Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" липня 2017 р. Справа № 925/861/15
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді: Гури І.І., при секретарі судового засідання Євтушенко Б.В., за участю:
розпорядника майна боржника - Юдицького О.В.,
представників за довіреностями: Кравця О.С. (від ТОВ “Поляне”), Бойко Л.І. (від ТОВ “Черкаси-Дніпро”),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання розпорядника майна боржника про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Юдицького О.В. у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю фірма “Електропостачзбут”, товариства з обмеженою відповідальністю “Захід”
до товариства з обмеженою відповідальністю “Смілянський цукровий завод”
про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 01.07.2015 порушено провадження у справі про банкрутство боржника, введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто п'ятнадцять календарних днів.
Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Бабаєвського Д.О.
Ухвалою суду від 03.11.2015 затверджено реєстр вимог кредиторів.
Ухвалою суду від 08.06.2017 звільнено арбітражного керуючого Бабаєвського Д.О. від виконання повноважень розпорядника майна за його заявою та призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Юдицького О.В.
19.07.2017 від розпорядника майна боржника надійшло клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Юдицького О.В.
Клопотання призначене до розгляду в судовому засіданні.
20.07.2017 від арбітражного керуючого Юдицького О.В. надійшла заява про згоду на участь у справі.
У судовому засіданні:
- розпорядник майна боржника клопотання підтримав та просив задовольнити;
- представники учасників провадження у справі про банкрутство боржника щодо визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Юдицького О.В. не заперечували.
Заяв від осіб, які б виявили бажання взяти участь в санації боржника не надходило.
Згідно зі ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013, далі-Закон) суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст.27 Закону у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.
До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов’язані прийняти одне з таких рішень, зокрема, подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень, зокрема, постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Аналізуючи встановлені обставини, суд дійшов висновку про недостатність активів боржника-юридичної особи для задоволення вимог кредиторів і для відновлення його платоспроможності, а відповідно і про неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, що є правовою підставою визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Враховуючи наявність рішення комітету кредиторів, заяви арбітражного керуючого на участь у справі, відсутність у суду заперечень щодо призначення вказаної особи на посаду ліквідатора банкрута, суд вважає за можливе призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Юдицького О.В.
Керуючись ст. ст. 1, 27, 37, 38, 41, 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Визнати товариство з обмеженою відповідальністю “Смілянський цукровий завод” (20702, Черкаська область, м. Сміла, вул. Рози Люксембург, 6, код 366310082) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Юдицького Олександра Вікторовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 416 видане 05.04.2013; адреса: вул. Г.Дніпра, 7, к.171, м. Черкаси, 18005).
3.Ліквідатору банкрута:
вжити заходів до виявлення і прийняття документації та майна банкрута, і не пізніш як через два місяці після прийняття цієї постанови направити суду інформацію про виконану роботу, зокрема, акт інвентаризації майна банкрута (Наказ Мінфіну України від 11.08.1994 №69), реквізити залишеного основного рахунку у банку. До повного прийняття фінансово-господарської документації, печаток і штампів банкрута від керівника про хід їх витребування інформувати кожні два місяці;
не пізніше 20-го дня 12 місяця з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом.
Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута. Посадовим особам банкрута, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора, передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.
5.Зобов’язати учасників провадження у справі про банкрутство боржника, які будуть обрані головою зборів кредиторів та/або головою комітету кредиторів, направляти до господарського суду для приєднання до матеріалів справи копії протоколів таких зборів, на яких вирішені питання про обрання і зміну складу комітету кредиторів та/або голови комітету кредиторів.
6.Скасувати заборони на майно боржника чи й будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника.
Постанова суду з дня проголошення набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя І.І. Гура