flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Постанова по справі № 925/634/16 від 22 червня 2016 року (про визнання банкртом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

 

 "22" червня 2016 р.                                                   Справа № 925/634/16

 

                   Господарський суд Черкаської області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Мирошниченко Б.В., за участю:

представника за довіреністю – Рачковської А.О. (від боржника),

розглянувши у відкритому підготовчому  засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду справу за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “Торгова компанія “Євротрейд”

про порушення справи про банкрутство,

                                                           ВСТАНОВИВ:

         08.06.2016 до господарського суду Черкаської області надійшла заява товариства з обмеженою відповідальністю “Торгова компанія “Євротрейд” про порушення провадження у справі про банкрутство боржника.  

Ухвалою суду від 10.06.2016 заяву прийнято до розгляду.

17.06.2016 від директора ТОВ “ЮК “Арагон” надійшло клопотання, в якому просить суд:

1) розглянути подану заяву голови ліквідаційної комісії ТОВ “Торгова компанія “Євротрейд” та додатки до неї без участі кредитора та його представника за наявними в судовій справі матеріалами;

2) задовольнити заяву голови ліквідаційної комісії про порушення справи про банкрутство ТОВ “Торгова компанія “Євротрейд”, визнання його банкрутом та призначення ліквідатором банкрута голову ліквідаційної комісії.

21.06.2016 від Придніпровського ВДВС м. Черкаси ГТУЮ у Черкаській області електронною поштою надійшов лист, в якому останній повідомляє, що згідно Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень у Придніпровському ВДВС м. Черкаси ГТУЮ у Черкаській області не перебувало та не перебуває на даний час виконавче провадження відносно стягнення боргів з ТОВ “Торгова компанія “Євротрейд”.

У судовому засіданні представник боржника заяву підтримав та надав лист голови ліквідаційної комісії Іванюка О.М., в якому останній просить суд порушити провадження у справі про банкрутство боржника, визнати його банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру, а також призначити ліквідатором банкрута голову ліквідаційної процедури Іванюка О.М. 

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон-2013).

Заслухавши представника боржника та дослідивши наявні у справі докази, суд встановив наступне.

25.08.2015 засновниками ТОВ “Торгова компанія “Євротрейд” прийнято рішення про припинення фінансово-господарської діяльності боржника.

З метою ліквідації ТОВ “Торгова компанія “Євротрейд” було призначено ліквідатором Хілінського І.І.

У відповідності до приписів ст. 105 ЦК України в друкованому засобі масової інформації було розміщено оголошення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї.

З заявою від 18.11.2015 про визнання кредитором до голови ліквідаційної комісії звернулось  ТОВ “ЮК “Арагон”.

З моменту прийняття рішення про ліквідацію ТОВ “Торгова компанія “Євротрейд” голова ліквідаційної комісії виявив всіх можливих кредиторів боржника та з’ясував розмір їх грошових вимог.

02.06.2016 головою ліквідаційної комісії проведена інвентаризація наявного майна боржника, за результатами якої складено проміжний ліквідаційний баланс.

03.06.2016 проміжний ліквідаційний баланс боржника був затверджений засновниками та прийнято рішення про звернення до господарського суду Черкаської області з заявою про порушення справи про банкрутство.

В результаті проведених ліквідаційних процедур головою ліквідаційної комісії було встановлено, що вартості майна боржника недостатньо для задоволення вимог кредиторів.

Станом на 03.06.2016 сума активів боржника складає 0,00 грн.

Кредиторська заборгованість – 50    000,00 грн.

Заборгованості по податках і зборах (обов’язкових платежах) немає.

Заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров’ю, а також по виплаті авторської винагороди немає.

Заборгованість з оплати праці відсутня.

Загальна сума заборгованості – 50    000,00 грн.

Заставного майна  немає.

Дебіторська заборгованість відсутня.

13.06.2016 учасниками ТОВ “Торгова компанія “Євротрейд” було прийнято рішення про зміну персонального складу ліквідаційної комісії шляхом призначення головою ліквідаційної комісії Іванюка О.М.

Крім цього, для здійснення процедури ліквідації ТОВ “Торгова компанія “Євротрейд” між Хілінським В.М. (учасник ТОВ “Торгова компанія “Євротрейд”) та Іванюком О.М. (голова ліквідаційної комісії) 14.06.2016 було укладено договір безповоротної фінансової допомоги, згідно якого Хілінський В.М. надав Іванюку О.М. кошти в розмірі 60    000,00 грн. для використання в процедурі ліквідації ТОВ “Торгова компанія “Євротрейд”.

Таким чином вказані обставини є правовою підставою порушення провадження у справі про банкрутство боржника.

Згідно ч.2 та 3 ст. 95 Закону за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов’язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.

Відповідно до інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 №01-06/606/2013 призначення голови ліквідаційної комісії ліквідатором банкрута, що ліквідується власником, здійснюється господарським судом у виняткових випадках (в залежності від конкретних обставин справи), оскільки голова ліквідаційної комісії (ліквідатор) підпадає під ознаки заінтересованої особи стосовно боржника і відповідно до частини шостої статті 95 Закону несе солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів.

 Кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

 Виходячи з наведеного, наявні підстави для порушення провадження у справі, визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

При цьому суд враховує, що боржник не може відновити свою платоспроможність, а задовольнити вимогу кредитора можливо лише за умови відкриття ліквідаційної процедури в разі виявлення майна у цій процедурі.

Суд вважає за можливе покласти обов’язки ліквідатора на голову ліквідаційної комісії – Іванюка Олександра Миколайовича. 

Враховуючи викладене, керуючись ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами), ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Порушити провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Торгова компанія “Євротрейд” (18036, м. Черкаси, вул. Різдвяна, буд. 290, код ЄДРПОУ 33600925). 

          2.Визнати товариство з обмеженою відповідальністю “Торгова компанія “Євротрейд” банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.  

          3.Ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю “Торгова компанія “Євротрейд” призначити голову ліквідаційної комісії боржника - Іванюка Олександра Миколайовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1247 від 15.07.2013, наказ Міністерства юстиції України №1115/5 від 07.06.2013, адреса: а/с 707, м. Черкаси, 18003). 

          3.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

4.Кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

5.Після закінчення строку для подання кредиторських вимог, ліквідатора надати господарському суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, письмовий звіт про надіслання всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами в порядку п. 5 ст. 23 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, скласти реєстр вимог кредиторів та подати на затвердження господарському суду реєстр вимог кредиторів.

6.Зобов'язати ліквідатора:

- заходи ліквідаційної процедури проводити у відповідності до вимог статей 37-48 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

- подати на затвердження до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.

7.Відповідно до ст. 38 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

- господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;

- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;

- у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

- продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;

- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;

- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.

- з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

 

Постанову направити боржнику, Головному управлінню юстиції у Черкаській області, державному реєстратору, Придніпровському ВДВС, ліквідатору. 

 

                   Постанова суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

 

 

         Суддя                                                                                    І.І. Гура