flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала № 05-10-14-01-08/103 від 7 серпня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

 

  07 серпня 2014 року                                         Справа №05-10-14-01-08/103

 

         Господарський суд Черкаської області у складі головуючого - судді Швидкого В.А., при секретарі судового засідання  Хелис Н.М.,

за участю  представника:

від ТОВ “Арджуна”: Якименко О.А.  - за довіреністю,

від ПАТ "Всеукраїнський Акціонерний Банк": Кошова Ю.П. – за довіреністю,

від боржника: не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання товариства з обмеженою відповідальністю “Арджуна” про заміну кредитора

у справі про банкрутство сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства "Христинівський завод комбікормів і круп", 

 

ВСТАНОВИВ:

         В провадженні господарського суду Черкаської області знаходиться справа №05-10-14-01-08/103 про банкрутство СВАТ "Христинівський завод комбікормів і круп".

Ухвалою суду від 15.04.2013 розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Білоусова О. А.

Виходячи із змісту  Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом” в редакції від 22.12.2011 N 4212-VI, який вступив у дію з 19.01.2013, розгляд даної справи проводиться за нормами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом” в редакції від 14.05.1992 (далі за текстом -Закон).

До господарського суду надійшло клопотання товариства з обмеженою відповідальністю “Арджуна” про заміну кредитора у справі.

Клопотання мотивовано тим, що 12.06.2014 між публічним акціонерним товариством "Всеукраїнський Акціонерний Банк" та товариством з обмеженою відповідальністю “Арджуна” укладено договір  відступлення права вимоги за іпотечним договором у відповідності до якого товариство з обмеженою відповідальністю “Арджуна” набуло право вимоги виконання за кредитним договором №26 від 28.12.2005 та іпотечним договором №26/Z1 від 28.12.2005.

Крім того, 12.06.2014 між публічним акціонерним товариством "Всеукраїнський Акціонерний Банк" та товариством з обмеженою відповідальністю “Арджуна” укладено договір  відступлення прав за договором застави. Відповідно до умов якого товариство з обмеженою відповідальністю “Арджуна” набуло права вимоги виконання за договором застави №26/Z2, посвідченим 29.12.2005 приватним нотаріусом  Черкаського нотаріального округу Романій Н.В. за реєстром №21571. В зв’язку з вищевикладеним подано дане клопотання.

Ухвалою суду від 22.07.2014 розгляд клопотання призначено на 07.08.2014.

Представник боржника в судове засідання не з’явився, направив суду заяву, якою підтримав клопотання про заміну кредитора, засідання просив провести буз їх участі.

В судовому засіданні представник товариства з обмеженою відповідальністю “Арджуна” підтримав подане клопотання з підстав і мотивів вказаних у ньому.

Представник публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний Банк" пояснила, що банк не є кредитором у справі на підставі постанови Вищого господарського суду України від 10.06.2009, в зв’язку з цим клопотання про заміну кредитора у справі є безпідставним.

Розглянувши матеріали клопотання, заслухавши пояснення представників заявника та публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний Банк", встановивши на підставі поданих суду доказів обставини справи суд вважає, що клопотання не підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Статтею 25 ГПК України передбачено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу.

Відповідно до постанови Вищого господарського суду України від 10.06.2009 скасовано ухвалу господарського суду Черкаської області від 18.11.2008 та постанову Київського міжобласного  апеляційного суду  від 16.03.2009 у даній справі скасовано, прийнято нове рішення, яким  відмовлено відкритому акціонерному товариству "Всеукраїнський Акціонерний Банк" у визнанні заставним кредитором на суму 5 424555,99 грн.

В зв’язку з цим публічне акціонерне товариство "Всеукраїнський Акціонерний Банк" не є кредитором у справі,  тому, товариство з обмеженою відповідальністю “Арджуна” після укладення договорів відступлення права вимоги не отримує статус учасника провадження у справі. Відповідно клопотання про заміну кредитора у справі задоволенню не підлягає.

 

Керуючись ст. ст. 25, 86 ГПК України, ст. 1, 5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суд,  

 

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання товариства з обмеженою відповідальністю “Арджуна” про заміну кредитора у справі відмовити.

 

 

Суддя                                                                          Швидкий В.А.