flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/439/15 від 27 серпня 2015 року (затвердження вимог кредитора)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

 "27" серпня 2015 р.                                               Справа № 925/439/15

Господарський суд Черкаської області в складі судді Гури І.І.,  при секретарі судового засідання  Пастуховій О.С., за участю:

розпорядника майна боржника – Карлова І.В.,

представників за довіреностями -  Остроушко Т.В. (від Державної податкової інспекції у м. Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області),

розглянувши у відкритому попередньому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області справу за заявою Державної податкової інспекції у м. Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області

до фізичної особи-підприємця Батюшинського Юрія Миколайовича 

про визнання банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

         Провадження у справі про банкрутство порушено ухвалою суду від 18.03.2015. 

Після офіційного оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет, відповідно до ст. 25 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, судом розглянуто вимоги, які надійшли від конкурсних кредиторів і які розпорядником майна визнано повністю.

Скарг від сторін на дії розпорядника майна щодо розгляду вимог конкурсних кредиторів від учасників провадження у справі про банкрутство не надійшло.

         У судове засідання не з’явились представники банкрута,  про причини неявки не повідомили.

06.07.2015 року до суду надійшов відзив арбітражного керуючого Карлової  І.В. на заяву Державної податкової інспекції у м. Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області про визнання кредиторських вимог, в якому зазначено, що за результатами розгляду заяви було прийнято рішення визнати кредиторські вимоги Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області до фізичної особи-підприємця Батюшинського Ю.М., в сумі 1399, 73 грн. відповідно до п. 1 ст. 45 дані вимоги підлягають задоволенню в 6 чергу.

Відповідно до ст.75, 85 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами, у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

Заслухавши у ході попереднього судового засідання пояснення розпорядника майна боржника та представника ініціюючого кредитора, дослідивши наявні у справі матеріали, суд встановив,    що вимоги ініціюючого кредитора, Державної податкової інспекції у м. Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області, підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів відповідно до ухвали суду у цій справі від 02.07.2015 у розмірі  7816909,06 грн. основного боргу, які підлягають погашенню у 2 чергу, 1399,73 грн. неустойки (пеня, штраф), які підлягають погашенню у 6 чергу. Додаткових грошових вимог до боржника в межах строку, встановленого частиною 1 ст.23 Закону-2013, останнім не заявлено;                                              

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013, з наступними змінами) кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов’язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).

Згідно ст.23 Закону особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

Вимоги конкурсних кредиторів, визнані боржником або господарським судом, вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів.

Розпорядник майна зобов’язаний окремо внести до реєстру вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їхніми заявами, а за їх відсутності - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з державним реєстром застав.

Задоволення вимог кредиторів має здійснюватися в порядку черговості, встановленої статтею 45 Закону.

Керуючись ст.ст. 22-25, 45 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013, з наступними змінами), суд –

 УХВАЛИВ:

1.Затвердити Державну податкову інспекцію у м. Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області як єдиного конкурсного кредитора, включивши до реєстру вимог кредиторів розмір її вимог за грошовими зобов'язаннями, черговість задоволення кожної вимоги:

         в 2 чергу   -   7816909,06 грн. основного боргу;

         в 3 чергу -   1399,73 грн. (пеня, штраф).

2.Визначити наступні дати:

проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів 8 вересня 2015 року. Розпоряднику майна письмово повідомити кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення;

проведення підсумкового засідання суду 10 листопада 2015 року о 12 год. 30 хв.

 за місцезнаходженням господарського суду Черкаської області (м. Черкаси, бульв. Шевченка, 307, к.319).

3.Зобов’язати учасників провадження у справі про банкрутство боржника, які будуть обрані головою зборів кредиторів та/або головою комітету кредиторів, направляти до господарського суду для приєднання до матеріалів справи копії протоколів таких зборів, на яких вирішені питання про кількість, про склад та про голову комітету кредиторів.

Повне судове рішення складено 28.08.2015.

Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

         Суддя                                                                                       І.І. Гура