flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала № 05/5026/281/2012 від 2 грудня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

02 грудня 2014 року                       Справа № 05/5026/281/2012

        Господарський суд Черкаської області у складі головуючого - судді Швидкого В.А., при секретарі судового засідання  Хелис Н.М.,

за участю ліквідатора Білика О.А.: особисто, 

 представників:

від Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі: не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі з грошовими вимогами до боржника

у справі за заявою ініціюючого кредитора товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" до товариства з обмеженою відповідальністю "Оберіг" про визнання банкрутом, - 

 ВСТАНОВИВ:

Ухвалою від 20.02.2012 порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ "Оберіг".

01.03.2012 проведено підготовче засідання.

В газеті “Голос України” від 23.03.2012 №53 надруковано оголошення про порушення справи про банкрутство боржника.

Постановою від 02.07.2012 визнано ТОВ "Оберіг" (19200, Черкаська область, Жашківський район, м. Жашків, вул. Радгоспна, буд.7, код 31294658) банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.

Призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Білика О.А.

Ухвалою суду від 15.06.2012 затверджено реєстр вимог кредиторів.

Ухвалою суду від 15.07.2014 продовжено  строк  ліквідаційної  процедури  банкрута та повноважень ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Білика О. А. на шість  місяців.

До суду надійшла заява Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі з поточними вимогами до боржника на суму 27712,68 грн. Заява мотивована тим, що існуюча заборгованість виникла із витрат та виплату та доставку пільгових пенсій. В зв’язку з цим, заявник просить внести їх вимоги у сумі 27712,68 грн. до реєстру вимог кредиторів ТОВ "Оберіг".

Ухвалою суду від 24.11.2014 розгляд скарги призначено до розгляду на 02.12.2014.

Представник Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі в судове засідання не з’явився, припини нез’явлення суду не повідомлено.

Суд вважає, що неявка представника Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі в судове засідання не перешкоджає розгляду заяви по суті у відповідності до ст. 75 ГПК України, за наявними матеріалами.

Ліквідатор в судовому засіданні надав суду пояснення на кредиторську заяву Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі, яким повідомив, що вимоги кредитора у сумі 27712,68 грн. ним не визнано, оскільки заборгованість із витрат на виплату та доставку пільгових пенсій виникла після визнання   боржника   банкрутом,   відкриття   ліквідаційної   процедури   і   призначення ліквідатора, а відповідно до статті 23 Закону після визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури нових зобов'язань у банкрута не виникає, тому, вимоги заявника не можна визнати поточними та включити до реєстру вимог кредиторів.

Дослідивши заяву Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі та інші матеріали справи, заслухавши пояснення ліквідатора, суд вважає, що заява не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно із ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом.

Виходячи із змісту  Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом” в редакції від 22.12.2011 N 4212-VI, який вступив у дію з 19.01.2013, розгляд даної справи проводиться за нормами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом” в редакції від 14.05.1992 (далі за текстом -Закон).

Постановою від 02.07.2012 визнано ТОВ "Оберіг" банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.

Ухвалою суду від 15.06.2012 затверджено реєстр вимог поточних кредиторів.

08.08.2014 до суду надійшла заява Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі з поточними вимогами до боржника на суму 27712,68 грн. Заявник вказує, що існуюча заборгованість  виникла у боржника по відшкодуванню  пільгових пенсій за період з жовтня 2013 року по липень 2014 року.

Відповідно до ч. 2 Розділу ХV Прикінцевих положень Закону України  “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 №1058-ІV, п. 6 Інструкції “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” від 19.12.2003   №21-1 підприємства, незалежно від форм власності, вносять плату до Пенсійного фонду України на відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п.п. “а”, “б”, “з” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

Відповідно до ст. 1 Закону кредитор – юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обов’язкових платежів).

До конкурсних кредиторів належать також кредитори, вимоги яких до боржника виникли внаслідок правонаступництва за умови виникнення таких вимог до порушення провадження у справі про банкрутство. Поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, у процедурах банкрутства боржника.

Із дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури згідно з ч. 1 ст. 23 Закону закінчується технологічний цикл із виготовлення продукції, і підприємницька діяльність банкрута завершується. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав. Припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута. Вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.

У межах повноважень, визначених ч.1 ст. 25 Закону, ліквідатор заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до боржника вимогах поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство, є неоплаченими і заявлені кредитором у межах строку ліквідаційної процедури, передбаченого ч. 2 ст. 22 Закону.

Отже, зазначеними нормами Закону, законодавець чітко встановив, що поточні вимоги кредитора - це неоплачені боржником вимоги, які виникли в процедурах банкрутства, за період після порушення господарським судом провадження у справі про банкрутство і до винесення постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора.

У справах про банкрутство застосовуються норми спеціального закону - Закону які є пріоритетними відносно інших законодавчих актів України у цих правовідносинах.

Оскільки заборгованість із витрат на виплату та доставку пільгових пенсій виникла після визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, а відповідно до статті 23 Закону після визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури нових зобов’язань у банкрута не виникає, то вимоги заявника не можна визнати поточними.

Така правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 08.04.2014 у справі №3-8гс14.

 

Керуючись ст. 23 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст.4-1, 86 ГПК України,  суд, -

 УХВАЛИВ:

 У задоволені заяви Управління пенсійного фонду України в Жашківському районі з поточними вимогами до товариства з обмеженою відповідальністю "Оберіг" на суму 27712,68 грн.  відмовити повністю.          

          Відмовити Управлінню пенсійного фонду України в Жашківському районі у визнанні кредиторських вимог до товариства з обмеженою відповідальністю "Оберіг" на суму 27712,68 грн.

 Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Повне судове рішення складено 08.12.2014.

 

Суддя                                                                               В.А. Швидкий