flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 925/1501/14 від 26 вересня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

 

26 вересня 2013 року                                                                Справа № 925/1501/14

 

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого - судді Швидкого В.А., при секретарі судового засідання  Хелис Н.М.,

за участю арбітражного керуючого Овдусенко В.В. – особисто,

представників:

від заявника: Ніколайчук М.М., Плескач М.В. – за довіреностями,

 від боржника: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “Хюпо Альпе-Адріа-Лізинг” до товариства з обмеженою відповідальністю “Корон Агро”  про порушення провадження у справі про банкрутство, -

 

ВСТАНОВИВ:

  Ухвалою суду  від 05.09.2014 відповідно до ст. 12 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом ” (далі за текстом– Закон) прийнято до розгляду заяву про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Корон Агро", підготовче засідання призначено на 16.09.2014.

  Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України визначено арбітражного керуючого Овдусенка Володимира Вікторовича.

15.09.2014 до господарського суду надійшла заява від арбітражного керуючого Овдусенка В.В. про його участь у справі.

         Ухвалою суду від 16.09.2014, за клопотанням боржника та у зв’язку з нез’явленням в судове засідання арбітражного керуючого, розгляд заяви відкладено на 26.09.2014.

До початку судового засідання від заявника надійшло клопотання про відкликання заяви про порушення справи про банкрутство. Клопотання мотивовано тим, що заявником не було вжито належних заходів для примусового стягнення за заявленими вимогами в порядку виконавчого провадження, тому надати витребувані судом докази порушення виконавчого провадження щодо виконання постанови Київського апеляційного господарського суду від 22.01.2014 у справі № 925/1058/13 не має можливості.

         В судовому засіданні представники заявника заяву про відкликання заяви про порушення справи про банкрутство підтримали.

Представник боржника в судове засідання не з’явився, причини нез’явлення суду не повідомлені, 18.09.2014 до суду повернулось повідомлення про вручення поштового відправлення представнику боржника.

Суд вважає, що боржник, належним чином повідомлений про час, дату і місце розгляду справи.

За приписами ст. 41 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку передбаченому цим Кодексом з урахуванням вимог Закону, норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.

         Відповідно до п.2 ч.5 ст. 15 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство може бути відкликана заявником (заявниками) до дати проведення підготовчого засідання суду. У разі відкликання заяви про порушення справи про банкрутство після винесення ухвали про її прийняття до дати проведення підготовчого засідання суду господарський суд виносить ухвалу про залишення заяви без розгляду.

         Клопотання про відкликання заяви про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Корон Агро” подано до проведення підготовчого засідання. Залишення без розгляду заяви про порушення провадження у справі не порушує чиї небуть права чи охоронювані законом інтереси, тому підлягає до задоволення.

         У відповідності до ч. 2 ст. 81 ГПК України про залишення заяви без розгляду виноситься ухвала, в якій можуть бути вирішені питання про розподіл між сторонами господарських витрат, про повернення судового збору з бюджету.

         Відповідно до п.4 ч.1 ст. 7 Закону Украни “Про судовий збірсплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду.

 

         Керуючись п.2 ч.5 ст. 15 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ч.2  ст. 81, ст. 86 ГПК України, п.4 ч.1 ст. 7 Закону Украни “Про судовий збір, суд -

 

УХВАЛИВ:

Клопотання товариства з обмеженою відповідальністю “Хюпо Альпе-Адріа-Лізинг” про відкликання заяви про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Корон Агро”  задовольнити.

Заяву товариства з обмеженою відповідальністю “Хюпо Альпе-Адріа-Лізинг” до товариства з обмеженою відповідальністю “Корон Агро” про порушення провадження у справі про банкрутство залишити без розгляду.

Повернути товариству з обмеженою відповідальністю “Хюпо Альпе-Адріа-Лізинг” судовий збір у сумі 6 090,00 грн. (шість тисяч дев’яносто гривень 00 коп.) сплачений за платіжним дорученням №10548 від 20 серпня 2014 року.

 

         Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені ст. ст. 91-93 ГПК України.

 

         Суддя                                                                          В.А. Швидкий