flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01/5026/2490/2011 від 20 листопада 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

 
  20 листопада 2014 року                            Справа № 01/5026/2490/2011

        

         Господарський суд Черкаської області у складі головуючого - судді Швидкого В.А., при секретарі судового засідання  Хелис Н.М.,

за участю ліквідатора Білика О.А.: особисто, 

 представників:

від ініціюючого кредитора: не з’явився,

від скаржника: не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали скарги Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі на дії ліквідатора Білика О.А.

у справі за заявою ініціюючого кредитора товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" до товариства з обмеженою відповідальністю "Оберіг" про визнання банкрутом, - 

 

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою від 20.02.2012 порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Оберіг".

01.03.2012 проведено підготовче засідання.

В газеті “Голос України” від 23.03.2012 №53 надруковано оголошення про порушення справи про банкрутство боржника.

Постановою від 02.07.2012 визнано товариство  обмеженою відповідальністю "Оберіг" (19200, Черкаська область, Жашківський район, м. Жашків, вул. Радгоспна, буд.7, код 31294658) банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.

Призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Білика О.А.

Ухвалою суду від 15.06.2012 затверджено реєстр вимог кредиторів.

Ухвалою суду від 15.07.2014 продовжено  строк  ліквідаційної  процедури  банкрута та повноважень ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Білика О. А. на шість  місяців.

До суду надійшла скарга Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі на дії ліквідатора Білика О.А.

Скарга мотивована тим, що ліквідатор Білик О.А. неналежно виконує свої обов'язки, зокрема щодо реалізації майна банкрута та для задоволення вимог кредиторів, оскільки жодних коштів для погашення кредиторських вимог до скаржника не надійшло.

Крім того, на адресу Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі не надійшли звіти ліквідатора про виконану роботу в ліквідаційній процедурі товариства з обмеженою відповідальністю "Оберіг".

В зв’язку з цим скаржник просить суд вжити заходи.

Ухвалою суду від 14.10.2014 розгляд скарги призначено до розгляду на 20.11.2014.

         10.11.2014 до суду надійшла заява від ліквідатора Білика О.А., якою останній просить залишити без задоволення скаргу Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі, оскільки дана скарга є безпідставною, так як Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі не є кредитором у справі, тому, обов’язок по наданню звітів перед скаржником про хід ліквідаційної процедури боржника у ліквідатора  відсутній.

         Також 10.11.2014 ліквідатор надав суду пояснення стосовно заяви Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі з поточними вимогами до боржника на суму 27712,68 грн.

         17.11.2014 факсовим зв’язком до суду надійшла заява Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі про залишення без розгляду скарги на дії ліквідатора Білика О.А., що за своєю правовою підставою слід вважати відмовою від скарги.

В судове засідання представник Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі не з’явився.

Ліквідатор в судовому засіданні заперечив проти поданої скарги, просив залишити без розгляду скаргу на дії ліквідатора. Ліквідатор пояснив, що заява Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі з поточними вимогами до боржника на суму 27712,68 грн. ним розглянута та відмовлено у включенні до реєстру вимог кредиторів оскільки заборгованість із витрат та виплату та доставку пільгових пенсій виникла після визнання боржника банкрутом. Відкриття ліквідаційної процедури , а відповідно до ст.. 23 Закону після визнання боржника банкрутом  та відкриття ліквідаційної процедури  нових зобов’язань у банкрута не виникає, тому, заявлені вимоги не можна визнати поточними.

Дослідивши заяву, скаргу Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі та інші матеріали справи, заслухавши пояснення ліквідатора, суд вважає можливим припинити провадження щодо розгляду скарги на дії  ліквідатора.

 

Керуючись Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст.4-1, 86 ГПК України,  суд, -

 

УХВАЛИВ:

 

Прийняти відмову Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі від скарги на дії ліквідатора Білика О.А.

Припинити провадження по скарзі Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі на дії ліквідатора Білика О.А.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                               В.А. Швидкий