flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 04/5026/1450/2012 від 18 листопада 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

           18 листопада 2014 року                               Справа №  04/5026/1450/2012

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді: Швидкого В.А., при секретарі судового засідання: Хелис Н.М.,

за участю представників:

від ліквідатора: Черевичний Д.А. – за довіреністю,

від ініціюючого кредитора: Голіненко М.О. – за довіреністю,

від прокуратури м. Черкаси: Лисик М.А., посвідчення № 025524,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ліквідатора Ярмолінського Ю.В. про затвердження розміру оплати послуг арбітражного керуючого, продовження ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора

у справі за заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі Черкаської області до товариства з обмеженою відповідальністю "Прод Сміла Престиж" про визнання банкрутом відсутнього боржника, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 27.09.2012 на підставі ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом” (далі – Закон) порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Прод Сміла Престиж".

Постановою суду від 09.10.2012 визнано  товариство з обмеженою відповідальністю "Прод Сміла Престиж" банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру на 12 місяців; призначено ліквідатором  - арбітражного керуючого Ярмолінського Ю.В., скасовано арешт, накладений на все майно боржника та кошти на його рахунках на підставі  ухвали суду від 27.09. 2012.

30.01.2014 до суду від ініціюючого кредитора надійшла скарга на бездіяльність ліквідатора, у якій просить суд зобов’язати ліквідатора прийняти до свого відання майновий комплекс будівель, розташований в с. Орловець, Городищенського району, вул. Цвітківська, 56, здійснити інвентаризацію та оцінку зазначеного майнового комплексу та його подальшу реалізацію з метою задоволення вимог кредиторів у справі про банкрутство.

Ухвалою суду від 18.03.2014 відмовлено повністю у задоволенні скарги Управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі на бездіяльність ліквідатора банкрута.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 23.04.2014 вищевказану ухвалу залишено без змін.

Постановою Вищого господарського суду України від 25.06.2014 ухвалу господарського суду Черкаської області від 18.03.2014 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 23.04.2014 скасовано, а справу передано на новий розгляд.

Згідно автоматичного розподілу справ між суддями справу передано в провадження судді Швидкого В.А.

Ухвалою суду від 22.07.2014 справу за заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі Черкаської області до товариства з обмеженою відповідальністю "Прод Сміла Престиж" про визнання банкрутом відсутнього боржника прийнято до провадження судді Швидкого В.А.

Ліквідатор Ярмолінський Ю.В. подав до суду клопотання, яким просить затвердити звіт арбітражного керуючого Ярмолінського Ю.В. про нарахування і оплату послуг ліквідатора, здійснення та відшкодування витрат в період з 23.10.2013 по 30.09.2014, під час виконання ним повноважень ліквідатора банкрута. Продовжити ліквідаційну процедуру у справі та повноваження ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Ярмолінського Ю.В. строком на шість місяців. Додав звіт арбітражного керуючого, копію звіту арбітражного керуючого Ярмолінського Ю.В. про нарахування і оплату послуг ліквідатора, здійснення та відшкодування витрат в період з 23.10.2013 по 30.09.2014 під час виконання ним повноважень ліквідатора банкрута та копію протоколу засідання комітету кредиторів №6 від 08.10.2014.

 Ухвалою суду від 03.11.2014 клопотання ліквідатора призначено до розгляду на 18.11.2014.

В судовому засіданні представник ліквідатора банкрута підтримав подане ліквідатором клопотання з підстав та мотивів викладених у ньому.

         Представники ініціюючого кредитора та прокуратури м. Черкаси не заперечили проти задоволення клопотання ліквідатора про затвердження розміру оплати послуг арбітражного керуючого та продовження ліквідаційної процедури, повноважень ліквідатора.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника ліквідатора банкрута та учасників судового засідання, суд вважає, що клопотання ліквідатора підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до  ст. 24 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі –Закон) оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.

Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за період від дня винесення господарським судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство і до дня першого засідання комітету кредиторів, на якому встановлюється розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, здійснюється кредитором або боржником, за заявою якого порушено справу, у максимальному розмірі, визначеному цією статтею.

Кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Згідно з протоколом зборів комітету кредиторів №6 від 08.10.2014 вирішено затвердити звіт про нарахування і виплату оплати послуг арбітражному керуючому Ярмолінському Ю.В., понесені витрати та їх відшкодування в період  з 23.10.2013 по 30.09.2014.

Відповідно до п.16 ст. 31 Закону звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду.

За таких обставин, суд вважає за необхідне затвердити ліквідатору – арбітражному керуючому Ярмолінському Ю.В. понесені витрати та їх відшкодування у період  з 23.10.2013 по 30.09.2014.

Крім того, згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Враховуючи те, що у встановлені Законом строки ліквідатору завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, питання про її продовження розглянуто комітетом кредиторів (протокол № 6 засідання комітету кредиторів від 08.10.2014).

На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 31, 22, 24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд, -

 

УХВАЛИВ:

Клопотання ліквідатора задовольнити.

Затвердити звіт арбітражного керуючого Ярмолінського Юрія Васильовича про оплату послуг ліквідатора, здійснення та відшкодування витрат у період з 23.10.2013 по 30.09.2014 під час виконання ним повноважень ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Прод Сміла Престиж".

 

Продовжити  строк  ліквідаційної  процедури  товариства з обмеженою відповідальністю "Прод Сміла Престиж" та повноважень ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Ярмолінського Юрія Васильовича на шість  місяців.

 

 

         Суддя                                                                                    В.А. Швидкий