flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала № 10/4896 від 2 жовтня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

 

  02 жовтня 2014 року                                                         Справа № 10/4896

         Господарський суд Черкаської області в складі судді Шумка В.В., при секретарі судового засідання Абакумові К.В., за участю арбітражного керуючого-ліквідатора Ноговського І.Л., розглянувши матеріали справи про банкрутство дочірнього підприємства ”Кам’янський цукровий завод” товариства з обмеженою відповідальністю ”Руна”,-   

ВСТАНОВИВ: 

19.05.2009 господарський суд прийняв постанову про визнання боржника банкрутом, відкрив процедуру його ліквідації.

Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Ноговського Ігора Леонідовича.    

          Згідно з частиною першою розділу Х Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011 р. провадження у цій судовій справі здійснюється згідно з положеннями Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції до 19.01.2013 р.   

До суду надійшла скарга управління Пенсійного фонду України в Кам’янському районі Черкаської області на бездіяльність ліквідатора банкрута.

Скарга підлягає розгляду судом.

Розгляд скарги судом призначено на 09 год. 02.10.2014 р.

У засіданні суду викликані ліквідатор Ноговський І.Л. та представник кредитора-подавача скарги.

У засідання суду з’явився ліквідатор Ноговський І.Л.

Кредитор – Управління Пенсійного фонду України надіслав суду клопотання про розгляд скарги без участі його представника.

Ліквідатор надав суду письмове заперечення та заперечив проти скарги у засіданні суду.

Кредитор – ТОВ ”Укрпромтех” (голова комітету кредиторів) надіслав суду письмовий відзив на скаргу у якому проти скарги заперечив.

Розглянувши скаргу кредитора сумісно з матеріалами справи, заслухавши доводи, пояснення ліквідатора суд вважає, що скарга не підлягає задоволенню з таких підстав та мотивів.

Право оскарження до господарського суду дій ліквідатора в ліквідаційній процедурі встановлено статтею 25 Закону України ”Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Згідно зі скаргою бездіяльність ліквідатора полягає в невиконанні ним вимог ст. 41 Закону України ”Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції після 19.01.2013 р.) щодо надання кредиторам щомісячних звітів про свою діяльність.

         Вказана скаржником норма Закону не підлягає застосуванню, оскільки провадження у справі здійснюється згідно з Законом України ”Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції до 19.01.2013. Цей Закон, у жодній з вказаних редакцій не містить положень щодо обов’язку ліквідатора надавати щомісячні звіти кожному із кредиторів окремо.

         Згідно з п. 9 ст. 7 Закону України ”Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” при провадженні процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів.

         Пунктом 8 ст. 7 Закону України ”Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” встановлено, що припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та призначення нового арбітражного керуючого є компетенцією комітету кредиторів.

         Клопотання комітету кредиторів про дострокове припинення повноважень ліквідатора у справі Ноговського І.Л. до суду не надійшло.

У відзиві на скаргу кредитор – ТОВ ”Укрпромтех” (голова комітету кредиторів) повідомив суд, що під час здійснення процедури ліквідації банкрута ліквідатором виконувалися в повному обсязі обов’язки щодо ведення ліквідаційної процедури, передбачені Законом України ”Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

         За викладених обставин підстави для задоволення судом скарги кредитора відсутні.

         Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 5, 24, 25 Закону України ”Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні скарги відмовити.

Ухвалу надіслати кредиторам, ліквідатору.

 

         Суддя                                                                                        В.В.Шумко