flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 5026/1546/2012 від 11 грудня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"11" грудня 2014 р.                                                      Справа № 5026/1546/2012

         Господарський суд Черкаської області у складі головуючого - судді Швидкого В.А., при секретарі судового засідання  Хелис Н.М.,

за участю ліквідатора Левченка В.М. – особисто,

представників:

від ПАТ "ПІРЕУС БАНК МКБ": не з’явився,

від ПАТ "Черкаське хімволокно" відокремлений підрозділ "Черкаська ТЕЦ":  Вишник Д.С. - за довіреністю;

від Держаної податкової інспекції  у м.Черкасах  Головного управління Міндоходів у Черкаській області : не з’явився,

від УПФУ в м. Черкасах Черкаської області: не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні  клопотання ліквідатора Левченка В.М.

у справі за заявою публічного акціонерного товариства "ПІРЕУС БАНК МКБ" до товариства з обмеженою відповідальністю "Бурос-М" про визнання банкрутом, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 17.10.2012 на підставі ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом” (далі –Закон) порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ  "Бурос-М".

Ухвалою від 26.11.2012 визнано  вимоги ініціюючого кредитора  у сумі 15098386, 83 грн. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Левченка В. М.

07.12.2012 в газеті “Урядовий кур’єр” №226 (4870) проведено публікацію про порушення провадження у справі про банкрутство боржника.

Ухвалою суду від 21.02.2013 затверджено реєстр вимог кредиторів.

Постановою суду від 21.03.2013  визнано ТОВ "Бурос-М"  банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором у справі призначено Левченка В.М.

09.04.2013 в газеті “Голос України” №68 (5568) проведено публікацію про визнання ТОВ "Бурос-М" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у справі.

Ухвалою суду від 24.04.2014 продовжено строк ліквідаційної процедури ТОВ "Бурос-М" та повноважень ліквідатора арбітражного керуючого Левченка В.М. на шість місяців.

Ліквідатор Левченко В.М. направив суду реєстр вимог кредиторів, який просить затвердити.

         Ухвалою суду від 25.11.2014 розгляд клопотання призначено на 11.12.2014.

В судове засідання  представники ПАТ "ПІРЕУС БАНК МКБ", Держаної податкової інспекції  у м. Черкасах  Головного управління Міндоходів у Черкаській області, УПФУ в м. Черкасах Черкаської області не з’явилися, причини нез’явлення суду не повідомлено.

Суд вважає можливим розглянути клопотання ліквідатора  без участі представників ПАТ "ПІРЕУС БАНК МКБ", Держаної податкової інспекції  у м. Черкасах  Головного управління Міндоходів у Черкаській області, УПФУ в м. Черкасах Черкаської області за наявними  у справі матеріалами, відповідно до ст. 75 ГПК України.

Ліквідатором внесено до реєстру вимог кредиторів вимоги кредиторів визнаних ухвалою господарського суду від 21.02.2013, а також вимоги:

-        УПФУ в м. Черкасах Черкаської області у сумі 165,70 грн. (борг зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування);

- Державної податкової інспекції  у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області у сумі 9898,68 грн. (податки, збори та інші обов’язкові платежі);

В судовому засіданні ліквідатор Левченко В.М. підтримав поданий реєстр вимог кредиторів, просив його затвердити.

Пояснив, що ним кредиторські вимоги Держаної податкової інспекції  у м. Черкасах  Головного управління Міндоходів у Черкаській області у сумі 9898,68 грн. податки, збори та інші обов’язкові платежі,  УПФУ в м. Черкасах Черкаської області у сумі 165,70 грн. розглянуто та визнано, віднесено до четвертої черги реєстру вимог кредиторів, оскільки дані вимоги заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання відповідно до ч.4 ст. 23 Закону.

Представник ПАТ "Черкаське хімволокно" відокремлений підрозділ "Черкаська ТЕЦ" підтримав поданий на затвердження ліквідатором реєстр вимог кредиторів.

Заслухавши пояснення ліквідатора, представника ПАТ "Черкаське хімволокно" відокремлений підрозділ "Черкаська ТЕЦ", дослідивши матеріали клопотання та інші  матеріали справи, суд вважає, що визначені ліквідатором Левченком В.М. суми кредиторських вимог внесені до реєстру вимог кредиторів підлягають до задоволення, виходячи з наступного.

Згідно із ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом.

Відповідно п/п 3 п. 11 ст. 1 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції від 22.12.2011, далі за текстом Закон) положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

 Таким чином, судом застосовуються положення Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, з урахування змін внесених Законом України від 22.12.2011 N 4212-VI.

Ухвалою суду від 21.02.2013 затверджено реєстр вимог кредиторів, яким визнано конкурсними кредиторами боржника:

- ПАТ "ПІРЕУС БАНК МКБ";

- ПАТ "Черкаське хімволокно" відокремлений підрозділ "Черкаська ТЕЦ".

