліт” Бельведер Групп” до товариства з обмеженою відповідальністю “Родоніт Стоун” про визнання банкрутом,  

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 16.12.2015   боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Галічеву Валентину Олександрівну.

19.12.2016 від ліквідатора банкрута надійшла заява, в якому просить суд:

1) продовжити строк ліквідаційної процедури та його повноважень на шість місяців; 2) затвердити основну грошову винагороду арбітражного керуючого в розмірі двох середньомісячних зарплат керівника боржника за останні 12 місяців його роботи до відкриття господарським судом процедури банкрутства за кожний місяць  виконання  арбітражним керуючим повноважень ліквідатора банкрута.

         Заява призначена до розгляду в судовому засіданні. 

         У судовому засіданні ліквідатор банкрута заяву підтримав та просив задовольнити.

Заслухавши доводи та пояснення ліквідатора банкрута, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне заяву задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.    

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції, чинній з 19.01.2013, далі – Закон) провадження  у  справах  про  банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно зі ст. 37 Закону у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось та питання про продовження строку погоджено комітетом кредиторів (протокол зборів комітету кредиторів від 12.12.2016), вбачається за необхідне продовжити строк ліквідаційної  процедури та повноважень ліквідатора банкрута на шість місяців.

Згідно зі ст. 115 Закону арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

За таких обставин, суд вважає за необхідне затвердити основну грошову винагороду арбітражного керуючого Галічевої В.О. в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень ліквідатора.

Керуючись Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”,  ст. 86 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

           1.Заяву ліквідатора банкрута задовольнити.

 2.Продовжити строк ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю “Родоніт Стоун” та повноважень ліквідатора банкрута,  арбітражного керуючого Галічевої В.О., на шість місяців.    

 3.Затвердити основну грошову винагороду арбітражного керуючого Галічевої В.О. в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень ліквідатора.

     Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                    І.І. Гура