flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 925/1428/13 від 16 жовтня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

 УХВАЛА

 

 "16" жовтня 2014 р.                                                   Справа № 925/1428/13

 

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді: Швидкого В.А., при секретарі судового засідання: Хелис Н.М.,

за участю представників:

від ліквідатора  Носань Н.С.: Артеменко О.О. – за довіреністю,

від ініціюючого кредитора: Гаврищишин А.М. - за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ліквідатора Носань Н.С.

у справі за заявою Публічного акціонерного товариства  “ВТБ Банк” в особі Відділення “Черкаська регіональна дирекція” до приватного підприємства “Комфорт-К” про визнання банкрутом, -

 

ВСТАНОВИВ:

         Ухвалою господарського суду Черкаської області від 09.09.2013 на підставі ст. 12 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом” (далі –Закон) прийнято до розгляду заяву про порушення справи про банкрутство приватного підприємства “Комфорт-К” (18006, м. Черкаси,  вул. Добровольського, буд.1, код  ЄДРПОУ 34863466).

Ухвалою суду від 04.10.2013 порушено провадження у справі про банкрутство приватного підприємства “Комфорт-К”, розпорядником майна боржника призначено Носань Н.С.

23.10.2013 в газеті “Голос України” № 198 опубліковано оголошення про порушення справи про банкрутство.

          28.01.2014 проведено попереднє засідання суду, затверджено реєстр вимог кредиторів.

Постановою суду від 27.02.2014 приватне підприємство “Комфорт-К” визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Носань Н.С.

         Ліквідатор Носань Н.С. звернулася до суду з клопотанням, яким просить встановити їй основну грошову винагороду у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат за виконання обов’язків ліквідатора приватного підприємства “Комфорт-К”, додала рішення  комітету кредиторів, оформленого протоколом №2 від 30.07.2014.

 

Ухвалою суду від 07.08.2014 розгляд клопотання призначено на 19.08.2014.

В судовому засіданні 19.08.2014 оголошено перерву до 16.10.2014 для узгодження сторонами  розміру основної грошової винагороди ліквідатора.

В судовому засіданні представник ліквідатора підтримав подане клопотання просив затвердити ліквідатору Носань Н.С. основну грошову винагороду у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат на підставі ч.3 ст. 115 Закону та п. 37 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 N 01-06/606/2013.

Представник публічного акціонерного товариства  “ВТБ Банк” в особі Відділення “Черкаська регіональна дирекція”, який є головою комітету кредиторів відповідно до рішення комітету кредиторів, оформленого протоколом №2 від 30.07.2014, заперечив проти встановлення ліквідатору грошової винагороди у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат, запропонував встановити грошову винагороду у розмірі двох мінімальних заробітних плат, на підставі рішення комітету кредиторів від 30.07.2014.

Заслухавши пояснення представників ліквідатор та  ініціюючого кредитора, дослідивши матеріали клопотання та наявні у справі докази, суд вважає, що клопотання ліквідатора Носань Н.С. не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно із ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 115 Закону арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.       

Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника.

Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині. Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.

Відповідно до рішення комітету кредиторів, оформленого протоколом №2 від 30.07.2014, вирішено встановити  арбітражному керуючому Носань Н.С. основну грошову винагороду у відповідності ст. 115 Закону  з дати її призначення ліквідатором, в розмірі двох мінімальних заробітних плат з виплатою цих коштів за рахунок коштів отриманих на ліквідаційний рахунок  від реалізації  майна банкрута, стягнення дебіторської заборгованості або інших надходжень.

Відповідно до ч. 3 ст. 115 Закону грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород.

Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Додаткова грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією визначається в розмірі 5 відсотків від обсягу стягнутих на користь боржника активів (повернення грошових коштів майна, майнових прав), які на день порушення провадження у справі про банкрутство перебували у третіх осіб, а також 3 відсотків від обсягу погашених вимог конкурсних кредиторів.

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень керуючого санацією, ліквідатора.

Право вимоги арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) на додаткову грошову винагороду виникає з дня фактичного надходження до боржника стягнутих на його користь активів чи їх частини, які на день порушення провадження у справі про банкрутство перебували у третіх осіб, або з дня фактичного повного або часткового погашення вимог конкурсних кредиторів пропорційно до їх обсягу.

В обґрунтування клопотання ліквідатор надала суду довідку №1 від 02.04.2014 від бувшого керівника банкрута, якою повідомлено, що за 2012-2013 роки та з 01.01.2014 по 30.03.2014 заробітна плата ліквідатору Климюку Ю.І не нараховувалася та послалась на п. 37 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 N 01-06/606/2013 .

Відповідно до  абзаців 7, 8 п. 37 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 N 01-06/606/2013  грошова винагорода арбітражного керуючого визначається в розмірі мінімальних заробітних плат або середньомісячних заробітних платах керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи.

При цьому в разі неотримання керівником боржника заробітної плати за останні дванадцять місяців його роботи, основна грошова винагорода  арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат".

Разом з тим, абзацом 11 п. 37 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 N 01-06/606/2013 визначено , що господарському суду надано право зменшувати розмір оплати послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), який визначається в середньомісячних заробітних платах керівника боржника, у разі якщо остання є надмірно високою порівняно з мінімальним розміром заробітної плати.

Суд враховує рішення комітету кредиторів, оформленого протоколом №2 від 30.07.2014 та вважає за необхідне  встановити  арбітражному керуючому Носань Н.С. основну грошову винагороду з дати її призначення ліквідатором, в розмірі двох мінімальних заробітних плат з виплатою цих коштів за рахунок коштів отриманих на ліквідаційний рахунок  від реалізації  майна банкрута, стягнення дебіторської заборгованості або інших надходжень.

 

Керуючись ст.ст.41 ГПК України, ст. 115 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ”, суд –

 

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання ліквідатора Носань Наталії Сергіївни відмовити.

Встановити ліквідатору – арбітражному керуючому Носань Наталії Сергіївні основну грошову винагороду з дати її призначення ліквідатором у справі, в розмірі двох мінімальних заробітних плат з виплатою цих коштів за рахунок коштів отриманих на ліквідаційний рахунок  від реалізації  майна банкрута, стягнення дебіторської заборгованості або інших надходжень.

 

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

 

 

         Суддя                                                                               В.А. Швидкий