flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 5026/1144/2012 від 08 квітня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

 УХВАЛА

  08 квітня 2014 р.                                                Справа № 5026/1144/2012

 

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді: Швидкого В.А., при секретарі судового засідання: Хелис Н.М.,

за участю ліквідатора: Сінєльніков В.В. – особисто,

прокурора: Приходько Д.А. – за посвідченням,

представників:

від ТОВ “ОБС-Груп”: Гартингер С.М. – директор,

від Регіонального фонду підтримки підприємництва по Черкаській обл.: Тищенко П.В. – директор,

розглянувши у судовому засіданні скаргу гр. Тітової О.М.  на дії ліквідатора Сінєльнікова В.В.

у справі за заявою Державної податкової інспекції у м. Черкасах до товариства з обмеженою відповідальністю “НВП Спецполімер” про визнання банкрутом, -

 

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 03.08.2012 на підставі ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом” (далі –Закон) порушено провадження у справі про визнання банкрутом товариства з обмеженою відповідальністю “НВП Спецполімер”.

Постановою суду від 16.08.2012 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Сінєльнікова В.В.

06.09.2012 в газеті “Голос України” №166 (5416) проведено публікацію про порушення провадження у справі про банкрутство боржника.

Ухвалою суду від 10.09.2013 продовжено строк ліквідаційної процедури банкрута та повноважень ліквідатора банкрута Сінєльнікова В.В. на шість  місяців.

Ухвалою суду від 14.11.2013 припинено процедуру ліквідації, передбачену ст. 52 Закону, та здійснено перехід у ліквідаційну процедуру, передбачену статтею 4 та розділу ІІІ цього ж Закону.

Ухвалою суду від 25.03.2014 продовжено строк ліквідаційної процедури банкрута та повноважень ліквідатора на шість місяців.

До суду від гр. Тітової О.М. надійшла скарга на дії ліквідатора Сінєльнікова В.В.

Скарга мотивована тим, що відповідно до рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 17.10.2007 стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю “НВП Спецполімер” на користь гр. Тітової О.М. 535680,00 грн. На даний час рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 17.10.2007 не виконано. Тому, на думку скаржника, вона повинна бути включена до реєстру вимог кредиторів з вимогами на вказану суму.

Ухвалою суду від 24.03.2014 розгляд скарги на дії ліквідатора призначено у судове засідання на 08.04.2014. 

В судове засідання з’явились: ліквідатор, прокурор, представники товариства з обмеженою відповідальністю “ОБС-Груп”, Регіонального фонду підтримки підприємництва по Черкаській області.

         Представник скаржника в судове засідання не з’явився, відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення гр. Тітова О.М. отримала лист 07.04.2014.

В судовому засіданні ліквідатор надав відзив на скаргу, яким заперечив проти задоволення скарги з тих підстав, що громадянка Тітова О.М. не зверталася в місячний  термін з дня публікації оголошення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю “НВП Спецполімер” банкрутом з заявою, ні до ліквідатора, ні до суду, її вимоги відповідно до ст. 14 Закону вважаються погашеними. 

Прокурор та представник Регіонального фонду підтримки підприємництва по Черкаській області поклались на розсуд суду

Представник товариства з обмеженою відповідальністю “ОБС-Груп” підтримва позицію ліквідатора, просив відмовити у задоволенні скарги  гр. Тітової О.М.

Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали скарги, встановивши на підставі поданих суду доказів обставини справи, суд вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Згідно із ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом.

Постановою суду від 16.08.2012 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором боржника призначено арбітражного керуючого Сінєльнікова В. В.

06.09.2012 в газеті “Голос України” №166 (5416) ліквідатором проведено публікацію про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, в місячний термін від дати опублікування оголошення кредитори мали можливість звернутися з заявами про визнання їх кредиторами по справі.

Ухвалою суду від 25.02.2014 затверджено реєстр вимог кредиторів, яким затверджено грошові вимоги та черговість їх задоволення.

Відповідно до ст. 25 Закону, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб.

Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону, конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують. Кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, мають право подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують. Копії зазначених заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майном.

Згідно з ч. 2 ст.14 Закону, вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, - не розглядаються і вважаються погашеними, про що господарський суд зазначає в ухвалі, якою затверджує реєстр вимог кредиторів. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

Згідно з ч. 3 ст.14 Закону боржник разом з розпорядником майна за наслідками розгляду зазначених вимог повністю або частково визнає їх або відхиляє, з обгрунтуванням підстав відхилення, про що розпорядник майна повідомляє письмово заявників і господарський суд.

Рішення боржника про невизнання вимог може бути оскаржене до господарського суду, що порушив провадження у справі про банкрутство.

Заява з кредиторськими вимогами гр. Тітової О.М. до товариства з обмеженою відповідальністю “НВП Спецполімер” ні до суду, ні до ліквідатора не надходили, відсутня така заява і на день розгляду скарги. В зв’язку з цим, кредиторськи вимоги гр. Тітової О.М. не були розглянуті ліквідатором. Оскільки, встановлені ч. 2 ст.14 Закону у строк звернення до господарського суду з кредиторськими вимогами не були заявлені і, як наслідок, не могли бути розглянуті ліквідатором. Тому, у скаржника відсутні підстави для звернення до господарського суду з даною скаргою, а тому дана скарга не підлягає до задоволення.

 

Керуючись ст.ст. 14, 25 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст.4-1, 86 ГПК України,  суд, -

 

УХВАЛИВ:

У задоволенні скарги гр. Тітової О.М.  на дії ліквідатора Сінєльнікова В. В. відмовити.

 

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

 

Суддя                                                                               В.А. Швидкий