flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 05/5026/281/2012 від 5 січня 2015 року (продовження строку ліквідпроцедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

         "05" січня 2015 р.                                         Справа № 05/5026/281/2012

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді: Швидкого В.А., при секретарі судового засідання Хелис Н.М.,

 за участю ліквідатора Білика О.А.– особисто;

представників:

від ініціюючого кредитора: не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ліквідатора Білика О.А. про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора

у справі за заявою ініціюючого кредитора товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" до товариства з обмеженою відповідальністю "Оберіг" про визнання банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

Провадження у справі про банкрутство ТОВ "Оберіг" порушено ухвалою суду від 20.02.2012 за заявою ТОВ "Суффле Агро Україна" 

Ухвалою суду від 01.03.2012 проведено підготовче засідання, визначено розмір вимог ініціюючого кредитора  у сумі 929343,91 грн. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Білика О. А.

В газеті “Голос України” від 23.03.2012 №53 надруковано оголошення про порушення справи про банкрутство боржника.

Постановою суду від 02.07.2012 визнано ТОВ "Оберіг" банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців. Призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Білика О.А.

Ухвалою суду від 15.06.2012 затверджено реєстр вимог кредиторів.

Ухвалою суду від 15.07.2014 продовжено  строк  ліквідаційної  процедури ТОВ "Оберіг" та повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Білика О. А. на шість  місяців.

Ліквідатор Білик О.А. звернувся до суду з клопотанням, яким просить продовжити строк ліквідаційної процедури на шість місяців.

Клопотання мотивовано тим, що на даний час ліквідатором вживаються дії щодо стягнення дебіторської заборгованості, триває в судовому порядку розгляд заяв про визнання угод недійсними, які слугували інструментами  виведення активів боржника, ухилення від сплати податків та інших обов’язкових платежів.

Ухвалою суду від 23.12.2014 клопотання ліквідатора призначено до розгляду у судове засідання на 05.01.2015.

В судове засідання  представник ТОВ "Суффле Агро Україна" не з’явився, причини нез’явлення суду не повідомлено.

Суд вважає можливим розглянути клопотання ліквідатора без участі представника ТОВ "Суффле Агро Україна" за наявними  у справі матеріалами, відповідно до ст. 75 ГПК України.

Ліквідатор Білик О.А. в судовому засіданні подане клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав і мотивів викладених у ньому. Надав протокол засідання комітету кредиторів №9 від 24.12.2014, яким вирішено питання про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута.

Заслухавши пояснення ліквідатора, дослідивши матеріали клопотання та інші матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора задовольнити, виходячи з наступних правових підстав.

Відповідно до  ст. 24 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури  в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Враховуючи наявність спору в господарському суді Черкаської області за заявою ліквідатора про визнання недійсними угод, за результатами розгляду якого у боржника буде можливість задовольнити вимоги кредиторів, ліквідатором вживаються дії по стягненню дебіторської заборгованості, приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки ліквідатору завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, питання про її продовження розглянуто комітетом кредиторів (протокол засідання комітету кредиторів №9 від 24.12.2014), строк  ліквідаційної  процедури банкрута  підлягає продовженню.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 22, 24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання ліквідатора Білика Олександра Анатолійовича задовольнити.

Продовжити  строк  ліквідаційної  процедури  товариства з обмеженою відповідальністю "Оберіг" та повноважень ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича на шість  місяців.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

         Суддя                                                                      В.А. Швидкий