flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 10/5026/1226/2011 від 31 липня 2014 року

 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА    

             31 липня 2014 року                                 Справа № 10/5026/1226/2011

    Господарський суд Черкаської області в складі судді Шумка В.В., при секретарі судового засідання Пастуховій О.С., за участю арбітражного керуючого-ліквідатора Борейка В.А., представника Першої української міжрегіональної товарної біржі – Коновал А.П. (керівник, за посадою), ліквідатора СТОВ «МТС «Поляна» – Постоленка В.О., розглянувши скаргу ліквідатора банкрута у справі про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Людмила", -   

ВСТАНОВИВ:  

15.11.2012 р. господарський суд прийняв постанову про визнання боржника - СТОВ "Людмила" банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру.

Провадження у справі перебуває у процедурі ліквідації підприємства-банкрута.

         Ліквідатором у справі призначений арбітражний керуючий Борейко Вадим Андрійович.

         Провадження у цій судовій справі, згідно з частиною першою розділу Х Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011 р., здійснюється згідно з положеннями Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції до 19.01.2013, а в частині продажу майна банкрута – в редакції, чинній після цієї дати.

          До суду зі скаргою на рішення Першої української міжрегіональної товарної біржі від 03.07.2014 №14-06/17 звернувся ліквідатор банкрута.                    

Скаргу призначено до розгляду судом на 31.07.2014.

Згідно зі скаргою ліквідатор просить визнати рішення Першої української міжрегіональної товарної біржі від 03.07.2014 №14-06/17 про відмову проведення аукціону таким, що не відповідає ст. 26 ЗУ №2343-ХІІ, а об’єкт нерухомості: квартира №5, загальною площею 44,6 кв.м., що знаходиться на другому поверсі двоповерхового будинку з додатковими спорудами за адресою: Черкаська область, Монастирищенський район, смт. Цибулів, вул. Горького, 11, не відноситься до житлового фонду та зобов’язати Першу українську міжрегіональну товарну біржу вжити заходи щодо реалізації майна СТОВ «Людмила» з метою забезпечення погашення кредиторської заборгованості та завершення ліквідаційних заходів у строки, встановлені судом.

У засіданні суду ліквідатор ці вимоги підтримав, мотивуючи це тим, що вказане рішення товарної біржі не відповідає чинному законодавству, перешкоджає реалізації майна банкрута для задоволення вимог кредиторів, завершенню ліквідаційної процедури банкрута.

Представник товарної біржі у засіданні суду проти скарги ліквідатора заперечив, мотивуючи це тим, що згідно з положеннями ст. 26 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” квартира, яка належить банкруту, не підлягає включенню до ліквідаційної маси банкрута.

Розглянувши скаргу сумісно з матеріалами справи, заслухавши доводи учасників судового процесу суд вважає, що скарга підлягає задоволенню судом з таких підстав та мотивів.

Повноваження ліквідатора у справі про банкрутство визначені статтею 25 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції до 19.01.2013.

Згідно з цією статтею ліквідатор, зокрема, реалізує майно банкрута  для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.

Продаж майна банкрута в провадженні у справі про банкрутство здійснюється згідно з цим Законом, в редакції після 19.01.2013, шляхом проведення торгів у формі аукціону.

Згідно з положеннями розділу ІХ Закону Перша українська міжрегіональна товарна біржа як організатор аукціону, визнана господарським судом учасником провадження у цій судовій справі (ухвала суду від 18.02.2014).

У власності банкрута – СТОВ «Людмила» знаходиться нерухоме майно – квартира №5, загальною площею 44,6 кв.м., що знаходиться на другому поверсі двоповерхового будинку з додатковими спорудами за адресою: Черкаська область, Монастирищенський район, смт. Цибулів, вул. Горького, 11.

Це підтверджено копіями договору купівлі-продажу квартири від 22.05.2006 та витягу з державного реєстру права власності на нерухоме майно.

03.07.2014 Перша українська міжрегіональна товарна біржа надіслала ліквідатору рішення за №14-06/17 про відмову в проведенні аукціону з продажу нерухомого майна банкрута-квартири №5, загальною площею 44,6 кв.м., що знаходиться на другому поверсі двоповерхового будинку з додатковими спорудами за адресою: Черкаська область, Монастирищенський район, смт. Цибулів, вул. Горького, 11.

Це рішення мотивовано тим, що ліквідатор включив вказане майно (квартиру) до ліквідаційної маси банкрута з порушенням положень ст.26 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, згідно з якими об’єкти житлового фонду підлягають передачі до комунальної власності.

Вказане рішення товарної біржі не відповідає чинному законодавству, фактичним обставинам справи, тому підлягає скасуванню судом з таких підстав.

Визначення поняття «житловий фонд» міститься в ст. 4 Житлового кодексу України, згідно з якою житловим фондом є:

жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать державі (державний житловий фонд);

жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать колгоспам та іншим кооперативним організаціям, їх об'єднанням, профспілковим та іншим громадським організаціям (громадський житловий фонд);

жилі будинки, що належать житлово-будівельним кооперативам (фонд житлово-будівельних кооперативів);

жилі будинки (частини будинків), квартири, що належать громадянам на праві приватної власності (приватний житловий фонд);

квартири в багатоквартирних жилих будинках, садибні (одноквартирні) жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях усіх форм власності, що надаються громадянам, які відповідно до закону потребують соціального захисту (житловий фонд соціального призначення).

До житлового фонду включаються також жилі будинки, що належать державно-колгоспним та іншим державно-кооперативним об'єднанням, підприємствам і організаціям.

Вказана у скарзі ліквідатора квартира не підпадає під це визначення, є власністю банкрута, тому обґрунтовано внесена до ліквідаційної маси банкрута, підлягає продажу в ліквідаційній процедурі.

Оскаржуване рішення прийняте без посилання на будь-які норми чинного законодавства щодо повноважень товарної біржі на прийняття такого рішення.

Представник товарної біржі у засіданні суду не повідомив, не довів наявності таких повноважень.

Рішення товарної біржі перешкоджає реалізації майна банкрута при здійсненні ліквідаційної процедури для задоволення вимог кредиторів, що спонукало ліквідатора звернутися зі скаргою до суду, подання якої, з огляду на те, що товарна біржа є учасником судового процесу, суд вважає належним способом захисту прав кредиторів.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 5, 24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції до 19.01.2013 р., ст. 86 ГПК України суд,

УХВАЛИВ:

Скаргу задовольнити.

Визнати рішення Першої української міжрегіональної товарної біржі від 03.07.2014 №14-06/17 про відмову проведення аукціону таким, що не відповідає ст. 26 ЗУ №2343-ХІІ, а об’єкт нерухомості: квартира №5, загальною площею 44,6 кв.м., що знаходиться на другому поверсі двоповерхового будинку з додатковими спорудами за адресою: Черкаська область, Монастирищенський район, смт. Цибулів, вул. Горького, 11, не відноситься до житлового фонду.

Зобов’язати Першу українську міжрегіональну товарну біржу вжити заходи щодо реалізації майна СТОВ «Людмила» з метою забезпечення погашення кредиторської заборгованості та завершення ліквідаційних заходів у строки, встановлені судом.

 

         Суддя                                                                                        В.В.Шумко