flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала № 10/5026/787/2012 від 29 липня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 УХВАЛА    

           29 липня 2014 року                                 Справа № 10/5026/787/2012

            Господарський суд Черкаської області в складі судді Шумка В.В., при секретарі судового засідання Пастуховій О.С., за участю представника ліквідатора – Мисана В.М. – за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ліквідатора у справі про банкрутство закритого акціонерного товариства "Проектно-вишукувальний інститут "Київагропроект", -

ВСТАНОВИВ:

         Провадження у справі про банкрутство боржника - закритого акціонерного товариства "Проектно-вишукувальний інститут "Київагропроект" порушено господарським судом Черкаської області 24.05.2012 за заявою управління Пенсійного фонду України в Жашківському районі згідно з ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції до 19.01.2013 (в подальшому тексті ухвали «Закон» у відмінках).

          Вказаною статтею Закону встановлені особливості банкрутства відсутнього боржника.

          31.05.2012 господарський суд прийняв постанову про визнання боржника банкрутом, відкрив процедуру його ліквідації.

          Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Іванюка О.М.

          Оголошення про порушення провадження у справі опубліковано в офіційному друкованому органі – газеті «Голос України» №106 12.06.2012.

          Процедура ліквідації банкрута триває.

          Ліквідатор подав суду клопотання про припинення процедури ліквідації банкрута, передбаченої ст. 52 Закону і перехід до загальних судових процедур у справі про банкрутство.

          Згідно з цим клопотанням (з врахуванням письмових уточнень до нього) ліквідатор просить суд:

-         припинити процедуру ліквідації ЗАТ "Проектно-вишукувальний інститут "Київагропроект" в порядку, передбаченому ст.52 Закону;

-         здійснити перехід до процедури ліквідації у справі № 10/5026/787/2012 про банкрутство ЗАТ "Проектно-вишукувальний інститут "Київагропроект" згідно Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції від 19.01.2013.

          Це клопотання мотивовано тим, що в процедурі ліквідації ліквідатором виявлені активи банкрута (корпоративні права в статутному капіталі ТОВ «Київ проект-Центр» внесені у вигляді нерухомого майна), які мають бути використані для задоволення вимог кредиторів.

          Розглянувши клопотання сумісно з матеріалами справи, заслухавши доводи представника ліквідатора суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав та мотивів.

          Стаття 52 Закону (в редакції до 19.01.2013) не містить положень щодо задоволення вимог кредиторів відсутнього боржника.

          Згідно з п. 6 вказаної статті за клопотанням ліквідатора у разі виявлення ним майна відсутнього боржника, визнаного банкрутом, господарський суд може винести ухвалу про припинення процедури ліквідації, передбаченої цією статтею, і переходу до загальних судових процедур у справі про банкрутство, передбачених цим Законом.

          Закон, в редакції після 19.01.2013, не містить положень щодо особливостей банкрутства відсутнього боржника.

          Згідно з матеріалами справи оголошення про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатора банкрута опубліковано в офіційному друкованому органі – газеті «Голос України» №106 від 12.06.2012.

          Ліквідатором складено реєстр вимог кредиторів, організовано проведення зборів кредиторів.

          Зборами кредиторів обрано комітет кредиторів.

          Тому суд вважає, що підстави для повторного здійснення цих заходів у зв’язку з переходом до загальних процедур банкрутства відсутні.

Згідно п.п.1-1 п.1 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.

Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом.

          Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури".

          За викладених обставин суд вважає, що подальше провадження у справі має здійснюватися в процедурі ліквідації банкрута за нормами Закону в редакції після 19.01.2013.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 5, 24, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції до 19.01.2013, ст. ст. 2, 40, п.1 розділу Х  Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції після 19.01.2013, ст. 86 ГПК України суд, –

                                              УХВАЛИВ:

          Клопотання ліквідатора задовольнити.

          Припинити процедуру ліквідації закритого акціонерного товариства "Проектно-вишукувальний інститут "Київагропроект" в порядку, передбаченому ст.52 Закону.

          Здійснити перехід до процедури ліквідації у справі №10/5026/787/2012 про банкрутство закритого акціонерного товариства "Проектно-вишукувальний інститут "Київагропроект" згідно Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції чинній після 19.01.2013.

           

Суддя                                                                                 В.В. Шумко