flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 05-10-14-01-08/103 від 25 листопада 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

 

          25 листопада 2014 року                        Справа № 05-10-14-01-08/103

 

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді: Швидкого В.А., при секретарі судового засідання: Хелис Н.М.,

за участю розпорядника майна Левченка В.М. – особисто,

представників:

від ТОВ "Візаж": Ветряков Ю.М. - за довіреністю,

від боржника: не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву розпорядника майна Левченка В.М. про затвердження оплати послуг арбітражного керуючого

у справі про банкрутство публічного акціонерного товариства "Христинівський завод комбікормів і круп", 

 

ВСТАНОВИВ:

         В провадженні господарського суду Черкаської області знаходиться справа №05-10-14-01-08/103 про банкрутство ПАТ "Христинівський завод комбікормів і круп".

Розгляд справи знаходиться на стадії розпорядження майном.

Ухвалою суду від 24.07.2014 розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Левченка В.М.

Виходячи із змісту  Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом” в редакції від 22.12.2011 N 4212-VI, який вступив у дію з 19.01.2013, розгляд даної справи проводиться за нормами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом” в редакції від 14.05.1992 (далі за текстом -Закон).

До господарського суду надійшла  заява розпорядника майна Левченка В.М., якою останній просить затвердити оплату послуг арбітражного керуючого у розмірі двох мінімальних заробітних плат на місяць за весь період виконання своїх обов’язків арбітражним керуючим та 10 % від погашення кредиторських вимог за рахунок коштів боржника.

Заява мотивована тим, що 26.09.2014 проведено збори комітету кредиторів боржника, на яких вирішено питання оплати  послуг арбітражного керуючого, надав суду протокол  комітету кредиторів № 1-Л від 26.09.2014.

 Ухвалою суду від 16.10.2014 заява ліквідатора призначено до розгляду на 25.11.2014.

Представник боржника в судове засідання не з’явився, причини нез’явлення суду не повідомлено.

В судовому засіданні розпорядник майна Левченко В.М. підтримав подану заяву з підстав та мотивів викладених у ній.

         Представник ТОВ "Візаж" підтримав заяву розпорядника майна, підтвердив рішення комітету кредиторів № 1-Л від 26.09.2014.

Заслухавши пояснення розпорядника майна та представника  ТОВ "Візаж", дослідивши матеріали заяви, суд вважає за необхідне заяву розпорядника майна Левченка В.М. задовольнити, виходячи з наступних правових підстав.

Відповідно до ст. 31 Закону оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.

Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за період від дня винесення господарським судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство і до дня першого засідання комітету кредиторів, на якому встановлюється розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, здійснюється кредитором або боржником, за заявою якого порушено справу, у максимальному розмірі, визначеному цією статтею.

Кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

26.09.2014 протоколом зборів комітету кредиторів № 1-Л одноголосно вирішено затвердити розмір оплати послуг арбітражного керуючого у розмірі двох мінімальних заробітних плат на місяць за весь період виконання своїх обов’язків арбітражним керуючим та 10 % від погашення кредиторських вимог за рахунок коштів боржника.

Приймаючи до уваги, що комітетом кредиторів розглянуто та затверджено розмір оплати праці розпоряднику майна Левченку В.М., суд вважає за необхідне задовольнити заяву розпорядника майна.

 

На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 31, 24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд, -

 

УХВАЛИВ:

Заяву розпорядника майна Левченка В.М.   задовольнити.

Затвердити оплату послуг арбітражному керуючому публічного акціонерного товариства "Христинівський завод комбікормів і круп" Левченку В.М. у розмірі двох мінімальних заробітних плат на місяць за весь період виконання своїх обов’язків арбітражним керуючим та 10 % від погашення кредиторських вимог за рахунок коштів боржника.

 

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду

 

         Суддя                                                                              В.А. Швидкий