flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 05/5026/1809/2012 від 9 грудня 2014 року (2)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

         "09" грудня 2014 р.                                          Справа № 05/5026/1809/2012

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді: Швидкого В.А., при секретарі судового засідання: Хелис Н.М., за участю представників

від ліквідатора Голінного А.М.: не з'явився ,

представника від Управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі: не з'явився,

розглянувши у судовому засіданні клопотання ліквідатора Голінного А.М. про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора у справі за заявою Управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі до Відкритого акціонерного товариства Чигиринське районне об’єднання "Агропроммеханізація" про визнання банкрутом ,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 06.12.2012 на підставі ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом” порушено провадження у справі про банкрутство ВАТ Чигиринське районне об’єднання "Агропроммеханізація".

Виходячи із змісту  Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом” в редакції від 22.12.2011 N 4212-VI, який вступив у дію з 19.01.2013, розгляд даної справи проводиться за нормами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом” в редакції від 14.05.1992 (далі за текстом -Закон).

Постановою суду від 20.12.2012 визнано боржника банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, призначено ліквідатором - арбітражного керуючого Голінного А.М.

09.01.2013 в газеті "Голос України" №4 (5504) опубліковано оголошення про визнання боржника банкрутом.

Ухвалою суду від 17.12.2013 продовжено  строк  ліквідаційної  процедури  Відкритого акціонерного товариства Чигиринське районне об’єднання "Агропроммеханізація" та повноважень ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Голінного Андрія Михайловича на шість  місяців.

         Ухвалою суду  від 24.06.2014 продовжено  строк  ліквідаційної  процедури  ВАТ Чигиринське районне об’єднання "Агропроммеханізація" та повноважень ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Голінного А. М. на шість місяців.

         Ліквідатор Голінний А.М. звернувся до суду з клопотанням, яким просить продовжити строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора у справі №05/5026/1809/2012 на шість місяців

         Клопотання мотивовано тим, що рішенням зборів комітету кредиторів, оформленого протоколом №6 від 05.12.2014, вирішено питання про звернення до господарського суду з даним клопотанням.

Ухвалою суду від 05.12.2014 розгляд клопотання призначено на 09.12.2014.

08.12.2014 ліквідатор направив до суду клопотання, яким повідомив, що у зв’язку з участю в іншому судовому засіданні, просить розгляд клопотання провести без його участі.

         Представник Управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі в судове засідання не з'явився, направив суду клопотання, яким просить розглянути клопотання ліквідатора без їх участі.

         Суд вважає, що неявка ліквідатора та представника Управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі в судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання ліквідатора по суті у відповідності до ст. 75 ГПК України, за наявними матеріалами.

         Дослідивши матеріали клопотання, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора задовольнити, виходячи з наступних правових підстав.

Відповідно до  ст. 24 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури  в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Ліквідатором вчиняються дії щодо розшуку рухомого та нерухомого майно банкрута. Відносно зареєстрованого майна ліквідатором подано заяву до відділу Державної виконавчої служби Чигиринського районного управління юстиції про накладення арешту та оголошення в розшук  транспортних засобів. Ліквідатором проводяться заходи щодо стягнення дебіторської заборгованості. Направлено звернення до правоохоронних органів стосовно встановлення  ряду фактів, які можуть містити ознаки кримінальних правопорушень.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Враховуючи те, що ліквідатором вживаються заходи по поверненню, реєстрації, продажу майна банкрута та приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки ліквідатору завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, питання про її продовження розглянуто комітетом кредиторів (протокол №6 зборів комітету кредиторів від 05.12.2014), строк  ліквідаційної  процедури банкрута  підлягає продовженню.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 22, 24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд, -  

УХВАЛИВ:

Клопотання ліквідатора задовольнити.

Продовжити  строк  ліквідаційної  процедури  Відкритого акціонерного товариства Чигиринське районне об’єднання "Агропроммеханізація" та повноважень ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Голінного Андрія Михайловича на шість  місяців.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Повне судове рішення складено 16.12.2014.

         Суддя                                                                                    В.А. Швидкий