Включено до реєстру вимог кредиторів:

- у першу чергу – судові витрати, сплачені кредиторами, зокрема, вимоги ПАТ "ПІРЕУС БАНК МКБ" у сумі 5365,00 грн., ПАТ "Черкаське хімволокно" відокремлений підрозділ "Черкаська ТЕЦ"  у сумі 1073,00 грн.;

- у четверту чергу – вимоги ПАТ "ПІРЕУС БАНК МКБ" у сумі 14 384 737,41 грн., ПАТ "Черкаське хімволокно" відокремлений підрозділ "Черкаська ТЕЦ"  у сумі 4        690,48 грн.;

- у шосту чергу - вимоги ПАТ "ПІРЕУС БАНК МКБ" у сумі 713 649,41 грн.

Постановою суду від 21.03.2013  визнано ТОВ "Бурос-М" банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором у справі призначено Левченка В.М.

09.04.2013 в газеті “Голос України” №68 (5568) проведено публікацію про визнання ТОВ "Бурос-М"  банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у справі.

04.12.2014 до суду надійшла заява УПФУ в м. Черкасах Черкаської області з грошовими вимогами до банкрута на суму 165,70 грн.

10.12.2014 до суду надійшла заява Держаної податкової інспекції  у м. Черкасах  Головного управління Міндоходів у Черкаській області з грошовими вимогами до банкрута на суму 9898,68 грн.

         Вказані вимоги розглянуті ліквідатором та включені до реєстру вимог кредиторів наступним чином:

-        УПФУ в м. Черкасах Черкаської області (борг зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування) у сумі 165,70 грн. у шосту чергу;

- Державної податкової інспекції  у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області у сумі 9898,68 грн. (податки, збори та інші обов’язкові платежі) у четверту чергу;

Відповідно до ч.4 ст. 23 Закону особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

Суд погоджується з рішенням ліквідатора щодо включення вимог УПФУ в м. Черкасах Черкаської області у сумі 165,70 грн. до шостої черги реєстру вимог кредиторів, оскільки дані вимоги заявлені після закінчення встановленого строку.

Суд не погоджується з рішенням ліквідатора про включення вимог Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області у сумі 9898,68 грн. до четвертої черги реєстру вимог кредиторів, оскільки Державною податковою інспекцією  у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області порушено строк звернення з даною заявою, тому, відповідно до ч.4 ст. 23 Закону дані вимоги підлягають включенню до шостої черги реєстру вимог кредиторів.

Відповідно до п.4 ч. ст.38 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.38 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.

Відповідно до вимог п. 29 інформаційного листа Вищого            господарського суду України від 28.03.2013 N 01-06/606/2013 після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом поточні вимоги (грошові вимоги, що виникли під час проведення процедур банкрутства), стають конкурсними вимогами та можуть бути заявлені згідно з частиною першою статті 38 Закону.

Заяви з такими грошовими вимогами надсилаються кредиторами безпосередньо до господарського суду, який призначає їх до розгляду в судовому засіданні. Відповідно до Закону України "Про судовий збір" зазначені заяви оплачуються судовим збором.

Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарський суд заново затверджує реєстр вимог кредиторів (з урахуванням визнаних конкурсних вимог) та зобов’язує ліквідатора сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) у порядку, передбаченому статтею 26 Закону.

Законом обмежено строк подання заяв кредиторів, грошові вимоги яких виникли під час проведення процедур банкрутства, двома місяцями з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Такі грошові вимоги включаються до четвертої черги, за винятком грошових вимог, черговість задоволення яких визначена Законом [забезпечені вимоги; вимоги щодо виплати заробітної плати; вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) тощо] та грошових вимог, що становлять штрафні санкції, які підлягають включенню у відповідну чергу. Вимоги кредиторів, які у встановлений строк не звернулися до господарського суду, погашаються в шосту чергу".

Керуючись ст. ст. 23, 38 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст.41 , 86 ГПК України суд –

                                               УХВАЛИВ:

Визнати кредиторами боржника у справі: публічне акціонерне товариство "ПІРЕУС БАНК МКБ", публічне акціонерне товариство "Черкаське хімволокно" відокремлений підрозділ "Черкаська ТЕЦ", УПФУ в м. Черкасах Черкаської області, Державну податкову інспекцію  у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області.

Визнати грошові вимоги кредиторів та затвердити реєстр вимог кредиторів боржника товариства з обмеженою відповідальністю "Бурос-М"  в таких сумах і в такій черговості задоволення вимог:

- у першу чергу – вимоги публічного акціонерного товариства "ПІРЕУС БАНК МКБ" у сумі  5 365,00 грн., вимоги публічного акціонерного товариства "Черкаське хімволокно" відокремлений підрозділ "Черкаська ТЕЦ"  у сумі 1        073,00 грн.;

- у четверту чергу – вимоги публічного акціонерного товариства “"ПІРЕУС БАНК МКБ"  у сумі 14384737,41 грн., вимоги  публічного акціонерного товариства "Черкаське хімволокно" відокремлений підрозділ "Черкаська ТЕЦ"  у сумі 4      690,48 грн.;

- у шосту чергу – вимоги публічного акціонерного товариства “"ПІРЕУС БАНК МКБ" у сумі 713 649,41 грн.  (пеня), вимоги УПФУ в м. Черкасах Черкаської області у сумі 165,70 грн., вимоги Державної податкової інспекції  у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області у сумі 9898,68 грн.

На загальну суму 15119579,68 грн.

Повне судове рішення складено 16.12.2014.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

         Суддя                                                                               В.А. Швидкий